Tallinn City Race 18.06.2014 Tallinn city centre (Sergei Rjabõshkin) |
Nr Name Club Country EOL IOF Start
747 Alex Farenfield - 0 0 18:48.00
746 Vacant Wed M12 - 0 0 18:49.00
2 Emils Germanis Auseklis IK LAT 0 0 18:50.00
7 Matīss Saulīte Auseklis IK LAT 0 0 18:51.00
8 Renārs Steselis Auseklis IK LAT 0 0 18:52.00
5 Raiden Metsa EST 8002 0 18:53.00
4 Emīls Lazdāns Auseklis IK LAT 0 0 18:54.00
301 Mehis Udam JOKA EST 12626 0 18:55.00
12 Kristians Stana Auseklis IK LAT 0 0 18:56.00
11 Eric Voolaid Extreme EST 20673 0 18:57.00
3 Emils Johansens Auseklis IK LAT 0 0 18:58.00
6 Ragnar Rooba Rakvere OK EST 9648 0 18:59.00
9 Kārlis Stradiņš Auseklis IK LAT 0 0 19:00.00
1 Ivan Krylov Omega RUS 0 0 19:01.00
10 Emīls Ummers Auseklis IK LAT 0 0 19:02.00
Nr Name Club Country EOL IOF Start
23 Serafim Troitskiy RUS 0 0 18:41.00
749 Kristians Stana - 0 0 18:46.00
748 Tomi-Andre Piirmets EST 13566 0 18:47.00
39 Noah Howlett LOC GBR 0 0 18:48.00
40 Märten Henrik Pais OK West EST 6626 0 18:49.00
453 Hannes Holmback IF Femman FIN 0 0 18:50.00
450 Kaarel Hendrik Zernant OK Ilves EST 5157 0 18:51.00
38 Gunārs Gaumigs Auseklis IK LAT 0 0 18:52.00
305 Johan Haldna Rae EST 7127 0 18:53.00
14 Rihards Gailis Auseklis IK LAT 0 0 18:54.00
449 Kiri Huhtanen Tampereen Pyrintö FIN 0 0 18:55.00
18 Mikus Poikāns Auseklis IK LAT 0 0 18:56.00
17 Markus Harald Pais OK West EST 6627 0 18:57.00
43 Ernests Vilciņš Auseklis IK LAT 0 0 18:58.00
451 Topias Arola Paimion Rasti FIN 0 0 18:59.00
19 Ansis Poikāns Auseklis IK LAT 0 0 19:00.00
16 Kalev Kütt HC Tallas EST 0 0 19:01.00
41 Lauris Stanke Auseklis IK LAT 0 0 19:02.00
448 Raiko Marrandi JOKA EST 7565 0 19:03.00
21 Fricis Spektors Auseklis IK LAT 0 0 19:04.00
42 Kaarel Vesilind SRD EST 5700 0 19:05.00
20 Davis Solmanis Auseklis IK LAT 0 0 19:06.00
452 Anton Holmback Solf IK FIN 0 0 19:07.00
304 Toms Straume Auseklis IK LAT 0 0 19:08.00
303 Sander Pritsik Rakvere OK EST 11597 0 19:09.00
15 Pauls Johansens Auseklis IK LAT 0 0 19:10.00
22 Siim Turban Rakvere OK EST 9436 0 19:11.00
13 Eduards Butāns Auseklis IK LAT 0 0 19:12.00
Nr Name Club Country EOL IOF Start
751 Vacant Wed M18 - 0 0 19:04.00
750 Andreas Aadli EST 7228 0 19:05.00
454 Matias Arola Paimion Rasti FIN 0 0 19:06.00
306 Toomas Idnurm EST 4871 0 19:07.00
44 Robert Björnman Kymin Suunnistajat FIN 0 0 19:08.00
47 Ādams Pūrītis Auseklis IK LAT 0 0 19:09.00
46 Vadim Shved SRD EST 4202 0 19:10.00
45 Ervīns Jansons Auseklis IK LAT 0 0 19:11.00
Nr Name Club Country EOL IOF Start
753 Vacant Wed M20 - 0 0 19:18.00
752 Vacant Wed M20 - 0 0 19:19.00
51 Alex McCann ShUOC GBR 0 0 19:20.00
50 Joachim Iwaszczyszyn WKS Śląsk Wrocław POL 0 0 19:21.00
49 Matthew Elkington ShUOC GBR 0 0 19:22.00
455 Kristof Szerdahelyi Szombathely HUN 0 0 19:23.00
53 Olly Williams ShUOC GBR 0 0 19:24.00
307 Rain Kauge Põrgupõhja EST 15003 0 19:25.00
52 Mateusz Podsiadły WKS Śląsk Wrocław POL 0 0 19:26.00
48 Joshua Cooper ShUOC GBR 0 0 19:27.00
308 Rihards Staģis Auseklis IK LAT 0 0 19:28.00
Nr Name Club Country EOL IOF Start
756 Vacant Wed M21A - 0 0 19:14.00
755 Mihkel Reimaa - 0 0 19:15.00
754 Stepan Kodeda FIN 0 11876 19:16.00
458 Henri Annila Koovee FIN 0 19898 19:17.00
316 Oleg Koshik SRD EST 7775 12022 19:18.00
85 Gian-Reto Schaad OLG Chur SUI 0 15939 19:19.00
89 Jack Wright ShUOC GBR 0 18168 19:20.00
91 Jaan Metsa EST 4515 19900 19:21.00
73 Mika Jokiranta Kouvolan Suunnistaja FIN 0 11289 19:22.00
313 Taivo Timmusk HOK EST 3145 17248 19:23.00
82 Alexander Moore ShUOC GBR 0 13805 19:24.00
88 Patrik Väisänen Kouvolan Suunnistaja FIN 0 19495 19:25.00
68 Duncan Birtwistle University of Bristo GBR 0 7666 19:26.00
69 Jonathan Crickmore ShUOC GBR 0 8598 19:27.00
457 Petri Annila Koovee FIN 0 7046 19:28.00
77 Raphael Mak NDOC HKG 0 13162 19:29.00
87 Tiit Tähnas JOKA EST 3003 17474 19:30.00
310 Oliver Immato EST 6445 11005 19:31.00
460 Juho-Matti Taivainen Pellon Ponsi FIN 0 0 19:32.00
75 Michael Koiser HSV OL Wiener Neusta AUT 0 11890 19:33.00
78 Jonny Malley ShUOC GBR 0 19901 19:34.00
314 Ilmar Udam JOKA EST 10450 17495 19:35.00
320 Sergey Seleznev Losiny Ostrov RUS 0 19907 19:36.00
90 Sander Nahkor TA OK EST 4261 14001 19:37.00
456 Tanel Kannel Rae ROK EST 1748 0 19:38.00
72 Steffen Hartmann TGV Horn GER 0 10457 19:39.00
79 Lauri Malsroos Tammed EST 0 13198 19:40.00
81 Bartłomiej Mazan WKS Śląsk Wrocław POL 0 13433 19:41.00
311 Vladimir Poroshin Individual RUS 0 19909 19:42.00
84 Hillar Saare Labor EST 9821 19899 19:43.00
86 Jukka Antero Tani Kouvolan Suunnistaja FIN 0 19625 19:44.00
67 Mike Beasant ShUOC GBR 0 7444 19:45.00
76 Anton Ledyaev Orel Russia RUS 0 12571 19:46.00
459 Ville Forsström OK Raseborg FIN 0 0 19:47.00
758 Lauri Tammemäe - 4487 17060 19:48.00
757 Erki Aadli EST 0 6747 19:49.00
74 Marek Karm Harju KEK EST 9134 11567 19:50.00
71 William Gardner ShUOC GBR 0 9766 19:51.00
319 Ats Sõnajalg KEK RSK EST 9032 16991 19:52.00
461 Teemu Väre Paimion Rasti FIN 0 17903 19:53.00
318 Arturs Paulins IGTISA LAT 0 14704 19:54.00
312 Timo Sild EKJ SK EST 3466 16283 19:55.00
83 Tim Robertson Hutt Valley NZL 0 15525 19:56.00
70 Julian Dent IFK Lidingö SWE 0 8804 19:57.00
80 Chi Kin Man HKIOF HKG 0 13214 19:58.00
317 Severi Kymäläinen Tampereen Pyrintö FIN 0 12307 19:59.00
315 Aleksandr Shved SRD EST 3701 16247 20:00.00
Nr Name Club Country EOL IOF Start
760 Vacant Wed M21B - 0 0 18:30.00
759 Vacant Wed M21B - 0 0 18:31.00
98 Michael Raer SRD EST 19303 0 18:32.00
100 Stefan Traint HSV OL Wiener Neusta AUT 0 0 18:33.00
92 Vladimir Dudnikov O-MEPHI RUS 0 9011 18:34.00
99 Jaagup Toome Hippok EST 3987 0 18:35.00
93 Alar Alajaan EST 14980 0 18:36.00
95 Pablo Jimeno COV ESP 0 0 18:37.00
97 Bernardo Nanclares CORZO ESP 0 0 18:38.00
94 Robert Finch SOC GBR 0 0 18:39.00
96 Thomas Leidl HSV OL Wiener Neusta AUT 0 0 18:40.00
101 Jevgeni Shejanov SRD EST 17771 0 18:41.00
331 Tõnu Lauter Lauter Team EST 3822 0 18:42.00
Nr Name Club Country EOL IOF Start
762 Vacant Wed M35 - 0 0 19:31.00
761 Mikko Määttä MS Parma FIN 0 0 19:32.00
106 Danilo Piht SK Mercury EST 1976 0 19:33.00
111 Paul Lumi EST 4509 0 19:34.00
468 Pertti Arola Rasti 88 FIN 0 0 19:35.00
110 Tarmo Klaar OK Ilves EST 1143 0 19:36.00
469 Oksana Letychevska O-CLUB UKR 0 0 19:37.00
467 Aivar Leht Okas EST 5485 0 19:38.00
104 Nikolay Krylov Omega RUS 0 0 19:39.00
332 Ivo Miller KOOPERAATOR EST 16565 0 19:40.00
463 Martin Kaup LSF EST 9030 0 19:41.00
109 Andres Käver Extreme EST 20426 0 19:42.00
108 Vladimir Arkhipov orienta-star RUS 0 0 19:43.00
117 Vadim Stepanov Zelax RUS 0 0 19:44.00
334 Marek Atonen Lehola EST 1136 0 19:45.00
103 Kaupo Järve LSF EST 15431 0 19:46.00
113 Lauri Olli LSF PT EST 4230 0 19:47.00
462 Margus Marrandi JOKA EST 1243 0 19:48.00
335 Frode Sørensen IK Grane Arendal Ori NOR 0 0 19:49.00
107 Artem Tihonov OMEGA RUS 0 0 19:50.00
115 Sergei Shirokov SRD EST 1019 0 19:51.00
105 Lauri Lahtmäe Kape EST 2017 0 19:52.00
114 Kuno Rooba Rakvere OK EST 1046 0 19:53.00
466 Martin Aunin EST 4889 0 19:54.00
102 Heiti Hallikma Võru EST 1267 0 19:55.00
116 Valters Siliņš Auseklis IK LAT 0 0 19:56.00
333 Taras Fedorov IZHORA RUS 0 0 19:57.00
464 Meelis Mälter Harju KEK RSK EST 2850 0 19:58.00
112 Raivo Mitt EST 8492 0 19:59.00
465 Andrei Nikitin SRD EST 505 0 20:00.00
Nr Name Club Country EOL IOF Start
763 Vacant Wed M45 - 0 0 19:14.00
764 Vacant Wed M45 - 0 0 19:15.00
477 Ainars Lagzdins MONA LAT 0 0 19:16.00
346 Jaanus Viljamaa TON EST 3223 0 19:17.00
127 Maido Kaljur Harju KEKRSK EST 2201 0 19:18.00
350 Tõnis Haldna Rae EST 487 0 19:19.00
340 Sergey Pasechnik IZHORA RUS 0 0 19:20.00
344 Aleksander Pritsik Rakvere OK EST 2018 0 19:21.00
125 Andres Palk TAOK EST 1751 0 19:22.00
475 Alar Jõeste EST 2106 0 19:23.00
339 Raivo Laanemets TON EST 1401 0 19:24.00
352 Ian Maxwell RR Scotland GBR 0 0 19:25.00
348 Matti Betlem EST 1859 0 19:26.00
131 Eduard Pukkonen KEKRSK EST 4278 0 19:27.00
471 Indrek Saarepera EST 4864 0 19:28.00
121 Andrey Kraskovskiy Kraski RUS 0 0 19:29.00
353 Andrus Rämmann Kooperaator EST 11806 0 19:30.00
132 Ülo Viru Orvand EST 2539 0 19:31.00
356 Vladimir Savinov SRD EST 4690 0 19:32.00
129 Tatsuja Mijakawa Tokorozawa JPN 0 0 19:33.00
347 Priit Överus Mercury EST 1268 0 19:34.00
341 Vladislav Siyalsky Bryansk RUS 0 0 19:35.00
470 Eric Morris Bennelong Northside AUS 0 0 19:36.00
351 Urmas Laev SK Mercury EST 1077 0 19:37.00
130 Hillar Nikkari SK RT EST 1716 0 19:38.00
349 Raivo Erik Rae EST 1516 0 19:39.00
120 Nick Howlett LOC GBR 0 0 19:40.00
479 Zoltan Szerdahelyi Szombathely HUN 0 0 19:41.00
119 Raul Hindov TON EST 3982 0 19:42.00
345 Tiit Tali Ilves EST 303 0 19:43.00
474 Kari Lehto KEKRSK FIN 16311 0 19:44.00
480 Meelis Zimmermann OK Kape EST 2000 0 19:45.00
338 Mairolt Kakko Bona Fide EST 4113 0 19:46.00
478 Lauri Leppik TAOK EST 4194 0 19:47.00
126 Michael Bohsmann OL-Team Filder GER 0 0 19:48.00
354 Paavo Rõigas Peko EST 1300 0 19:49.00
472 Toomas Voolaid EST 1107 0 19:50.00
343 Argo Kauge Põrgupõhja EST 6452 0 19:51.00
123 Matis Märtson Novaator RSK EST 14771 0 19:52.00
355 Tiit Riislo EST 2287 0 19:53.00
342 Margus Jaanus Koop EST 917 0 19:54.00
122 Oleksandr Letychevskyi O-CLUB UKR 0 0 19:55.00
118 Josef Hilbert Naturfreunde Wien AUT 0 0 19:56.00
124 Oleksandr Mykhailichenko O-CLUB UKR 0 0 19:57.00
128 Jari Kymäläinen Tampereen Pyrintö FIN 0 0 19:58.00
476 Krister Kalda Toores jõud ja Puhas SWE 17675 0 19:59.00
473 Ossi Huhtanen Tampereen Pyrintö FIN 0 0 20:00.00
Nr Name Club Country EOL IOF Start
766 Vacant Wed M55 - 0 0 18:45.00
765 Vacant Wed M55 - 0 0 18:46.00
362 Jaanus Reha Koop EST 1275 0 18:47.00
196 Riho Männi Lehola EST 902 0 18:48.00
200 Jüri Rokko SK RT EST 1240 0 18:49.00
482 Ove Forsström OK Raseborg FIN 0 0 18:50.00
1970 - 0 0 18:51.00
199 Colin Price Central Coast AUS 0 0 18:52.00
366 Raul Laas JOKA EST 5372 0 18:53.00
360 Johannes Tasa Tammed EST 281 0 18:54.00
364 Tiit Ploompuu Jõhvikas EST 3512 0 18:55.00
137 Jackie Vandijck SASOR BEL 0 0 18:56.00
189 Ueli Bretscher KAPHASI SUI 0 0 18:57.00
192 Bjorn Grinde OSI NOR 0 0 18:58.00
481 Mertz Andre CO COLMAR FRA 0 0 18:59.00
191 Are Eriksen OSI NOR 0 0 19:00.00
133 Ulf Burman Gustavsbergs OK SWE 0 0 19:01.00
365 Toomas Koppel Saku EST 2865 0 19:02.00
363 Kalev Kukk TAOK EST 266 0 19:03.00
202 Eero Ruokamo Kobras EST 15328 0 19:04.00
368 Aigar Pindmaa OK Võru EST 3724 0 19:05.00
134 James Crawford Guildford Orienteers GBR 0 0 19:06.00
361 Jouko Malinen Helsingin Suunnistaj FIN 0 0 19:07.00
136 Ewald Mayer HSV OL Wiener Neusta AUT 0 0 19:08.00
484 Mikko Sani HU-46 FIN 0 0 19:09.00
135 Eric Demange ASOP Erstein FRA 0 0 19:10.00
198 Ralph Meißner TV Coburg-Neuses GER 0 0 19:11.00
201 Heinz Rothweiler KAPHASI SUI 0 0 19:12.00
204 Kai Saksman TON FIN 10327 0 19:13.00
190 Nick Dent CC AUS 0 0 19:14.00
194 Ilmar Kirjanen TAOK EST 411 0 19:15.00
193 Rein Hanstein Okas EST 3277 0 19:16.00
195 Ruedi Lais KAPHASI SUI 0 0 19:17.00
483 Evgenii Kaygorodov EuroPrim RUS 0 0 19:18.00
203 Felix Rutz KAPHASI SUI 0 0 19:19.00
367 Toomas Naelapää HARJU KEK RSK EST 2851 0 19:20.00
369 Rein Rooni OK Orvand EST 240 0 19:21.00
188 Per Öhlund Gustavsbergs OK SWE 0 0 19:22.00
Nr Name Club Country EOL IOF Start
768 Vacant Wed M65 - 0 0 19:02.00
767 Tapio Leino Helsingin Suunnistaj FIN 0 0 19:03.00
209 Teuvo Lehtinen RaVa FIN 0 0 19:04.00
205 Andre Hallouard ASOP ERSTEIN FRA 0 0 19:05.00
208 Heikki Kyyrönen TON FIN 0 0 19:06.00
375 Peep Koppel Kooperaator EST 456 0 19:07.00
217 Rein Küttim Orion EST 306 0 19:08.00
376 Mihkel Mälter Harju KEK RSK EST 122 0 19:09.00
219 Mati Poom TON EST 3 0 19:10.00
381 Agu Koppa Jõhvikas EST 425 0 19:11.00
379 Mati Tõnus Orion EST 167 0 19:12.00
211 Sol Michel OPA Montigny FRA 0 0 19:13.00
218 Jaan Orav TON EST 305 0 19:14.00
377 Tiit Koppel Orion EST 455 0 19:15.00
212 Matti Railimo SOC Heinola FIN 0 0 19:16.00
485 Osmo Lindeman HS-Malmi FIN 0 0 19:17.00
207 Pekka Kanste OK Raseborg FIN 0 0 19:18.00
382 Tiit Tatter TON EST 66 0 19:19.00
487 Vesa Turku HS/Ogeli FIN 0 0 19:20.00
216 Rein Küttim Orion EST 306 0 19:21.00
378 Pekka Syväterä RiSu FIN 0 0 19:22.00
215 Hannes Zaugg OLG Säuliamt SUI 0 0 19:23.00
380 Kalju Tilk Orion EST 104 0 19:24.00
213 Juhan Tamm EST 11275 0 19:25.00
214 Heldur Väljamäe Orvand EST 836 0 19:26.00
486 Åke Andreasson Gustavsbergs OK SWE 0 0 19:27.00
210 Åge Liljeström Helsingin Suunnistaj FIN 0 0 19:28.00
206 Attila Hejjas MIRZI OL Wien AUT 0 0 19:29.00
Nr Name Club Country EOL IOF Start
770 Anneli Rämmann - 8644 0 18:36.00
769 Vacant Wed W12 - 0 0 18:37.00
24 Sofia Leesment SRD EST 13299 0 18:38.00
28 Aigi Einmaa Rakvere OK EST 18159 0 18:39.00
488 Selina Arola Paimion Rasti FIN 0 0 18:40.00
27 Kristine Berke Auseklis IK LAT 0 0 18:41.00
384 Karmen Eveli Kauge Põrgupõhja EST 9574 0 18:42.00
25 Anastasia Troitskay orienta-star RUS 0 0 18:43.00
29 Taiga Lazdāne Auseklis IK LAT 0 0 18:44.00
26 Veera Turakainen Helsingin Suunnistaj FIN 0 0 18:45.00
Nr Name Club Country EOL IOF Start
771 Vacant Wed W16 - 0 0 18:40.00
60 Kelly Vildek Rakvere OK EST 13967 0 18:42.00
385 Jessica Lauter Lauter Team EST 0 0 18:43.00
34 Agneliis Pilt RAKVERE OK EST 16092 0 18:44.00
37 Venla Turakainen Helsingin Suunnistaj FIN 0 0 18:45.00
387 Paula Liis Viljamaa EST 6371 0 18:46.00
58 Kaisa Rooba Rakvere OK EST 10827 0 18:47.00
2300 - - 0 0 18:48.00
59 Liina Vesilind SRD EST 4751 0 18:49.00
33 Elīza Ozola Auseklis IK LAT 0 0 18:50.00
36 Teele Telgma Saue Tammed EST 6307 0 18:51.00
31 Katrīna Dzene Auseklis IK LAT 0 0 18:52.00
57 Roos Lisette Parmas SRD EST 8022 0 18:53.00
54 Elza Gulbe Auseklis IK LAT 0 0 18:54.00
30 Roberta Björnman Kymin Suunnistajat FIN 0 0 18:55.00
55 Signija Elva Lapa Auseklis IK LAT 0 0 18:56.00
386 Anastasija Pahhomenkova SRD EST 6238 0 18:57.00
35 Emīlija Anna Staģe Auseklis IK LAT 0 0 18:58.00
56 Epp Paalberg Rakvere OK EST 9884 0 18:59.00
32 Laura Lapiņa Auseklis IK LAT 0 0 19:00.00
Nr Name Club Country EOL IOF Start
774 Vacant Wed W18 - 0 0 19:21.00
773 Vacant Wed W18 - 0 0 19:22.00
62 Ilvija Jakāne Auseklis IK LAT 0 0 19:23.00
63 Aiva Laķe Auseklis IK LAT 0 0 19:24.00
489 Krista Lahtinen Helsingin Suunnistaj FIN 0 0 19:25.00
61 Anna Freimane Auseklis IK LAT 0 0 19:26.00
Nr Name Club Country EOL IOF Start
775 Vacant Wed W20 - 0 0 18:43.00
776 Vacant Wed W20 - 0 0 18:44.00
390 Triinu Rooni Orvand EST 4198 19908 18:45.00
138 Barbara Żebrowska UNTS Warszawa POL 0 19707 18:46.00
64 Tamsin Moran ShUOC GBR 0 0 18:47.00
389 Kristin Karp Sportland Eesti AS EST 0 0 18:48.00
65 Aleksandra Waszczuk UKS Traper Złocienie POL 0 19896 18:49.00
Nr Name Club Country EOL IOF Start
777 Vacant Wed W21A - 0 0 19:14.00
779 Vacant Wed W21A - 0 0 19:15.00
778 Vacant Wed W21A - 0 0 19:16.00
144 Ka Ki Leung HKIOF HKG 0 3408 19:17.00
490 Edit Kannel Norma EST 2808 0 19:18.00
395 Marje Venelaine Saue Tammed EST 2244 6201 19:19.00
143 Maria Krylova Omega RUS 0 19904 19:20.00
146 Susan Pihelgas Tammed EST 0 4588 19:21.00
491 Karmen Alnek Sportland Eesti AS EST 3134 0 19:22.00
148 Maris Terno Tammed EST 3316 19906 19:23.00
493 Thea Kaljur KEKRSK EST 3429 0 19:24.00
396 Alice Fellbaum MDOC GBR 0 1483 19:25.00
397 Sophie Horrocks PFO GBR 0 2291 19:26.00
492 Maiki Jäädmaa Võru EST 4306 19902 19:27.00
140 Jenny Evans ShUOC GBR 0 1426 19:28.00
402 Maria Novokovich Losiny Ostrov RUS 0 19905 19:29.00
66 Rhona McMillan Shuoc GBR 0 3821 19:30.00
141 Anita Karnit SRD EST 3185 2754 19:31.00
399 Heleri Kirss Kooperaator EST 16566 2888 19:32.00
149 Mailis Terno Tammed EST 3313 19903 19:33.00
142 Abigail Kerr UBOC GBR 0 2821 19:34.00
403 Adele Puusalu OK Põlva Kobras EST 4304 4754 19:35.00
780 Vacant Wed W21A - 0 0 19:36.00
145 Britta Meißner TV Coburg-Neuses GER 0 3842 19:37.00
139 Felicity Brown IFK Lidingö SWE 0 700 19:38.00
400 Greta Knarston Counties Manukau NZL 0 2943 19:39.00
391 Liubov Kutsenina Mile-sport RUS 0 3217 19:40.00
404 Kaisa Raudkepp Peko EST 4429 19837 19:41.00
147 Laura Robertson Hutt Valley NZL 0 4916 19:42.00
150 Wing Hay Yu HKIOF HKG 0 6541 19:43.00
392 Kirti Rebane SK Saue Tammed EST 575 4840 19:44.00
398 Lizzie Ingham Wellington Orienteer NZL 0 2431 19:45.00
405 Viivi-Anne Soots Saue Tammed EST 1003 5547 19:46.00
664 Liis Johanson EST 0 2580 19:47.00
401 Kirstin Maxwell RR Scotland GBR 0 3796 19:48.00
394 Kerstin Uiboupin Võru EST 3797 6080 19:49.00
393 Annika Rihma Kobras EST 1411 4894 19:50.00
Nr Name Club Country EOL IOF Start
782 Vacant Wed W21B - 0 0 18:30.00
781 Vacant Wed W21B - 0 0 18:31.00
153 Ksenia Samsonova OMEGA RUS 0 0 18:32.00
157 Natalya Arkhipova orienta-star RUS 0 0 18:33.00
151 Rose Hartmann ShUOC GBR 0 2085 18:34.00
156 Peichi Chuang OSI TPE 0 0 18:35.00
494 Abigail Stanbridge Adventuresport NQ AUS 0 0 18:36.00
415 Aleksandra Leesment SRD EST 9141 0 18:37.00
416 Linda Puusalu OK Kobras EST 4305 0 18:38.00
414 Olga Pochtar SRD EST 20500 0 18:39.00
413 Katerina Fedorova IZHORA RUS 0 0 18:40.00
152 Siiri Mere SRD EST 3739 0 18:41.00
154 Mari-Liis Kaljur Harju KEKRSK EST 7506 0 18:42.00
155 Tais Vakrõõm SRD EST 3700 0 18:43.00
Nr Name Club Country EOL IOF Start
783 Maile Mangusson EST 20511 0 18:52.00
784 Ilona Poljakova EST 9211 0 18:53.00
421 Pille Tiis EST 6392 0 18:54.00
165 Raili Rooba Rakvere OK EST 4179 0 18:55.00
161 Tiina Kangilaski TON EST 4504 0 18:56.00
163 Kraskovskaya Natalia Kraski RUS 0 0 18:57.00
158 Ingrid Piht SK Mercury EST 2687 0 18:58.00
419 Tiia Elvre Orvand EST 9124 0 18:59.00
159 Ilze Vilks Auseklis IK LAT 0 0 19:00.00
162 Vaike Murumets EST 16086 0 19:01.00
164 Triina-Britt Preden TON EST 1361 0 19:02.00
497 Terje Tilk EST 15482 0 19:03.00
495 Anne-Mari Pevkur EST 10461 0 19:04.00
160 Maari Idnurm EST 526 0 19:05.00
406 Marge Sargma Tammed EST 13775 5153 19:06.00
166 Heidi Sild OK West EST 5592 0 19:07.00
418 Anita Saulite B&Co LAT 0 0 19:08.00
496 Margit Mälter EST 2985 0 19:09.00
420 Ella Shved SRD EST 996 0 19:10.00
Nr Name Club Country EOL IOF Start
786 Erminia Farenfield - 0 0 19:32.00
785 Vacant Wed W45 - 0 0 19:33.00
425 Anu Järv EST 279 0 19:34.00
179 Ülle Raudsepp Okas EST 709 0 19:35.00
427 Lea Leppik TAOK EST 4195 0 19:36.00
502 Maris Roosipuu TON EST 283 0 19:37.00
426 Riina Laev SK Mercury EST 2338 0 19:38.00
168 Inger Jalakas Harju KEK RSK EST 2843 0 19:39.00
174 Maritta Kymäläinen Tampereen Pyrintö FIN 0 0 19:40.00
428 Mae Pindmaa OK Võru EST 19490 0 19:41.00
169 Meeli Kerem EST 278 0 19:42.00
500 Iveta Mikelsone MONA LAT 0 0 19:43.00
498 Rita Ojala JOKA EST 970 0 19:44.00
177 Anu Malts TON EST 10483 0 19:45.00
176 Tiia Laul EST 9757 0 19:46.00
424 Külli Tõnus HOK EST 1691 0 19:47.00
167 Kristine Fritz OL-Team Filder GER 0 0 19:48.00
181 Marje Viirmann Harju KEKRSK EST 183 0 19:49.00
171 Kersti Ehala JOKA EST 295 0 19:50.00
499 Meri Huhtanen Tampereen Pyrintö FIN 0 0 19:51.00
173 Mare Kitsnik Saku EST 941 0 19:52.00
170 Merike Paapson TON EST 2741 0 19:53.00
172 Sabine Hilbert Naturfreunde Wien AUT 0 0 19:54.00
175 Koidu Laanemets Harju KEK RSK EST 1949 0 19:55.00
180 Mari Roots TA OK EST 137 0 19:56.00
501 Kirre Palmi Ikaalisten NV FIN 0 0 19:57.00
178 Marika Müür Kaitsevägi EST 17644 0 19:58.00
429 Maarika Saks SOK EST 3247 0 19:59.00
430 Heli Zvorovski EST 11559 0 20:00.00
Nr Name Club Country EOL IOF Start
787 Vacant Wed W55 - 0 0 18:46.00
197 Liv Møklebust - 0 0 18:47.00
505 Rita Forsström OK Raseborg FIN 0 0 18:48.00
434 Siiri Poopuu JOKA EST 1250 0 18:49.00
436 Ülle Kadak Lehola EST 705 0 18:50.00
227 Mare Niitsoo TON EST 2298 0 18:51.00
438 Helle Rennu Saku EST 1881 0 18:52.00
226 Eeva Matilainen RaVa FIN 0 0 18:53.00
439 Evi Vahu Orion EST 3687 0 18:54.00
221 Helena Kanste OK Raseborg FIN 0 0 18:55.00
184 Tiina Talisoo KEKRSK EST 3119 0 18:56.00
182 Eszter Fedorcsak MIRZI OL Wien AUT 0 0 18:57.00
433 Marika Kirsspuu TAOK EST 260 0 18:58.00
186 Jen Vanreusel SASOR BEL 0 0 18:59.00
185 Krista Terno Tammed EST 186 0 19:00.00
507 Kaija Turku HS/Ogeli FIN 0 0 19:01.00
223 Anneli Lindkvist Gustavsbergs OK SWE 0 0 19:02.00
220 Beata Freimane Auseklis IK LAT 0 0 19:03.00
435 Eha Arb EST 310 0 19:04.00
503 Marie Öhlund Gustavsbergs OK SWE 0 0 19:05.00
228 Robyn Pallas Central Coast AUS 0 0 19:06.00
504 Outi Borgenström Ikaalisten Nouseva-V FIN 0 0 19:07.00
187 Hilary Wood CC AUS 0 0 19:08.00
224 Lembe Lutterus Tammed EST 4212 0 19:09.00
437 Anu Pallon JOKA EST 7138 0 19:10.00
506 Tuula Sani HU-46 FIN 0 0 19:11.00
229 Hille Tasa Tammed EST 280 0 19:12.00
222 Niina Karnit SRD EST 1015 0 19:13.00
225 Kersti Mardiste KEKRSK EST 123 0 19:14.00
183 Leena Leesment SRD EST 9206 0 19:15.00
Nr Name Club Country EOL IOF Start
790 Vacant Wed W65 - 0 0 18:30.00
789 Urvi Sarv EST 222 0 18:31.00
510 Pirkko Tahvanainen HU-46 FIN 0 0 18:32.00
509 Gunnel Lindeman HS-Malmi FIN 0 0 18:33.00
232 Juta Virkepuu Harju KEK RSK EST 172 0 18:34.00
444 Anne Raadla Jõhvikas EST 3225 0 18:35.00
234 Ilse Uus TON EST 300 0 18:36.00
230 Liis Lille Harju KEK RSK EST 2846 0 18:37.00
445 Hillevi Syväterä RiSu FIN 0 0 18:38.00
508 Virve Orav Tammed EST 304 0 18:39.00
446 Maimu Tornberg Koop EST 428 0 18:40.00
233 Yvette Zaugg OLG Säuliamt SUI 0 0 18:41.00
231 Malle Viilma TON EST 532 0 18:42.00
443 Ene Loide Harju KEK RSK EST 2847 0 18:43.00