Sprint, WRE 16.06.2014 Estonian Open Air Museum (Lauri Sild) |
Nr Name Club Country EOL IOF Start
702 Alex Farenfield - 0 0 19:28.00
701 Vacant Mon M12 - 0 0 19:29.00
10 Emīls Ummers Auseklis IK LAT 0 0 19:30.00
4 Emīls Lazdāns Auseklis IK LAT 0 0 19:31.00
302 Feliks Letychevskyi O-CLUB UKR 0 0 19:32.00
12 Kristians Stana Auseklis IK LAT 0 0 19:33.00
5 Raiden Metsa EST 8002 0 19:34.00
3 Emils Johansens Auseklis IK LAT 0 0 19:35.00
6 Ragnar Rooba Rakvere OK EST 9648 0 19:36.00
9 Kārlis Stradiņš Auseklis IK LAT 0 0 19:37.00
11 Eric Voolaid Extreme EST 20673 0 19:38.00
2 Emils Germanis Auseklis IK LAT 0 0 19:39.00
1 Ivan Krylov Omega RUS 0 0 19:40.00
8 Renārs Steselis Auseklis IK LAT 0 0 19:41.00
301 Mehis Udam JOKA EST 12626 0 19:42.00
7 Matīss Saulīte Auseklis IK LAT 0 0 19:43.00
Nr Name Club Country EOL IOF Start
703 Vacant Mon M16 - 0 0 19:25.00
704 Vacant Mon M16 - 0 0 19:26.00
18 Mikus Poikāns Auseklis IK LAT 0 0 19:27.00
19 Ansis Poikāns Auseklis IK LAT 0 0 19:28.00
39 Noah Howlett LOC GBR 0 0 19:29.00
43 Ernests Vilciņš Auseklis IK LAT 0 0 19:30.00
22 Siim Turban Rakvere OK EST 9436 0 19:31.00
41 Lauris Stanke Auseklis IK LAT 0 0 19:32.00
17 Markus Harald Pais OK West EST 6627 0 19:33.00
15 Pauls Johansens Auseklis IK LAT 0 0 19:34.00
42 Kaarel Vesilind SRD EST 5700 0 19:35.00
13 Eduards Butāns Auseklis IK LAT 0 0 19:36.00
303 Sander Pritsik Rakvere OK EST 11597 0 19:37.00
304 Toms Straume Auseklis IK LAT 0 0 19:38.00
23 Serafim Troitskiy orienta-star RUS 0 0 19:39.00
20 Davis Solmanis Auseklis IK LAT 0 0 19:40.00
305 Johan Haldna Rae EST 7127 0 19:41.00
38 Gunārs Gaumigs Auseklis IK LAT 0 0 19:42.00
16 Kalev Kütt HC Tallas EST 0 0 19:43.00
14 Rihards Gailis Auseklis IK LAT 0 0 19:44.00
40 Märten Henrik Pais OK West EST 6626 0 19:45.00
21 Fricis Spektors Auseklis IK LAT 0 0 19:46.00
Nr Name Club Country EOL IOF Start
706 Vacant Mon M18 - 0 0 18:30.00
705 Tomi-Andre Piirmets EST 13566 0 18:31.00
46 Vadim Shved SRD EST 4202 0 18:32.00
44 Robert Björnman Kymin Suunnistajat FIN 0 0 18:33.00
47 Ādams Pūrītis Auseklis IK LAT 0 0 18:34.00
306 Toomas Idnurm EST 4871 0 18:35.00
45 Ervīns Jansons Auseklis IK LAT 0 0 18:36.00
Nr Name Club Country EOL IOF Start
707 Vacant Mon M20 - 0 0 19:06.00
708 Vacant Mon M20 - 0 0 19:07.00
308 Rihards Staģis Auseklis IK LAT 0 0 19:08.00
307 Rain Kauge Põrgupõhja EST 15003 0 19:09.00
48 Joshua Cooper ShUOC GBR 0 0 19:10.00
309 Reimo Liiv Tammed EST 12590 0 19:11.00
51 Alex McCann ShUOC GBR 0 0 19:12.00
52 Mateusz Podsiadły WKS Śląsk Wrocław POL 0 0 19:13.00
53 Olly Williams ShUOC GBR 0 0 19:14.00
50 Joachim Iwaszczyszyn WKS Śląsk Wrocław POL 0 0 19:15.00
49 Matthew Elkington ShUOC GBR 0 0 19:16.00
Nr Name Club Country EOL IOF Start
710 Vacant Mon M21A - 0 0 18:35.00
711 Vacant Mon M21A - 0 0 18:36.00
709 Mikko Patana Hiidenkiertäjät fIN 0 14686 18:37.00
81 Bartłomiej Mazan WKS Śląsk Wrocław POL 0 13433 18:38.00
320 Sergey Seleznev Losiny Ostrov RUS 0 19907 18:39.00
313 Taivo Timmusk HOK EST 3145 17248 18:40.00
78 Jonny Malley ShUOC GBR 0 19901 18:41.00
316 Oleg Koshik SRD EST 7775 12022 18:42.00
68 Duncan Birtwistle University of Bristo GBR 0 7666 18:43.00
76 Anton Ledyaev Orel Russia RUS 0 12571 18:44.00
311 Vladimir Poroshin Individual RUS 0 19909 18:45.00
85 Gian-Reto Schaad OLG Chur SUI 0 15939 18:46.00
69 Jonathan Crickmore ShUOC GBR 0 8598 18:47.00
73 Mika Jokiranta Kouvolan Suunnistaja FIN 0 11289 18:48.00
90 Sander Nahkor TA OK EST 4261 14001 18:49.00
310 Oliver Immato EST 6445 11005 18:50.00
323 Lauri Ruberg EST 3181 15641 18:51.00
89 Jack Wright ShUOC GBR 0 18168 18:52.00
75 Michael Koiser HSV OL Wiener Neusta AUT 0 11890 18:53.00
91 Jaan Metsa EST 4515 19900 18:54.00
77 Raphael Mak NDOC HKG 0 13162 18:55.00
84 Hillar Saare Labor EST 9821 19899 18:56.00
67 Mike Beasant ShUOC GBR 0 7444 18:57.00
321 Mati Mägi HOK EST 1921 13947 18:58.00
87 Tiit Tähnas JOKA EST 3003 17474 18:59.00
82 Alexander Moore ShUOC GBR 0 13805 19:00.00
327 Edgars Lakis Auseklis IK LAT 0 12392 19:01.00
314 Ilmar Udam JOKA EST 10450 17495 19:02.00
92 Vladimir Dudnikov O-MEPHI RUS 0 9011 19:03.00
72 Steffen Hartmann TGV Horn GER 0 10457 19:04.00
86 Jukka Antero Tani Kouvolan Suunnistaja FIN 0 19625 19:05.00
79 Lauri Malsroos Tammed EST 0 13198 19:06.00
88 Patrik Väisänen Kouvolan Suunnistaja FIN 0 19495 19:07.00
712 Lauri Tammemäe - 4487 17060 19:08.00
713 Kenny Kivikas Ilves EST 0 11784 19:09.00
317 Severi Kymäläinen Tampereen Pyrintö FIN 0 12307 19:10.00
322 Sergei Rjabõškin srd sk EST 5274 15512 19:11.00
312 Timo Sild EKJ SK EST 3466 16283 19:12.00
71 William Gardner ShUOC GBR 0 9766 19:13.00
328 Antti Parjanne Lynx FIN 0 14647 19:14.00
325 Andris Jubelis Mežmalas MTB LAT 0 11329 19:15.00
80 Chi Kin Man HKIOF HKG 0 13214 19:16.00
83 Tim Robertson Hutt Valley NZL 0 15525 19:17.00
319 Ats Sõnajalg KEK RSK EST 9032 16991 19:18.00
324 Mårten Boström IFK Lidingö SOK FIN 0 7860 19:19.00
329 Uku-Laur Tali Harju KEK EST 3013 17043 19:20.00
326 Olli-Pekka Koistinen Hiidenkiertäjät FIN 0 11891 19:21.00
315 Aleksandr Shved SRD EST 3701 16247 19:22.00
74 Marek Karm Harju KEK EST 9134 11567 19:23.00
330 Janis Tamuzs Auseklis IK LAT 0 17066 19:24.00
318 Arturs Paulins IGTISA LAT 0 14704 19:25.00
70 Julian Dent IFK Lidingö SWE 0 8804 19:26.00
Nr Name Club Country EOL IOF Start
715 Vacant Mon M21B - 0 0 19:30.00
714 Vacant Mon M21B - 0 0 19:31.00
331 Tõnu Lauter Lauter Team EST 3822 0 19:32.00
94 Robert Finch SOC GBR 0 0 19:33.00
99 Jaagup Toome Hippok EST 3987 0 19:34.00
93 Alar Alajaan EST 14980 0 19:35.00
98 Michael Raer SRD EST 19303 0 19:36.00
95 Pablo Jimeno COV ESP 0 0 19:37.00
101 Jevgeni Shejanov SRD EST 17771 0 19:38.00
100 Stefan Traint HSV OL Wiener Neusta AUT 0 0 19:39.00
97 Bernardo Nanclares CORZO ESP 0 0 19:40.00
96 Thomas Leidl HSV OL Wiener Neusta AUT 0 0 19:41.00
Nr Name Club Country EOL IOF Start
716 Vacant Mon M35 - 0 0 18:40.00
717 Priit Lello EST 14580 0 18:41.00
106 Taimo Pöör SK Mercury EST 0 0 18:42.00
114 Kuno Rooba Rakvere OK EST 1046 0 18:43.00
103 Kaupo Järve LSF EST 15431 0 18:44.00
337 Indrek Viikmaa OK West EST 842 0 18:45.00
111 Paul Lumi EST 4509 0 18:46.00
332 Ivo Miller KOOPERAATOR EST 16565 0 18:47.00
336 Margus Klementsov Mercury EST 3400 0 18:48.00
110 Tarmo Klaar OK Ilves EST 1143 0 18:49.00
115 Sergei Shirokov SRD EST 1019 0 18:50.00
335 Frode Sørensen IK Grane Arendal Ori NOR 0 0 18:51.00
109 Andres Käver Extreme EST 20426 0 18:52.00
116 Valters Siliņš Auseklis IK LAT 0 0 18:53.00
107 Artem Tihonov OMEGA RUS 0 0 18:54.00
333 Taras Fedorov IZHORA RUS 0 0 18:55.00
113 Lauri Olli LSF PT EST 4230 0 18:56.00
105 Lauri Lahtmäe Kape EST 2017 0 18:57.00
117 Vadim Stepanov Zelax RUS 0 0 18:58.00
334 Marek Atonen Lehola EST 1136 0 18:59.00
104 Nikolay Krylov Omega RUS 0 0 19:00.00
112 Raivo Mitt EST 8492 0 19:01.00
108 Vladimir Arkhipov orienta-star RUS 0 0 19:02.00
102 Heiti Hallikma Võru EST 1267 0 19:03.00
Nr Name Club Country EOL IOF Start
719 Vacant Mon M45 - 0 0 18:39.00
718 Vacant Mon M45 - 0 0 18:40.00
122 Oleksandr Letychevskyi O-CLUB UKR 0 0 18:41.00
119 Raul Hindov TON EST 3982 0 18:42.00
355 Tiit Riislo EST 2287 0 18:43.00
359 Kaido Nurja Nõmme EST 603 0 18:44.00
125 Andres Palk TAOK EST 1751 0 18:45.00
127 Maido Kaljur Harju KEKRSK EST 2201 0 18:46.00
130 Hillar Nikkari SK RT EST 1716 0 18:47.00
356 Vladimir Savinov SRD EST 4690 0 18:48.00
351 Urmas Laev SK Mercury EST 1077 0 18:49.00
352 Ian Maxwell RR Scotland GBR 0 0 18:50.00
121 Andrey Kraskovskiy Kraski RUS 0 0 18:51.00
345 Tiit Tali Ilves EST 303 0 18:52.00
340 Sergey Pasechnik IZHORA RUS 0 0 18:53.00
123 Matis Märtson Novaator RSK EST 14771 0 18:54.00
118 Josef Hilbert Naturfreunde Wien AUT 0 0 18:55.00
358 Mati Preitof KEK RSK EST 2260 0 18:56.00
129 Tatsuja Mijakawa Tokorozawa JPN 0 0 18:57.00
124 Oleksandr Mykhailichenko O-CLUB UKR 0 0 18:58.00
338 Mairolt Kakko Bona Fide EST 4113 0 18:59.00
344 Aleksander Pritsik Rakvere OK EST 2018 0 19:00.00
354 Paavo Rõigas Peko EST 1300 0 19:01.00
347 Priit Överus Mercury EST 1268 0 19:02.00
350 Tõnis Haldna Rae EST 487 0 19:03.00
346 Jaanus Viljamaa TON EST 3223 0 19:04.00
126 Michael Bohsmann OL-Team Filder GER 0 0 19:05.00
341 Vladislav Siyalsky Bryansk RUS 0 0 19:06.00
349 Raivo Erik Rae EST 1516 0 19:07.00
120 Nick Howlett LOC GBR 0 0 19:08.00
128 Jari Kymäläinen Tampereen Pyrintö FIN 0 0 19:09.00
339 Raivo Laanemets TON EST 1401 0 19:10.00
132 Ülo Viru Orvand EST 2539 0 19:11.00
353 Andrus Rämmann Kooperaator EST 11806 0 19:12.00
342 Margus Jaanus Koop EST 917 0 19:13.00
343 Argo Kauge Põrgupõhja EST 6452 0 19:14.00
357 Veikko Tamlak OK KAPE EST 1053 0 19:15.00
131 Eduard Pukkonen KEKRSK EST 4278 0 19:16.00
348 Matti Betlem EST 1859 0 19:17.00
Nr Name Club Country EOL IOF Start
721 Vacant Mon M55 - 0 0 18:30.00
720 Vacant Mon M55 - 0 0 18:31.00
203 Felix Rutz KAPHASI SUI 0 0 18:32.00
190 Nick Dent CC AUS 0 0 18:33.00
192 Bjorn Grinde OSI NOR 0 0 18:34.00
202 Eero Ruokamo Kobras EST 15328 0 18:35.00
135 Eric Demange ASOP Erstein FRA 0 0 18:36.00
198 Ralph Meißner TV Coburg-Neuses GER 0 0 18:37.00
133 Ulf Burman Gustavsbergs OK SWE 0 0 18:38.00
199 Colin Price Central Coast AUS 0 0 18:39.00
200 Jüri Rokko SK RT EST 1240 0 18:40.00
370 Tõnu Karp Tempo EST 3621 0 18:41.00
371 Kalev Ruberg EST 423 0 18:42.00
196 Riho Männi Lehola EST 902 0 18:43.00
195 Ruedi Lais KAPHASI SUI 0 0 18:44.00
204 Kai Saksman TON FIN 10327 0 18:45.00
368 Aigar Pindmaa OK Võru EST 3724 0 18:46.00
1970 - NOR 0 0 18:47.00
189 Ueli Bretscher KAPHASI SUI 0 0 18:48.00
363 Kalev Kukk TAOK EST 266 0 18:49.00
188 Per Öhlund Gustavsbergs OK SWE 0 0 18:50.00
374 Paul Poopuu JOKA EST 361 0 18:51.00
362 Jaanus Reha Koop EST 1275 0 18:52.00
194 Ilmar Kirjanen TAOK EST 411 0 18:53.00
364 Tiit Ploompuu Jõhvikas EST 3512 0 18:54.00
360 Johannes Tasa Tammed EST 281 0 18:55.00
365 Toomas Koppel Saku EST 2865 0 18:56.00
201 Heinz Rothweiler KAPHASI SUI 0 0 18:57.00
193 Rein Hanstein Okas EST 3277 0 18:58.00
369 Rein Rooni OK Orvand EST 240 0 18:59.00
372 Esko Udd LänRa FIN 0 0 19:00.00
373 Kalmer Keevend JOKA EST 73 0 19:01.00
191 Are Eriksen OSI NOR 0 0 19:02.00
137 Jackie Vandijck SASOR BEL 0 0 19:03.00
361 Jouko Malinen Helsingin Suunnistaj FIN 0 0 19:04.00
366 Raul Laas JOKA EST 5372 0 19:05.00
367 Toomas Naelapää HARJU KEK RSK EST 2851 0 19:06.00
134 James Crawford Guildford Orienteers GBR 0 0 19:07.00
136 Ewald Mayer HSV OL Wiener Neusta AUT 0 0 19:08.00
Nr Name Club Country EOL IOF Start
722 Vacant Mon M65 - 0 0 18:50.00
723 Vacant Mon M65 - 0 0 18:51.00
378 Pekka Syväterä RiSu FIN 0 0 18:52.00
208 Heikki Kyyrönen TON FIN 0 0 18:53.00
376 Mihkel Mälter Harju KEK RSK EST 122 0 18:54.00
205 Andre Hallouard ASOP ERSTEIN FRA 0 0 18:55.00
375 Peep Koppel Kooperaator EST 456 0 18:56.00
207 Pekka Kanste OK Raseborg FIN 0 0 18:57.00
219 Mati Poom TON EST 3 0 18:58.00
212 Matti Railimo SOC Heinola FIN 0 0 18:59.00
218 Jaan Orav TON EST 305 0 19:00.00
383 Ülo Vainura Tammed EST 188 0 19:01.00
213 Juhan Tamm EST 11275 0 19:02.00
210 Åge Liljeström Helsingin Suunnistaj FIN 0 0 19:03.00
381 Agu Koppa Jõhvikas EST 425 0 19:04.00
206 Attila Hejjas MIRZI OL Wien AUT 0 0 19:05.00
215 Hannes Zaugg OLG Säuliamt SUI 0 0 19:06.00
377 Tiit Koppel Orion EST 455 0 19:07.00
211 Sol Michel OPA Montigny FRA 0 0 19:08.00
216 Rein Küttim Orion EST 306 0 19:09.00
214 Heldur Väljamäe Orvand EST 836 0 19:10.00
380 Kalju Tilk Orion EST 104 0 19:11.00
382 Tiit Tatter TON EST 66 0 19:12.00
217 Rein Küttim Orion EST 306 0 19:13.00
209 Teuvo Lehtinen RaVa FIN 0 0 19:14.00
379 Mati Tõnus Orion EST 167 0 19:15.00
Nr Name Club Country EOL IOF Start
725 Sofia Farenfield - 0 0 19:17.00
724 Vacant Mon W12 - 0 0 19:18.00
25 Anastasia Troitskay orienta-star RUS 0 0 19:19.00
28 Aigi Einmaa Rakvere OK EST 18159 0 19:20.00
384 Karmen Eveli Kauge Põrgupõhja EST 9574 0 19:21.00
24 Sofia Leesment SRD EST 13299 0 19:22.00
29 Taiga Lazdāne Auseklis IK LAT 0 0 19:23.00
26 Veera Turakainen Helsingin Suunnistaj FIN 0 0 19:24.00
27 Kristine Berke Auseklis IK LAT 0 0 19:25.00
Nr Name Club Country EOL IOF Start
726 Vacant Mon W16 - 0 0 19:24.00
727 Vacant Mon W16 - 0 0 19:25.00
35 Emīlija Anna Staģe Auseklis IK LAT 0 0 19:26.00
387 Paula Liis Viljamaa EST 6371 0 19:27.00
54 Elza Gulbe Auseklis IK LAT 0 0 19:28.00
34 Agneliis Pilt RAKVERE OK EST 16092 0 19:29.00
386 Anastasija Pahhomenkova SRD EST 6238 0 19:30.00
55 Signija Elva Lapa Auseklis IK LAT 0 0 19:31.00
37 Venla Turakainen Helsingin Suunnistaj FIN 0 0 19:32.00
33 Elīza Ozola Auseklis IK LAT 0 0 19:33.00
385 Jessica Lauter Lauter Team EST 0 0 19:34.00
36 Teele Telgma Saue Tammed EST 6307 0 19:35.00
30 Roberta Björnman Kymin Suunnistajat FIN 0 0 19:36.00
57 Roos Lisette Parmas SRD EST 8022 0 19:37.00
31 Katrīna Dzene Auseklis IK LAT 0 0 19:38.00
59 Liina Vesilind SRD EST 4751 0 19:39.00
58 Kaisa Rooba Rakvere OK EST 10827 0 19:40.00
32 Laura Lapiņa Auseklis IK LAT 0 0 19:41.00
56 Epp Paalberg Rakvere OK EST 9884 0 19:42.00
388 Kristin Viikmaa OK West EST 5534 0 19:43.00
60 Kelly Vildek Rakvere OK EST 13967 0 19:44.00
Nr Name Club Country EOL IOF Start
728 Vacant Mon W18 - 0 0 19:18.00
729 Marie Tammemäe - 5444 0 19:19.00
62 Ilvija Jakāne Auseklis IK LAT 0 0 19:20.00
63 Aiva Laķe Auseklis IK LAT 0 0 19:21.00
61 Anna Freimane Auseklis IK LAT 0 0 19:22.00
Nr Name Club Country EOL IOF Start
731 Vacant Mon W20 - 0 0 19:11.00
730 Vacant Mon W20 - 0 0 19:12.00
64 Tamsin Moran ShUOC GBR 0 0 19:13.00
389 Kristin Karp Sportland Eesti AS EST 0 0 19:14.00
Nr Name Club Country EOL IOF Start
734 Vacant Mon W21A - 0 0 18:30.00
733 Vacant Mon W21A - 0 0 18:31.00
732 Vacant Mon W21A - 0 0 18:32.00
144 Ka Ki Leung HKIOF HKG 0 3408 18:33.00
402 Maria Novokovich Losiny Ostrov RUS 0 19905 18:34.00
138 Barbara Żebrowska UNTS Warszawa POL 0 19707 18:35.00
65 Aleksandra Waszczuk UKS Traper Złocienie POL 0 19896 18:36.00
396 Alice Fellbaum MDOC GBR 0 1483 18:37.00
141 Anita Karnit SRD EST 3185 2754 18:38.00
149 Mailis Terno Tammed EST 3313 19903 18:39.00
143 Maria Krylova Omega RUS 0 19904 18:40.00
412 Anu Uhotoinen Hiidenkiertäjät FIN 0 833 18:41.00
403 Adele Puusalu OK Põlva Kobras EST 4304 4754 18:42.00
395 Marje Venelaine Saue Tammed EST 2244 6201 18:43.00
399 Heleri Kirss Kooperaator EST 16566 2888 18:44.00
410 Elo Pelovas EST 19102 19897 18:45.00
146 Susan Pihelgas Tammed EST 0 4588 18:46.00
397 Sophie Horrocks PFO GBR 0 2291 18:47.00
406 Marge Sargma Tammed EST 13775 5153 18:48.00
407 Ade Timmusk HOK EST 17672 5935 18:49.00
390 Triinu Rooni Orvand EST 4198 19908 18:50.00
148 Maris Terno Tammed EST 3316 19906 18:51.00
142 Abigail Kerr UBOC GBR 0 2821 18:52.00
140 Jenny Evans ShUOC GBR 0 1426 18:53.00
66 Rhona McMillan Shuoc GBR 0 3821 18:54.00
151 Rose Hartmann ShUOC GBR 0 2085 18:55.00
735 Vacant Mon W21A - 0 0 18:56.00
150 Wing Hay Yu HKIOF HKG 0 6541 18:57.00
401 Kirstin Maxwell RR Scotland GBR 0 3796 18:58.00
394 Kerstin Uiboupin Võru EST 3797 6080 18:59.00
664 Liis Johanson EST 0 2580 19:00.00
409 Jenny Paulin Hiidenkiertäjät FIN 0 4463 19:01.00
411 Sigrid Ruul JOKA EST 5484 5039 19:02.00
145 Britta Meißner TV Coburg-Neuses GER 0 3842 19:03.00
147 Laura Robertson Hutt Valley NZL 0 4916 19:04.00
408 Evely Kaasiku JOKA EST 8366 2672 19:05.00
393 Annika Rihma Kobras EST 1411 4894 19:06.00
400 Greta Knarston Counties Manukau NZL 0 2943 19:07.00
405 Viivi-Anne Soots Saue Tammed EST 1003 5547 19:08.00
391 Liubov Kutsenina Mile-sport RUS 0 3217 19:09.00
392 Kirti Rebane SK Saue Tammed EST 575 4840 19:10.00
139 Felicity Brown IFK Lidingö SWE 0 700 19:11.00
398 Lizzie Ingham Wellington Orienteer NZL 0 2431 19:12.00
404 Kaisa Raudkepp Peko EST 4429 19837 19:13.00
Nr Name Club Country EOL IOF Start
737 Vacant Mon W21B - 0 0 19:17.00
736 Vacant Mon W21B - 0 0 19:18.00
417 Anu Kuusmaa Orion EST 2966 0 19:19.00
153 Ksenia Samsonova OMEGA RUS 0 0 19:20.00
152 Siiri Mere SRD EST 3739 0 19:21.00
154 Mari-Liis Kaljur Harju KEKRSK EST 7506 0 19:22.00
414 Olga Pochtar SRD EST 20500 0 19:23.00
413 Katerina Fedorova IZHORA RUS 0 0 19:24.00
415 Aleksandra Leesment SRD EST 9141 0 19:25.00
416 Linda Puusalu OK Kobras EST 4305 0 19:26.00
155 Tais Vakrõõm SRD EST 3700 0 19:27.00
Nr Name Club Country EOL IOF Start
739 Maile Mangusson EST 20511 0 19:17.00
738 Ilona Poljakova EST 9211 0 19:18.00
159 Ilze Vilks Auseklis IK LAT 0 0 19:19.00
165 Raili Rooba Rakvere OK EST 4179 0 19:20.00
156 Peichi Chuang OSI TPE 0 0 19:21.00
160 Maari Idnurm EST 526 0 19:22.00
162 Vaike Murumets EST 16086 0 19:23.00
421 Pille Tiis EST 6392 0 19:24.00
166 Heidi Sild OK West EST 5592 0 19:25.00
164 Triina-Britt Preden TON EST 1361 0 19:26.00
422 Anne-Ly Viikmaa OK West EST 1667 0 19:27.00
163 Kraskovskaya Natalia Kraski RUS 0 0 19:28.00
420 Ella Shved SRD EST 996 0 19:29.00
423 Ilvi Vare EST 3715 0 19:30.00
161 Tiina Kangilaski TON EST 4504 0 19:31.00
157 Natalya Arkhipova orienta-star RUS 0 0 19:32.00
419 Tiia Elvre Orvand EST 9124 0 19:33.00
158 Ingrid Piht SK Mercury EST 2687 0 19:34.00
418 Anita Saulite B&Co LAT 0 0 19:35.00
Nr Name Club Country EOL IOF Start
740 Anneli Rämmann - 8644 0 19:18.00
741 Erminia Farenfield - 0 0 19:19.00
167 Kristine Fritz OL-Team Filder GER 0 0 19:20.00
181 Marje Viirmann Harju KEKRSK EST 183 0 19:21.00
176 Tiia Laul EST 9757 0 19:22.00
431 Airi Alnek OK Võru EST 1301 0 19:23.00
430 Heli Zvorovski EST 11559 0 19:24.00
425 Anu Järv EST 279 0 19:25.00
429 Maarika Saks SOK EST 3247 0 19:26.00
432 Maris Roosipuu TON EST 283 0 19:27.00
169 Meeli Kerem EST 278 0 19:28.00
426 Riina Laev SK Mercury EST 2338 0 19:29.00
170 Merike Paapson TON EST 2741 0 19:30.00
428 Mae Pindmaa OK Võru EST 19490 0 19:31.00
177 Anu Malts TON EST 10483 0 19:32.00
179 Ülle Raudsepp Okas EST 709 0 19:33.00
178 Marika Müür Kaitsevägi EST 17644 0 19:34.00
174 Maritta Kymäläinen Tampereen Pyrintö FIN 0 0 19:35.00
171 Kersti Ehala JOKA EST 295 0 19:36.00
180 Mari Roots TA OK EST 137 0 19:37.00
424 Külli Tõnus HOK EST 1691 0 19:38.00
173 Mare Kitsnik Saku EST 941 0 19:39.00
427 Lea Leppik TAOK EST 4195 0 19:40.00
168 Inger Jalakas Harju KEK RSK EST 2843 0 19:41.00
172 Sabine Hilbert Naturfreunde Wien AUT 0 0 19:42.00
175 Koidu Laanemets Harju KEK RSK EST 1949 0 19:43.00
Nr Name Club Country EOL IOF Start
197 Liv Møklebust NOR 0 0 18:35.00
742 Vacant Mon W55 - 0 0 18:36.00
185 Krista Terno Tammed EST 186 0 18:37.00
441 Ene Sulg Orvand EST 2480 0 18:38.00
224 Lembe Lutterus Tammed EST 4212 0 18:39.00
220 Beata Freimane Auseklis IK LAT 0 0 18:40.00
221 Helena Kanste OK Raseborg FIN 0 0 18:41.00
442 Eha Tolm Orvand EST 2537 0 18:42.00
439 Evi Vahu Orion EST 3687 0 18:43.00
182 Eszter Fedorcsak MIRZI OL Wien AUT 0 0 18:44.00
438 Helle Rennu Saku EST 1881 0 18:45.00
435 Eha Arb EST 310 0 18:46.00
184 Tiina Talisoo KEKRSK EST 3119 0 18:47.00
437 Anu Pallon JOKA EST 7138 0 18:48.00
226 Eeva Matilainen RaVa FIN 0 0 18:49.00
186 Jen Vanreusel SASOR BEL 0 0 18:50.00
183 Leena Leesment SRD EST 9206 0 18:51.00
433 Marika Kirsspuu TAOK EST 260 0 18:52.00
229 Hille Tasa Tammed EST 280 0 18:53.00
434 Siiri Poopuu JOKA EST 1250 0 18:54.00
436 Ülle Kadak Lehola EST 705 0 18:55.00
228 Robyn Pallas Central Coast AUS 0 0 18:56.00
187 Hilary Wood CC AUS 0 0 18:57.00
227 Mare Niitsoo TON EST 2298 0 18:58.00
225 Kersti Mardiste KEKRSK EST 123 0 18:59.00
222 Niina Karnit SRD EST 1015 0 19:00.00
440 Helve Luht Harju KEK RSK EST 3015 0 19:01.00
223 Anneli Lindkvist Gustavsbergs OK SWE 0 0 19:02.00
Nr Name Club Country EOL IOF Start
744 Vacant Mon W65 - 0 0 19:05.00
745 Urvi Sarv EST 222 0 19:06.00
443 Ene Loide Harju KEK RSK EST 2847 0 19:07.00
234 Ilse Uus TON EST 300 0 19:08.00
230 Liis Lille Harju KEK RSK EST 2846 0 19:09.00
233 Yvette Zaugg OLG Säuliamt SUI 0 0 19:10.00
231 Malle Viilma TON EST 532 0 19:11.00
447 Tatjana Sumilo Jõhvikas EST 6993 0 19:12.00
445 Hillevi Syväterä RiSu FIN 0 0 19:13.00
444 Anne Raadla Jõhvikas EST 3225 0 19:14.00
446 Maimu Tornberg Koop EST 428 0 19:15.00
232 Juta Virkepuu Harju KEK RSK EST 172 0 19:16.00