O-week Sprint WRE 17.06.2013 Kadrioru park (Raido Mitt) |
Nr Name Club Country EOL IOF S.time
601 Vacant E M12 601 - - 0 0 18:31.00
602 Vacant E M12 602 - - 0 0 18:32.00
14 Dāvis Šolmanis Auseklis IK LAT 0 0 18:33.00
5 Kasperi Salo Punkalaitumen Kunto FIN 0 0 18:34.00
7 Emīls Ģērmanis Auseklis IK LAT 0 0 18:35.00
549 Raiden Metsa EST 8002 0 18:36.00
6 Rihards Gailis Auseklis IK LAT 0 0 18:37.00
1 Timofei Belov RUS 0 0 18:38.00
11 Augusts Redovičs Auseklis IK LAT 0 0 18:39.00
26 Egor Beregovskiy CUSTOMS SPB RUS 0 0 18:40.00
25 Toms Ģērmanis Auseklis IK LAT 0 0 18:41.00
3 Ragnar Rooba Rakvere OK EST 9648 0 18:42.00
13 Kārlis Stradiņš Auseklis IK LAT 0 0 18:43.00
2 Mihkel Herbert Pais OK West EST 6886 0 18:44.00
10 Mikus Poikāns Auseklis IK LAT 0 0 18:45.00
204 Raiko Marrandi OK JOKA EST 7565 0 18:46.00
9 Emīls Andrejs Johansens Auseklis IK LAT 0 0 18:47.00
27 Maxim Minakov Moscow-O-Club RUS 0 0 18:48.00
8 Pauls Verners Johansens Auseklis IK LAT 0 0 18:49.00
4 Topias Arola Paimion Rasti FIN 0 0 18:50.00
12 Matīss Saulīte Auseklis IK LAT 0 0 18:51.00
Nr Name Club Country EOL IOF S.time
604 Vacant E M16 604 - - 0 0 19:09.00
603 Robert Björnman Kymin Suunnistajat FIN 0 0 19:10.00
20 Ansis Poikāns Auseklis IK LAT 0 0 19:11.00
46 Matias Arola Paimion Rasti FIN 0 0 19:12.00
23 Toms Turks Auseklis IK LAT 0 0 19:13.00
45 Toomas Idnurm EST 4871 0 19:14.00
15 Markus Harald Pais Ok West EST 6627 0 19:15.00
18 Eduards Butāns Auseklis IK LAT 0 0 19:16.00
48 Igor Efimenko Sever UKR 0 0 19:17.00
22 Lauris Stanke Auseklis IK LAT 0 0 19:18.00
17 Kaarel Vesilind SRD EST 5700 0 19:19.00
44 Märten Henrik Pais OK West EST 6626 0 19:20.00
21 Fricis Spektors Auseklis IK LAT 0 0 19:21.00
209 Krister Aarna SRD EST 8571 0 19:22.00
47 Toms Straume Auseklis IK LAT 0 0 19:23.00
49 Bogdan Pilipenko Sever UKR 0 0 19:24.00
16 Johan Haldna Rae ROK EST 7127 0 19:25.00
24 Igor Spiridonov Orienta-Trophy RUS 0 0 19:26.00
50 Valeriy Sheludko Sever UKR 0 0 19:27.00
19 Gunārs Gaumigs Auseklis IK LAT 0 0 19:28.00
Nr Name Club Country EOL IOF S.time
605 Heino Ollin Rakvere OK EST 0 0 19:30.00
606 Andreas Aadli Saue Tammed EST 7288 0 19:31.00
55 Konstantin Riabchuk Sever UKR 0 0 19:32.00
51 Vadim Shved SRD EST 4202 0 19:33.00
220 Rando Marrandi OK JOKA EST 6558 0 19:34.00
52 Ervīns Jansons Auseklis IK LAT 0 LAT301 19:35.00
215 Tomi-Andre Piirmets Ok West EST 13566 0 19:36.00
54 Rihards Staģis Auseklis IK LAT 0 LAT279 19:37.00
223 Andres Saetalu Tammed EST 17048 0 19:38.00
53 Dainis Krasovskis Auseklis IK LAT 0 LAT276 19:39.00
Nr Name Club Country EOL IOF S.time
607 Vacant E M20 607 - - 0 0 19:04.00
608 Vacant E M20 608 - - 0 0 19:05.00
225 Rain Kauge Põrgupõhja EST 15003 0 19:06.00
56 Mārtiņš Ansonskis Auseklis IK LAT 0 LAT280 19:07.00
227 Reimo Liiv Tammed EST 12590 0 19:08.00
57 Mihail Riabchuk Sever UKR 0 0 19:09.00
Nr Name Club Country EOL IOF S.time
609 Jaagup Truusalu Võru EST 4211 EST184 19:16.00
610 Vacant E M21A 610 - - 0 0 19:17.00
611 Vacant E M21A 611 - - 0 0 19:18.00
577 Massimo Brida CUS Bologna ITA 0 ITA286 19:19.00
82 Andrew Eck USMAOC USA 0 USA355 19:20.00
81 Mihail Ippolitov SneGoVik o-team RUS 0 RUS202 19:21.00
499 Marko Süld HOK EST 8818 0 19:22.00
244 Oliver Immato EST 6445 EST254 19:23.00
589 Nolan Miles USMAOC USA 0 USA331 19:24.00
558 Olli-Pekka Koistinen Hiidenkiertäjät FIN 0 FIN889 19:25.00
536 Kert Syrjäläinen SK100 FIN 0 0 19:26.00
239 Ragnar Kruusla OK West EST 3535 EST253 19:27.00
494 Martin Betlem Eesti Kurtide Spordi EST 6978 0 19:28.00
70 Sander Nahkor TA OK EST 4261 0 19:29.00
235 Tiit Tähnas JOKA EST 3003 EST165 19:30.00
71 Markus Salo Punkalaitumen Kunto FIN 0 FIN923 19:31.00
253 Alexey Zemlyakov SPb RUS 0 RUS912 19:32.00
79 Alex Minakov Moscow-O-Club RUS 0 RUS153 19:33.00
588 Jonathan Bangert USMAOC USA 0 USA328 19:34.00
226 Tõnis Laugesaar Rakvere OK EST 9472 0 19:35.00
74 Andrej Olunczek USV TU Dresden GER 0 GER252 19:36.00
75 Andris Gailis Auseklis IK LAT 0 LAT281 19:37.00
237 Tarmo Kuub LSF PT EST 4731 EST178 19:38.00
495 Vaiko Vare Eesti Kurtide Spordi EST 6026 0 19:39.00
231 Mati Mägi HOK EST 1921 EST257 19:40.00
547 Ragnar Ilp EST 4708 0 19:41.00
338 Rein Rooni OK Orvand EST 240 EST172 19:42.00
78 Bartłomiej Mazan WKS Śląsk Wrocław POL 0 POL248 19:43.00
73 Simon Harston TGM Budenheim GER 0 GER300 19:44.00
229 Daniel Vasser Eesti Kurtide Spordi EST 9765 EST237 19:45.00
491 Mads K. Larsen FIF Hillerød DEN 0 DEN330 19:46.00
84 William Tucker USMAOC USA 0 USA330 19:47.00
278 Anton Roolaid TAOK EST 6431 0 19:48.00
242 Taavi Kala Tammed EST 11836 EST235 19:49.00
259 Lauri Ruberg EST 3181 0 19:50.00
85 Oleg Koshik SRD EST 7775 EST262 19:51.00
83 Ian Jones USMAOC USA 0 USA393 19:52.00
534 Tanel Kannel Rae ROK EST 1748 EST14 19:53.00
612 Bryan Keely - AUT 0 AUS91 19:54.00
613 Vacant E M21A 613 - - 0 0 19:55.00
586 Julian Dent Malungs OK SWE 0 AUS42 19:56.00
539 Sergei Rjabõškin SRD SK EST 5274 EST195 19:57.00
77 Karol Galicz PUKS Młode Orły POL 0 POL220 19:58.00
80 Sergey Doronin SneGoVik o-team RUS 0 RUS543 19:59.00
592 Mårten Boström Lynx/ Finland FIN 0 FIN692 20:00.00
236 Ats Sõnajalg KEK RSK EST 9032 EST232 20:01.00
232 Taivo Timmusk HOK EST 3145 EST230 20:02.00
535 Lauri Tammemäe SK100 EST 4487 EST164 20:03.00
496 Marek Karm Harju KEK RSK EST 9134 EST194 20:04.00
524 Kristo Heinmann OK Ilves EST 3767 EST50 20:05.00
69 Aleksandr Shved SRD EST 3701 EST252 20:06.00
502 Kenny Kivikas Ilves OK EST 3660 EST229 20:07.00
76 Zigmārs Gailis Auseklis IK LAT 0 LAT225 20:08.00
72 Tim Beale SN GBR 0 GBR571 20:09.00
Nr Name Club Country EOL IOF S.time
615 Vacant E M21B 615 - - 0 0 19:07.00
614 Vacant E M21B 614 - - 0 0 19:08.00
86 Michael Raer SRD EST 19303 0 19:09.00
87 Alar Alajaan EST 14980 0 19:10.00
89 Jevgeni Shejanov SRD RUS 17771 0 19:11.00
88 Harri Pohjalainen Loimaan Jankko FIN 0 0 19:12.00
260 Sergey Antonov SPb RUS 0 0 19:13.00
548 Mihkel Lember EST 19840 0 19:14.00
261 Alexey Istomin SPb RUS 0 0 19:15.00
Nr Name Club Country EOL IOF S.time
617 Vacant E M35 617 - - 0 0 18:31.00
616 Alar Ehandi - EST 7913 0 18:32.00
282 Leonid Panteleev Legenda RUS 0 RUS1531 18:33.00
104 Mihai Tudorache OK Silva Campina ROU 0 ROU153 18:34.00
293 Arvo Laanemets TAOK EST 4822 0 18:35.00
94 Indrek Viikmaa OK West EST 842 0 18:36.00
301 Vadim Marchenko U RUS 0 0 18:37.00
105 Nikolay Sytov Mosmeridian RUS 0 RUS195 18:38.00
103 Daniel Stroescu OK Silva Campina ROU 0 ROU74 18:39.00
106 Aleksandr Belov RUS 0 RUS14 18:40.00
102 Valters Siliņš Auseklis IK LAT 0 0 18:41.00
264 Lauri Lahtmäe KAPE EST 2017 EST21 18:42.00
581 Alexey Maslov 1.1 RUS 0 0 18:43.00
523 Kaido Nurja Nõmme EST 603 0 18:44.00
272 Heiti Hallikma OK Võru EST 1267 EST36 18:45.00
267 Kaupo Järve LSF PT EST 15431 0 18:46.00
95 Kuno Rooba Rakvere OK EST 1046 EST76 18:47.00
98 Hannu Numminen Espoon Akilles FIN 0 0 18:48.00
285 Arthur Raichmann LSF PT EST 2371 0 18:49.00
97 Jaan Metsa EST 4515 0 18:50.00
93 Lauri Olli LSF PT EST 4230 0 18:51.00
91 Danilo Piht SK Mercury EST 1976 EST167 18:52.00
100 Christophe Tabard none FRA 0 0 18:53.00
99 Kalle Poikonen Espoon Akilles FIN 0 0 18:54.00
532 Paavo Rõigas Peko EST 1300 EST16 18:55.00
238 Margus Marrandi OK JOKA EST 1243 EST169 18:56.00
92 Alexander Spiridonov Orienta-Trophy RUS 0 0 18:57.00
517 Marek Atonen Lehola EST 1136 0 18:58.00
268 Reigo Lehtla LSF PT EST 5373 0 18:59.00
101 Gints Ģērmanis Auseklis IK LAT 0 0 19:00.00
90 Tarmo Klaar OK Ilves EST 1143 0 19:01.00
96 Sergei Shirokov SRD EST 1019 EST61 19:02.00
Nr Name Club Country EOL IOF S.time
180 Maido Kaljur - EST 2201 0 18:31.00
619 Vacant E M45 619 - - 0 0 18:32.00
319 Mati Preitof KEK RSK EST 2260 0 18:33.00
538 Vladimir Savinov SRD EST 4690 0 18:34.00
308 Sixten Sild OK Võru EST 750 EST78 18:35.00
587 Oleksandr Mykhailichenko O-club UKR 0 0 18:36.00
310 Urmas Aarna SRD EST 7557 0 18:37.00
321 Jaanus Reha Koop EST 1275 0 18:38.00
520 Aivar Meindok LSF PT EST 312 0 18:39.00
331 Kalev Ruberg EST 423 0 18:40.00
114 Oleksandr Letychevskyi O-club UKR 0 0 18:41.00
115 Andres Laas HOK EST 7534 0 18:42.00
322 Andrus Rämmann Kooperaator EST 11806 0 18:43.00
574 Ian Maxwell RR Scotland GBR 0 0 18:44.00
110 Tõnis Haldna Rae ROK EST 487 0 18:45.00
316 Kari Lehto Harju KEK EST 16311 0 18:46.00
117 Ainārs Gailis Auseklis IK LAT 0 0 18:47.00
559 Juha Liukkonen Hiidenkiertäjät FIN 0 0 18:49.00
320 Andrus Sipsaka Kekrsk EST 2854 0 18:50.00
317 Tiit Tali Ilves EST 303 0 18:51.00
111 Sergei Shved SRD EST 2489 0 18:52.00
515 Margus Jaanus Kooperaator EST 917 0 18:53.00
108 Matis Märtson Novaator EST 14771 0 18:54.00
513 Eduard Pukkonen KEKRSK EST 4278 0 18:55.00
306 Tõnu Lauter Lauter Team EST 3822 0 18:56.00
107 Mairolt Kakko Bona Fide EST 4113 0 18:57.00
113 Brendan Bolland Waroc GBR 0 GBR349 18:58.00
311 Raivo Laanemets TON EST 1401 0 18:59.00
112 Andres Palk TA OK EST 1751 0 19:00.00
109 Ülo Viru Orvand EST 2539 EST236 19:01.00
533 Raivo Erik Rae EST 1516 EST106 19:02.00
327 Urmas Tammemäe Orvand EST 837 0 19:03.00
330 Matti Betlem EST 1859 0 19:04.00
116 Hillar Nikkari SK RT EST 1716 0 19:05.00
Nr Name Club Country EOL IOF S.time
621 Vacant E M55 621 - - 0 0 19:10.00
620 Vacant E M55 620 - - 0 0 19:11.00
159 Manuel Dias Lisboa OK POR 0 0 19:12.00
243 Johannes Tasa Tammed EST 281 0 19:13.00
118 David Roach Luxembourg Orienteer LUX 0 0 19:14.00
119 Ulf Burman Gustavsbergs OK SWE 0 0 19:15.00
156 Riho Männi Lehola EST 902 0 19:16.00
351 Toomas Koppel Saku EST 2865 0 19:17.00
345 Tiit Ploompuu Jõhvikas EST 3512 0 19:18.00
343 Nick Dent Central Coast AUS 0 0 19:19.00
161 Åke Andreasson Gustavsbergs OK SWE 0 0 19:20.00
160 Emil Olteanu Sanatatea Ploiesti ROU 0 0 19:21.00
162 Per Öhlund Gustavsbergs OK SWE 0 0 19:22.00
507 Paul Poopuu JOKA EST 361 0 19:23.00
511 Toomas Naelapää KEK RSK EST 2851 0 19:24.00
348 Rein Hanstein Okas EST 3277 0 19:25.00
157 Ilmar Kirjanen TAOK EST 411 0 19:26.00
158 Jüri Rokko EST 1240 0 19:27.00
Nr Name Club Country EOL IOF S.time
623 Vacant E M65 623 - - 0 0 18:31.00
622 Vacant E M65 622 - - 0 0 18:32.00
573 Martin Wilson BKO GBR 0 0 18:33.00
530 Feliks Kipper ORION EST 913 0 18:34.00
163 Heldur Väljamäe Orvand EST 836 0 18:35.00
166 Tommy Wåhlin OK Enen SWE 0 0 18:36.00
369 Pekka Syväterä RiSu FIN 0 0 18:37.00
545 Tiit Tatter TON EST 66 0 18:38.00
356 Mihkel Mälter KEKRSK EST 122 0 18:39.00
168 Mati Tõnus ORION EST 167 0 18:40.00
367 Jaan Orav TON EST 305 0 18:41.00
358 Heikki Kyyrönen OK TON EST 4586 0 18:42.00
357 Peep Koppel Kooperaator EST 456 0 18:43.00
167 Rein Küttim Orion EST 306 0 18:44.00
509 Agu Koppa Jõhvikas EST 425 0 18:45.00
165 Gérard Lefran?ois A C BEAUCHAMP FRA 0 0 18:46.00
169 Edgar Tammik ORIUON EST 101 0 18:47.00
576 David May GBR 0 GBR534 18:48.00
359 Tiit Koppel Orion EST 455 0 18:49.00
164 Mati Poom TON EST 3 0 18:50.00
364 Kalju Tilk Orion EST 104 0 18:51.00
Nr Name Club Country EOL IOF S.time
625 Vacant E N12 625 - - 0 0 18:53.00
624 Roberta Björnman Kymin Suunnistajat FIN 0 0 18:54.00
583 Anastasia Silakova SKRUM RUS 0 0 18:55.00
34 Anna Lopatenko Sever UKR 0 0 18:56.00
377 Anastasija Pahhomenkova SRD SK EST 6238 0 18:57.00
30 Emmi Pohjalainen Loimaan Jankko FIN 0 0 18:58.00
29 Agneliis Pilt RAKVERE OK EST 16092 0 18:59.00
32 Katrīna Dzene Auseklis IK LAT 0 0 19:00.00
28 Sofja Leesment SRD EST 13299 0 19:01.00
33 Emīlija Staģe Auseklis IK LAT 0 0 19:02.00
378 Paula Liis Viljamaa EST 6371 0 19:03.00
31 Agate Blanka Auseklis IK LAT 0 0 19:04.00
Nr Name Club Country EOL IOF S.time
627 Vacant E N16 627 - - 0 0 18:31.00
626 Teele Telgma Saue Tammed EST 6307 0 18:32.00
38 Ksenija Shved SRD EST 6655 0 18:33.00
43 Polina Kotlyar Sever UKR 0 0 18:34.00
59 Alina Kramarenko SRD EST 6645 0 18:35.00
39 Anni Pohjalainen Loimaan Jankko FIN 0 0 18:36.00
37 Roos Lisette Parmas SRD EST 8022 0 18:37.00
41 Laura Lapiņa Auseklis IK LAT 0 0 18:38.00
36 Kelly Vildek Rakvere OK EST 13967 0 18:39.00
42 Māra Sila Auseklis IK LAT 0 0 18:40.00
35 Kaisa Rooba Rakvere OK EST 10827 0 18:41.00
62 Elza Gulbe Auseklis IK LAT 0 0 18:42.00
58 Kristin Viikmaa OK West EST 5534 0 18:43.00
61 Anna Eleonora Freimane Auseklis IK LAT 0 0 18:44.00
391 Kristina Prischepa SPb RUS 0 0 18:45.00
65 Dita Sila Auseklis IK LAT 0 0 18:46.00
60 Liina Vesilind SRD EST 4751 0 18:47.00
40 Paula Alksne Auseklis IK LAT 0 0 18:48.00
531 Marie Tammemäe Orvand EST 5444 0 18:49.00
64 Aiva Laķe Auseklis IK LAT 0 0 18:50.00
380 Jessica Lauter Lauter Team EST 6402 0 18:51.00
63 Anna Indricane Auseklis IK LAT 0 0 18:52.00
Nr Name Club Country EOL IOF S.time
628 Vacant E N18 628 - - 0 0 18:54.00
629 Vacant E N18 629 - - 0 0 18:55.00
401 Angelika Maciejewska UKS Traper Złocienie POL 0 0 18:56.00
67 Ilvija Jakāne Auseklis IK LAT 0 0 18:57.00
66 Triine Viirmann Harju KEKRSK EST 4400 0 18:58.00
68 Annija Anna Zaļaiskalna Auseklis IK LAT 0 0 18:59.00
395 Triinu Rooni Orvand EST 4198 0 19:00.00
403 Ekaterina Marchenko U RUS 0 0 19:01.00
396 Jaana Olvet Rakvere EST 8783 0 19:02.00
402 Aleksandra Waszczuk UKS Traper Złocienie POL 0 0 19:03.00
397 Gertrud Aarna SRD EST 8470 0 19:04.00
399 Krista Rämmann EST 8574 0 19:05.00
Nr Name Club Country EOL IOF S.time
631 Vacant E N20 631 - - 0 0 19:06.00
630 Vacant E N20 630 - - 0 0 19:07.00
Nr Name Club Country EOL IOF S.time
634 Vacant E N21A 634 - - 0 0 19:16.00
633 Vacant E N21A 633 - - 0 0 19:17.00
632 Jennifer Anderson - CAN 0 0 19:18.00
406 Triin Jõeveer Eesti Kurtide Spordi EST 4385 0 19:19.00
578 Martina Perani CUS Bologna ITA 0 ITA428 19:20.00
510 Marili Zimmermann Kape EST 3900 0 19:21.00
125 Alevtina Marycheva SneGoVik o-team RUS 0 RUS633 19:22.00
123 Marita Freimane Auseklis IK LAT 0 LAT165 19:23.00
126 Tatiana Rozova RUS 0 RUS1101 19:24.00
560 Anu Uhotoinen Hiidenkiertäjät FIN 0 FIN211 19:25.00
128 Anita Karnit SRD EST 3185 0 19:26.00
393 Margret Zimmermann Kape EST 4484 0 19:27.00
413 Zoya Tikhonova OMEGA RUS 0 RUS73 19:28.00
516 Heleri Kirss Kooperaator EST 16566 0 19:29.00
127 Olena Dotsenko Sever UKR 0 UKR393 19:30.00
528 Karmen Alnek OK Võru EST 3134 EST1 19:31.00
124 Victoria Kobeleva Moscow-O-Club RUS 0 RUS579 19:32.00
505 Kadi-Liis Minn JOKA EST 3041 EST210 19:33.00
418 Marge Sargma Tammed EST 13775 0 19:34.00
503 Evely Kaasiku JOKA EST 8366 EST240 19:35.00
635 Vacant E N21A 635 - - 0 0 19:36.00
121 Kirti Rebane SK Saue Tammed EST 575 EST13 19:37.00
120 Kerstin Burnett Yukon Orienteering A CAN 0 CAN199 19:38.00
593 Matleena Boström Rajamäen Rykmentti FIN 0 FIN1149 19:39.00
575 Kirstin Maxwell RR Scotland GBR 0 GBR151 19:40.00
590 Marika Teini SK Pohjantähti FIN 0 FIN282 19:41.00
514 Annika Rihma Kobras EST 1411 EST140 19:42.00
585 Felicity Brown Malungs OK SWE 0 AUS162 19:43.00
508 Sigrid Ruul JOKA EST 1250 EST221 19:44.00
490 Šarka Svobodna SK100 CZE 17992 CZE43 19:45.00
122 Ruth Holmes SN GBR 0 GBR464 19:46.00
Nr Name Club Country EOL IOF S.time
637 Vacant E N21B 637 - - 0 0 19:10.00
181 Mari-Liis Kaljur - EST 7506 0 19:11.00
420 Natalia Tanaeva SK Vuoksi RUS 0 0 19:12.00
129 Siiri Mere SRD EST 3739 EST94 19:13.00
584 Olesya Prischepa SPb RUS 0 0 19:14.00
551 Anni Rõuk EST 18949 0 19:15.00
Nr Name Club Country EOL IOF S.time
639 Vacant E N35 639 - - 0 0 19:07.00
638 Vacant E N35 638 - - 0 0 19:08.00
430 Jana Kink Kape EST 2470 EST46 19:09.00
139 Tiina Kangilaski EST 4504 0 19:10.00
130 Raili Rooba Rakvere OK EST 4179 0 19:11.00
142 Olena Kutsenko Sever UKR 0 0 19:12.00
131 Ingrid Piht SK Mercury EST 2687 0 19:13.00
135 Heidi Sild Ok West EST 5592 EST228 19:14.00
448 Anna Marchenko U RUS 0 0 19:15.00
140 Vaike Murumets EST 16086 0 19:16.00
138 Maari Idnurm EST 526 0 19:17.00
136 Ella Shved SRD EST 996 EST101 19:18.00
137 Triina-Britt Preden TON EST 1361 EST227 19:19.00
550 Anne-Mari Pevkur EST 10461 0 19:20.00
522 Edit Kannel Norma EST 2808 EST160 19:21.00
582 Ekaterina Rebrova SKRUM RUS 0 RUS86 19:22.00
141 Līga Blanka Auseklis IK LAT 0 0 19:23.00
134 Olena Kostina Sever UKR 0 0 19:24.00
553 Pille Tiis EST 6392 0 19:25.00
439 Anne-Ly Viikmaa OK West EST 1667 0 19:26.00
435 Külli Tõnus HOK EST 1691 0 19:27.00
143 Svetlana Lopatenko Sever UKR 0 0 19:28.00
518 Marge Taivere Liviko EST 0 0 19:29.00
438 Tiia Elvre OK Orvand EST 9124 0 19:30.00
133 Ilze Vilks Auseklis IK LAT 0 0 19:31.00
132 Mervi Salo Punkalaitumen Kunto FIN 0 FIN732 19:32.00
Nr Name Club Country EOL IOF S.time
144 Koidu Laanemets Harju KEK RSK EST 1949 0 18:48.00
640 Vacant E N45 640 - - 0 0 18:52.00
641 Vacant E N45 641 - - 0 0 18:53.00
452 Airi Alnek OK Võru EST 1301 EST225 18:54.00
458 Ülle Raudsepp Okas EST 709 0 18:55.00
537 Maarika Saks SOK EST 3247 0 18:57.00
146 Merike Paapson TON EST 2741 0 18:58.00
453 Anu Järv EST 279 0 18:59.00
454 Meeli Kerem EST 278 0 19:00.00
449 Inger Jalakas Harju KEK RSK EST 2843 0 19:01.00
456 Kersti Ehala JOKA EST 295 0 19:02.00
552 Heli Zvorovski EST 11559 0 19:03.00
147 Marje Viirmann Harju KEKRSK EST 183 EST130 19:04.00
455 Anneli Rämmann EST 8644 0 19:05.00
149 Marika Kirsspuu TAOK EST 260 0 19:06.00
544 Maris Roosipuu TON EST 283 EST223 19:07.00
145 Mari Roots TAOK EST 137 0 19:08.00
Nr Name Club Country EOL IOF S.time
148 Ann Warma-Laas HOK EST 8817 0 18:56.00
643 Vacant E N55 643 - - 0 0 19:33.00
642 Vacant E N55 642 - - 0 0 19:34.00
171 Niina Karnit SRD EST 1015 0 19:35.00
541 Lembe Lutterus Tammed EST 4212 0 19:36.00
155 Anneli Lindkvist Gustavsbergs OK SWE 0 0 19:37.00
151 Ülle Kadak Lehola EST 705 0 19:38.00
506 Siiri Poopuu JOKA EST 1250 0 19:39.00
173 Marie Öhlund Gustavsbergs OK SWE 0 0 19:40.00
474 Hille Tasa Tammed EST 280 0 19:41.00
527 Mare Niitsoo OK TON EST 2298 0 19:42.00
471 Evi Vahu Orion EST 3687 0 19:43.00
172 Beata Freimane Auseklis IK LAT 0 0 19:44.00
464 Helle Rennu Saku EST 1881 0 19:45.00
170 Kristina Wåhlin OK Enen SWE 0 0 19:46.00
152 Leena Leesment SRD EST 9206 0 19:47.00
153 Carol Edwards TVOC GBR 0 0 19:48.00
150 Tiina Talisoo Harju KEK RSK EST 3119 0 19:49.00
154 Maggie Roach Luxembourg Orienteer LUX 0 0 19:50.00
461 Anu Pallon JOKA EST 7138 0 19:51.00
501 Epp Kroon Ilves EST 2044 0 19:52.00
468 Kersti Mardiste Harju KEK RSK EST 123 0 19:53.00
Nr Name Club Country EOL IOF S.time
645 Vacant E N65 645 - - 0 0 19:29.00
644 Jean O'Neill Fingal Orienteers IRE 0 0 19:30.00
174 Liis Lille Harju KEK RSK EST 2846 0 19:31.00
482 Hillevi Syväterä RiSu FIN 0 0 19:32.00
179 Eila Pekkarinen Keravan Urheilijat FIN 0 0 19:33.00
175 Juta Virkepuu Harju KEK RSK EST 172 0 19:34.00
177 Urvi Sarv ORION EST 222 0 19:35.00
178 Ilse Uus TON EST 300 0 19:36.00
476 Virve Orav Saue Tammed EST 304 0 19:37.00
176 Malle Viilma TON EST 532 0 19:38.00