Uudised

Prindi
28. märts 2017 // kommentaar(i)

Timmo Tammemäe: Eesti O-nädal on haruldane võimalus panna ennast proovile maailmameistrite jalajälgeTimmo Tammemäe on Tallinna Orienteerumisnädala ellukutsuja, veteranide MM 2016 peakorraldaja ja hinnatud spordiürituste korraldaja Eestis. Sel aastal toimub Tallinna Orienteerumisnädal paralleelselt orienteerumise maailmameistrivõistlega ja on ümbernimetatud Eesti Orienteerumisnädalaks. Küsime Timolt, mida Tallinna Orienteerumisnädalalt oodata võib ja millised on sellise suure võistluse korraldamise telgitagused.

- Mis on rahvarohke orienteerumisvõistluse korraldamise juures kõige keerulisem?

Kõige keerulisem on inimeste soovide ennustamine, võttes arvesse ajahetke ning ümbritsevat keskkonda. Meie soov on MM-il ja Eesti Orienteerumisnädalal kõiki positiivselt üllatada. See nõuab inimeste vajaduste täpset tunnetamist ja ürituse veel läbimõeldumat planeerimist, suutes objektiivselt hinnata tekkivat tervikpilti. Me tahame, et iga osaleja tunneks, et tema peale on mõeldud.

- Mille poolest on Eesti Orienteerumisnädala korraldamine teistest orienteerumisüritustest erinev?

Erineb kahtlemata oma suuruse, multi-kultuursuse ja pikkuse poolest. Me viime osaleja iga päev uude kohta, soovides talle pakkuda uut emotsiooni ning seda igal aastal ühe nädala vältel. Kui eelmisel aastal toimus Orienteerumisnädal koos veteranide maailmameistrivõistlustega, siis sellel aastal oleme kolinud Lõuna-Eestisse ning jookseme MM-iga samu maastike. Eesti Orienteerumisnädal on üks suur karneval nii osalejatele kui ka korraldajatele.

Kuidas Eesti Orienteerumisnädala korraldamine praegu läheb, millised protsessid on läbitud ja millised alles ees?

Korraldamine sujub, kuid on intensiivistunud. Lumi on läinud ning võimalik on planeeritud radu testida, keskuses viimaseid detaile paika panna. Kuna korraldus nõuab palju inimesi, siis suurim väljakutse saab olema kindlasti kõikide korraldusvabatahtlike kokkusaamine. Sellest tulenevalt kutsume oma kodulehel inimesi lisaks osalemisele ka appi korraldama.

Veteranide MM sai palju kiitust, aga mida tahaksid Eesti Orienteerumisnädalal paremini teha?

Parema ja veel parema vahe on tavaliselt üli-väikestes detailises ja iga valdkond saab oma uuenduse. Paneme seekord suuremat rõhku inimeste mugavusele võistluskeskustes, et peale võistlemise oleks meeldiv aega veeta ka maailma parematele kaasaelamisel. Lisaks osalejatele tahame ka korraldusvabatahtlikele rohkem plaanipärasemat tegevust pakkuda.

Miks peaksid inimesed Eesti Orienteerumisnädalast osa võtma?

Orienteerumise MM toimub esmakordselt Eestis ning osaleda saab ka omadele kaasa elades!

Elu vajab uusi kogemusi ning orienteerumine on selleks kahtlemata üks suurepärane võimalus. Samuti oleme veendunud, et kehaline aktiivsus on tervisele hea, olenemata vanusest. 

Kirjelda natuke Eesti Orienteerumisnädala maastike, millise elamuse orienteerujad sealt saavad ja mida peavad silmas pidama?

Alustan maastike kirjeldamist meie nädala keskusest, milleks on Tartu - heade mõtete linn. Eesti suuruselt teise linna nooruslik atmosfäär tekitab vabadustunde, mida vanas ülikoolilinnakus saab laialdaselt rakendada. Eesti Orienteerumisnädal koosneb kahest sprindivõistlusest ning neljast metsavõistlusest.

Tartu Lauluväljakul saab olema väga hea joostavusega pargisprint, Viljandi pakub võistlejatele aga kahte väga erilist maastikuosa - Viljandi kaunis vanalinn ja Lossimäed oma järskude nõlvade ja varemetega. Metsavõistlused pakuvad positiivset väljakutset ning detailirohket reljeefi paljude lohkude ja künkaharjadega.

Suurim orienteerumisüritus Eestis!

Toetajad