Uudised

Prindi
26. mai 2014 // kommentaar(i)

Tallinna Orienteerumisnädala peakorraldaja Jaan Tarmak

On aeg tutvustada inimesi, kes annavad endast kõik, et Tallinna Orienteerumisnädalat aasta parimaks orienteerumissündmuseks muuta. Esimesena tutvustame teile Jaan Tarmak'it, kes on Tallinna Orienteerumisnädala peakorraldaja. Temalt küsisimegi mõned alljärgnevad küsimused.

Miks orienteerumine?
Erinevatel inimestel on erinevad põhjused, miks nad orienteerumisega tegelevad. Minu jaoks on see huvitav eelkõige seetõttu, et pakub ajule piisavalt keerukaid ülesandeid, mida lahendada. Kasutades hiljuti ajakirjanduses tsiteeritud akadeemiku sõnu, "intellektuaalne tegevus". Tund aega krossijooksu on minu jaoks kohati talumatult igav, tund aega kaardiga tööd tehes ei pane mõnikord seda ajakulu tähelegi.

Millega Tallinna Orienteerumisnädalal tegeled?
TOW-i korralduses tegutsen nädala peakorraldajana, mis tähendab, et mu põhilised ülesanded on üldkorralduslike küsimuste lahendamine, valdkondade tööle kaasaaitamine ning erinevate valdkondade tegevuse koordineerimine. Väga palju on ka nõustamis- ja toetamisfunktsiooni. Üldise joonena võib välja tuua, et paberi järgi on kõik ülesanded planeerimisstaadiumis, millest tulenevalt võib väita, et mida vähem on mul võistlusnädala ajal tegevust, seda paremini olen oma tööga hakkama saanud.

Miks TOW'ile tulla?
TOW-ile tasub tulla, kuna tegemist on mitmes mõistes suhteliselt unikaalse üritusega nii Eestis, kui lähiriikides. Üheks eripäraks on üksteisest oluliselt erinevate maastike ja erineva pikkusega võistlusformaatide komplekt, mille käigus saab ennast igatpidi proovile panna. Samuti oleme pidanud oluliseks jätta osalejatele võimalikult palju vabadust saada osa kõigist teistest elamustest, mida Tallinn ja selle ümbrus pakuvad. Võistlejad saavad ise otsustada, kas nad jätavad mõne päeva täiesti vahele, samuti saavad kahel päeval valida ise stardiaega ning kõik võistlused toimuvad õhtusel ajal, mis jätab päeva vabaks teistele tegevustele ja lubab osaleda ka töölkäimise kõrvalt. Tule osalema!

Suurim orienteerumisüritus Eestis!

Toetajad