Uudised

Prindi
08. august 2015 // kommentaar(i)

Tallinna Orienteerumisnädala võitsid Maija Sianoja ja Florian Schneider

Florian Schneider tegi täna Nelijärvel vägeva jooksu võites Tallinna Orienteerumisnädala raames toimunud 100 kontrollpunktiga orienteerumisvõistluse ajaga 1:32:46. Teiseks tulnud Nikita Stepanov (1:38:59) kaotas liidrile tervelt 6 minuti ja 45 sekundiga. Kolmanda koha sai Christoph Meier (1:46:51). Tallinna Orienteerumisnädala kokkuvõttes oli parim mees tänase ja esmaspäevase sprindidistantsi võitja Florian Schneider.

Naiste põhiklassis tuli joosta 70 kontrollpunkti. Tänase võistluse võitis kindlalt Tuulia Viberg ajaga 1:05:31, kes edestas teiseks tulnud Lisa Holerit 4 minuti ja 32 sekundiga. Kolmandale kohale tuli Soomlanna Maija Sianoja (1:12:31). Eesti naistest saavutas parima koha viiendaks tulnud Kirti Rebane ajaga 1:13:43. Tallinna Orienteerumisnädala kokkuvõttes oli parim naine Maija Sianoja, kes saavutas esimese koha nii reedel toimunud lühirajal kui ka kolmapäevasel City Race distantsil.

Tallinna Orienteerumisnädal on 6-päevane orienteerumisvõistlus, mis toimus juba neljandat korda Tallinnas ja selle lähiümbruses. Sellel aastal osales võistlejaid 17-st erinevast riigist, tehes nädala peale kokku üle 3000 stardikorra.

Tallinna Orienteerumisnädal lõppes täna juba üheteistkümnendat korda toimunud omapärase võistlusega, kus meeste põhiklassil tuli läbida 100 kontrollpuntiga orienteerumisrada.

Järgmise aasta Orienteerumisnädal toimub 7.-13. augustini. 2016 toimuvad Eestis samaaegselt ka Veteranide Maailmameitrivõitlused orinteerumises.