Prindi
18. juuni 2013 // kommentaar(i)

O-nädala sprindi võitsid Annika Rihma ja Mårten Boström

Juba teist aastat järjest korraldatav 6-päevane orienteerumisvõistlus Tallinna O-Nädal avati eile põnevust pakkunud sprindidistantsiga Kadriorus.

Meestest võitis esikoha soomlane Mårten Boström, kes edestas teise positsiooni hõivanud tartlast Kenny Kivikat napi 11 sekundiga. Kolmanda koha saavutas samuti Tartu mees Kristo Heinmann, kelle kaotus võitjale oli 30 sekundit.
Naiste põhiklassi võit jäi kodumaale – viimase aasta Uus-Meremaal treeninud Annika Rihma tegi tugeva jooksu ning edestas teise koha saavutanud tšehhitari Šarka Svobodnat ning Suurbritanniast pärit Ruth Holmes’i vastavalt 22 ja 55 sekundiga.

Meeste ja naiste põhiklassides jagati maailma edetabeli punkte ning võistlus oli ka Eesti koondise katsevõistluseks Soomes 6-14 juulil toimuvatele maailmameistrivõistlustele.
Eesti koondise pääsmed lunastasid naiste põhiklassi võitnud Annika Rihma ning meestest parima eestlasena lõpetanud Kenny Kivikas.
Enne esmaspäevast võistlust olid MM-i koondise koha juba varasemalt kätte võidelnud vennad Timo Sild ja Lauri Sild ning naistest Anu Annus.