Uudised

Prindi
07. august 2015 // kommentaar(i)

Eestlane Olle Kärner sai Tallinna Orienteerumisnädalal kolmanda koha

Tallinn Orienteerumisnädala lühiraja võistluse võitsid Maija Sianoja ja Nikita Stepanov. O-nädala viies päev peeti Nelijärvel, kus jagati ka maailmareitingu punkte.

Tallinna Orienteerumisnädala viienda võistluspäeva võit naiste klassis läks Soome. Maija Sianoja ajaga 34:25 võttis kindla esikoha Suurbritanniast pärit Helen Palmeri (37:22) ees. Kolmas oli Lisa Holer kaotades liidrile üle viie minuti. Eesti naistest oli parim viiendal kohal lõpetanud Laura Joonas Võru orienteerumisklubist ajaga 41:51.

Meeste eliitklassis kujunes võistlus tihedaks rebimiseks, mille võitis 13 sekundilise edumaaga vaid 20aastane Nikita Stepanov Venemaalt. Nikita võiduajaks oli 36:05. Teisele kohale tuli Šveitsist pärit Jonas Egger ning kolmandale parima eestlasena Olle Kärner (37:31), esimesest kohast lahutas teda 1 minut ja 26 sekundit. Olle Kärner on esimene eestlane, kes 2015 aasta Tallinna orienteerumisnädalal poodiumikohale jõudis.

Tallinna Orienteerumisnädal on 6-päevane orienteerumisvõistlus, mis toimub juba neljandat korda Tallinnas ja selle lähiümbruses. Sellel aastal osaleb võistlejaid 17-st erinevast riigist, tehes nädala peale kokku üle 3000 stardikorra.

Tallinna Orienteerumisnädal jätkub juba homme legendaarse 100 kontrollpunkti jooksuga, mis toimub juba 11. korda. Osalema on oodatud kõik huvilised, algajad ning ka tippsportlased.