Nr Name Club Nation S.time1 S.time2 S.time3 S.time4 S.time5 S.time6
411 Mikhail Belov Northern Wind Russia 12:26 19:06 11:02 11:25 10:20 09:56
412 Niels Dalgaard Kolding OK Denmark 12:04 18:55 - - - -
413 Åke Falkenström Skogsluffarnas OK Sweden 12:24 18:58 11:20 10:43 10:54 09:38
414 Henning Falkenström Skogsluffarnas OK Sweden 12:10 19:07 10:53 10:10 10:46 10:12
415 Toms Germanis Auseklis IK Latvia - - 10:50 10:16 - -
416 Isak Grøn Denmark 12:17 18:50 10:41 10:49 10:30 09:54
417 Aleksi Hauhia Rasti-Jussit Finland 12:16 18:51 - - 10:28 10:06
418 Anton Hedström Söders SOL Tyresö Sweden 12:27 19:03 10:11 11:16 10:24 10:04
419 August Jakobson Kobras Estonia 12:25 18:54 10:44 10:58 10:38 09:50
420 Otto Toomas Kibena OK Võru Estonia - - 10:23 11:10 - -
421 Sviatoslav Kostygov Northern Wind Russia 12:21 19:04 11:29 11:13 10:48 09:40
422 Chris Marcus Krahv Otepää Spordiklubi Estonia 12:19 18:57 10:47 10:37 10:40 09:32
423 Olaf Kwiatkowski KOS BnO Szczecin Poland 12:06 18:45 10:56 11:04 10:34 10:08
424 Lauri Lakanen Finland 12:13 - - - - -
425 Renno Merenäkk Tartu linn Estonia 12:11 19:02 10:32 11:07 10:06 09:34
426 Petr Minkin Northern Wind Russia 12:12 18:46 10:29 11:19 10:10 10:14
427 Rasmus Hannes Müürsepp Katoliku SK Estonia - - 10:17 10:31 10:44 10:16
428 Tom?š Odehnal OOB Spartak Adamov Czech Republic - - 10:26 10:46 10:32 09:44
429 Nansen Palo Võru suusaklubi Estonia - - 11:08 10:28 - -
430 Bert Joosep Panker OK Ilves Estonia 12:20 18:47 11:32 10:55 10:14 10:10
431 Artemii Petrov Northern Wind Russia 12:03 19:08 11:17 11:31 10:42 10:00
432 Otto Pluum Tartu Katoliku SK Estonia - 18:59 - - - -
433 Elias Ronkainen Jämsän Retkiveikot Finland 12:23 19:00 11:26 11:28 10:16 09:30
434 Georgy Rumyantsev Orienta-Kuncevo Russia 12:14 18:49 10:35 10:34 10:36 09:28
435 Eero Salmi Helsinginsuunnistaja Finland 12:15 18:52 10:20 10:25 - -
436 Robert Sander OK Ilves Estonia 12:07 18:44 10:38 11:22 10:18 09:58
437 Laur-Rogert Sulg Otepää Spordiklubi Estonia 12:09 18:48 11:23 10:13 10:52 09:48
438 Olle Synnermark Skogsluffarnas OK Sweden 12:08 18:56 10:14 10:22 10:50 09:42
439 Mihkel Tali Ilves Estonia 12:22 18:53 11:05 10:52 10:12 10:02
440 Rasmus Töyrylä Kymin Suunnistajat Finland 12:18 19:05 10:59 11:01 10:22 09:52
441 Maanus Udam JOKA Estonia 12:05 19:01 11:11 10:19 10:08 09:36
442 Francis Vimba Auseklis IK Latvia - - 11:14 10:40 10:26 09:46
443 Vacant 1 12:00 - - - - -
444 Vacant 1 - 18:42 - - - -
445 Vacant 1 - - 10:05 - - -
446 Vacant 1 - - - 10:04 - -
447 Vacant 1 - - - - 10:02 -
448 Vacant 1 - - - - - 09:22
449 Markus Juhkam kobras Estonia 12:02 18:41 10:02 10:07 10:04 09:26
450 Vacant 3 12:01 18:43 10:08 10:01 10:00 09:24
Nr Name Club Nation S.time1 S.time2 S.time3 S.time4 S.time5 S.time6
367 Vasilii Alekseev ABC-S-Petersburg Russia 12:04 20:08 10:47 11:51 10:43 09:34
368 Stepan Boleznov Orienta-Kuncevo Russia 12:21 20:12 10:44 12:42 10:45 09:44
369 Milosz Czynski KOS BnO Szczecin Poland 12:12 20:03 10:38 12:12 10:41 09:42
370 Nikolai Denisov ABC-S-Petersburg Russia 12:13 20:02 10:41 12:03 10:39 09:14
371 Emil Eensaar OK Ilves Estonia 12:18 20:16 10:53 12:33 10:13 09:18
372 Iiro Hauhia Rasti-Jussit Finland 12:14 20:04 - - - -
373 Iiro Hauhia Rasti-Jussit Finland - - - - 10:19 09:32
374 Jürgen Joonas OK Võru Estonia - - 10:14 12:21 - -
375 Kevin Markus Korrol Mercury Estonia 12:15 20:18 10:17 11:48 10:09 09:36
376 Mateusz Kula KOS BnO Szczecin Poland 12:19 20:09 11:05 12:24 10:35 09:22
377 Nikita Lupinov Northern Wind Russia 12:09 20:13 11:02 12:30 10:37 09:28
378 Mihkel Mahla Peko Estonia 12:10 20:19 10:20 12:09 10:21 09:26
379 Evgeny Medvedev Orienta-Kuncevo Russia 12:06 20:01 10:26 12:36 10:29 09:40
380 Jacob Klærke Mikkelsen Horsens OK Denmark 12:17 20:05 10:50 12:15 10:17 09:16
381 Kristoffer Øhlckers Tyrving Norway 12:20 20:14 10:35 12:27 10:15 09:38
382 Egor Orlov Northern Wind Russia 12:11 20:10 10:56 11:54 10:23 09:20
383 Leon Pawłowski KOS BnO Szczecin Poland 12:03 20:06 10:11 12:39 10:27 09:10
384 Aarni Ronkainen Jämsän Retkiveikot Finland 12:07 20:07 10:29 12:06 10:07 09:06
385 Kaarel Tampuu SRD Estonia 12:08 20:11 10:32 12:18 10:33 09:30
386 Mehis Udam JOKA Estonia 12:16 20:17 10:59 11:45 10:25 09:12
387 Uku Viispert Tartu Katoliku SK Estonia - - 10:23 11:57 10:31 09:08
388 Petr Volkov Northern Wind Russia 12:05 20:15 11:08 12:00 10:11 09:24
389 Vacant 1 12:02 - - - - -
390 Vacant 1 - 20:00 - - - -
391 Vacant 1 - - 10:02 - - -
392 Vacant 1 - - - 11:36 - -
393 Vacant 1 - - - - 10:03 -
394 Vacant 1 - - - - - 09:00
395 Vacant 2 12:00 19:58 10:05 11:39 10:01 09:02
396 Vacant 3 12:01 19:59 10:08 11:42 10:05 09:04
Nr Name Club Nation S.time1 S.time2 S.time3 S.time4 S.time5 S.time6
324 Michał Biernat KOS BnO Szczecin Poland 12:33 20:18 11:34 10:56 10:27 09:36
325 Alexey Bolotov Orienta-Kuncevo Russia 12:56 20:29 10:25 11:05 11:09 09:56
326 Tim Dalheimer IK Vikings OK Sweden 12:40 20:09 10:43 11:35 10:45 09:30
327 Pyry Eskelinen SK Vuoksi Finland 12:36 20:08 11:37 10:20 10:49 10:00
328 Emils Germanis Auseklis IK Latvia - - 10:16 10:29 - -
329 Nikita Grebnev Orienta kuncevo Russia 12:49 20:24 11:43 11:41 10:53 09:34
330 Aatu Hirvikallio Luumäen Rasti Finland 12:51 20:23 11:13 11:11 10:59 09:10
331 Eeka Husu SK Vuoksi Finland 12:45 20:14 10:49 10:44 11:05 10:04
332 Kristian Ketola Koovee Finland 12:42 20:05 10:40 - - -
333 Jensen Key Melbourne forest rac Australia 12:53 20:11 10:34 11:02 10:11 09:26
334 Eemeli Kokkonen Kajaanin Suunnistaja Finland 12:52 20:20 10:19 10:59 10:43 09:12
335 Jakub Kondys KOS BnO Szczecin Poland 12:39 20:26 11:25 10:41 10:41 09:24
336 Ragnar Kranberg SK Mercury Estonia 12:37 20:06 11:28 10:32 10:13 09:48
337 Henri Kukkonen Vehkalahden Veikot Finland 12:46 20:07 11:16 11:32 10:07 09:50
338 Kustu Künnapas HOK Estonia 12:35 20:22 11:31 10:47 10:35 09:54
339 Ilari Laakso Rajamäen Rykmentti Finland - - - - 11:07 09:08
340 Raiko Marrandi OK JOKA Estonia 12:59 20:27 11:04 11:17 11:03 09:52
341 Vladislav Moissejev SRD Estonia 12:43 20:04 10:31 11:44 10:33 10:02
342 Matiss Platacis Meridians OK Latvia 12:31 20:19 11:46 10:17 10:57 09:32
343 Fedor Predko O-Sestroretsk Russia 12:50 20:13 10:58 10:50 10:19 09:40
344 Jarkko Rantoja Paimion Rasti Finland 12:32 20:28 10:28 11:26 10:17 09:46
345 Antti Reiman Angelniemen Ankkuri Finland 12:57 20:31 11:07 10:11 10:15 09:16
346 Arvid Roos OK Linné Sweden - - 10:10 10:23 10:25 09:44
347 Samuli Rousku MS Parma Finland 12:34 20:16 10:52 10:26 10:37 09:58
348 Vjatseslav Safonov SRD Estonia 12:47 20:10 10:46 11:38 10:51 10:06
349 Alexey Shilkin Orienta-Kuncevo Russia 12:54 20:17 10:13 10:53 10:39 09:20
350 Onni Sinervä Turun Suunnistajat Finland 12:48 20:12 10:37 11:08 11:01 09:18
351 Bartosz Smyk UKS Traper Zlocienie Poland 12:55 20:03 11:40 11:23 10:23 09:22
352 Emils Zernis Saldus OK Latvia - - 11:19 10:35 10:31 -
353 le cam tom crco France 12:58 20:21 10:22 11:20 10:55 09:06
354 Voima Tuomasjukka Paimion Rasti Finland 12:44 20:25 11:01 10:38 10:09 09:38
355 Siim Turban Rakvere OK Estonia 12:38 20:15 - - 11:11 -
356 Sergei Uzhitskii ABC-S-Petersburg Russia 12:41 20:30 11:22 11:14 10:47 09:14
357 Augusts Velde Azuolas OK - - 10:55 11:29 10:21 09:28
358 Hendrik Vija Estonia - - 11:10 10:14 10:29 09:42
359 Vacant 1 12:29 - - - - -
360 Vacant 1 - 20:01 - - - -
361 Vacant 1 - - 10:01 - - -
362 Vacant 1 - - - 10:08 - -
363 Vacant 1 - - - - 10:05 -
364 Vacant 1 - - - - - 09:04
365 Vacant 2 12:30 20:00 10:04 10:02 10:01 09:02
366 Vacant 3 12:28 20:02 10:07 10:05 10:03 09:00
Nr Name Club Nation S.time1 S.time2 S.time3 S.time4 S.time5 S.time6
293 Sander Arntzen Asker SK Norway - - - - 11:52 -
294 Marius Aurebekk Kristiansand OK Norway - - - - 12:12 -
295 Daniel Bogren IF Hagen Sweden 13:23 20:34 11:36 - - -
296 Matvei Fedorov Mnevniki Russia 13:32 20:20 11:18 12:23 12:18 10:11
297 Joonas Halapuu OK Võru Estonia - - 11:48 12:38 - -
298 Aslak Heimdal Konnerud IL Norway - - - - 12:06 -
299 Miika Husu SK Vuoksi Finland 13:21 20:28 11:51 12:35 12:16 10:19
300 Karel-Sander Kljuzin OK Peko Estonia 13:24 20:29 - - - -
301 Rasmus Kruusa OK Kobras Estonia - - 11:12 12:56 - -
302 Andrey Logvinenko Orienta-Kuncevo Russia 13:20 20:30 11:42 12:59 12:00 10:05
303 Ville Mannonen Helsingin Suunnistaj Finland 13:28 20:32 12:06 12:17 12:14 10:13
304 Oskari Niemi Lappeen Riento Finland 13:34 20:31 11:24 12:32 11:50 10:09
305 Miika Nurmi Vaasan Suunnistajat Finland 13:25 20:22 11:21 12:53 11:46 10:01
306 Andrey Prozorov Orienta-Kuncevo Russia 13:26 20:19 12:00 13:05 11:54 09:59
307 Jaan Rönkkö Keravan Urheilijat Finland 13:30 20:25 11:45 12:20 12:10 10:17
308 Matias Salonen Helsingin Suunnistaj Finland 13:19 20:26 11:33 12:47 11:56 10:03
309 Fricis Spektors Auseklis IK Latvia - - 11:30 12:41 12:22 10:23
310 Soeren Staugaard Kolding OK Denmark 13:27 20:23 11:39 12:44 12:08 10:15
311 Vince Weiler Weiler Family Hungary 13:29 20:18 11:54 12:29 12:04 10:07
312 Joseph Wright Maroc 13:33 20:21 11:57 12:50 11:58 10:27
313 TANG XIAO OAC Chile 13:22 20:24 11:15 13:08 12:02 10:29
314 HU YAOWEN OAC Chile 13:18 20:33 11:27 12:26 12:20 10:21
315 PENG YUANPENG OAC Chile 13:31 20:27 12:03 13:02 11:48 10:25
316 Vacant 1 13:17 - - - - -
317 Vacant 1 - 20:17 - - - -
318 Vacant 1 - - 11:09 - - -
319 Vacant 1 - - - 12:11 - -
320 Vacant 1 - - - - 11:42 -
321 Vacant 1 - - - - - 09:55
322 Vacant 2 13:15 20:16 11:06 12:14 11:40 09:57
323 Vacant 3 13:16 20:15 11:03 12:08 11:44 09:53
Nr Name Club Nation S.time1 S.time2 S.time3 S.time4 S.time5 S.time6
264 Alexander Alness L-100 IF Sweden - 19:03 13:23 - - -
265 Artemiy Bolotov Orienta-Kuncevo Russia 13:19 19:14 13:20 13:05 10:59 10:29
266 CHEN CHENG OAC Chile 13:18 19:07 12:56 13:14 11:03 10:27
267 Dominykas Dulius LT junior team - - - - 11:13 10:13
268 James Errington Maprunner 13:23 19:02 13:14 13:11 10:49 10:41
269 Tommi Hakuli SK Uusi Finland 13:22 19:11 13:08 12:56 10:53 10:19
270 Ilari Hauhia Rasti-Jussit Finland 13:16 19:01 - - - -
271 Oliver Kütt Ilves Estonia - 19:06 13:32 - - -
272 Rokas Lipnickas LT junior team - - - - 10:51 10:45
273 Tuve Möller OK Linné Sweden 13:17 19:12 13:35 13:02 10:41 10:15
274 Kęstutis Nenartavičius LT junior team - - - - 10:43 10:21
275 Lauri Pähn OK Võru Estonia - - 13:17 - - -
276 Johannes Ridefelt OK Linné Sweden 13:14 19:04 13:26 12:50 10:55 10:39
277 Anton?n Semer?d OOB Kotlarka Praha Czech Republic 13:24 19:00 12:59 12:59 11:01 10:33
278 Murilo Barbosa Soares CODAC Brazil 13:20 19:10 13:11 12:53 11:05 10:43
279 Toms Straume Auseklis Latvia 13:25 19:05 13:02 12:41 11:11 10:31
280 Kaarel Hendrik Zernant Ilves Estonia 13:15 19:09 13:38 12:44 10:57 10:37
281 Ivan Zolkin Sotkamon Jymy Russia - - - - 10:47 10:17
282 Simonas Tamošaitis LT junior team - - - - 11:09 10:25
283 Haralds Ulmanis Auseklis IK Latvia 13:13 19:08 13:29 12:47 11:07 10:35
284 YANG XIAOWANG OAC Chile 13:21 19:13 13:05 13:08 10:45 10:23
285 Vacant 1 13:11 - - - - -
286 Vacant 1 - 18:57 - - - -
287 Vacant 1 - - 12:53 - - -
288 Vacant 1 - - - 12:38 - -
289 Vacant 1 - - - - 10:39 -
290 Vacant 1 - - - - - 10:11
291 Vacant 2 13:10 18:59 12:50 12:32 10:37 10:07
292 Vacant 3 13:12 18:58 12:47 12:35 10:35 10:09
Nr Name Club Nation S.time1 S.time2 S.time3 S.time4 S.time5 S.time6
199 Hugo ?gua GD4Caminhos Portugal 14:04 20:03 - - - -
200 Jose Luis Alvarez MONTSANT ORIENTACIO 13:41 19:47 12:34 12:59 12:00 11:11
201 Morten Nikkel Andersen Viborg Orienteringsk Denmark 13:42 19:52 - - - -
202 Diego Baratti GOLD Savosa 13:38 - 11:58 11:56 11:10 -
203 Aleksandr Bychkov O-Kirishi Russia - 20:05 - 12:20 12:12 -
204 Aidan Dawson Garingal Orienteers Australia 13:47 20:13 13:04 13:20 12:04 10:35
205 Daniel Del Dot Bushflyers Australia 13:53 20:00 12:28 13:02 11:54 10:31
206 Boris Durnov SSO MEPhI Russia 14:02 19:53 12:25 12:11 11:20 10:43
207 Johannes Ehala JOKA Estonia 13:44 19:49 13:16 - 11:46 -
208 Andres Hiiemäe Estonia - - 13:13 - 11:50 -
209 Rain Jaaksoo Estonia 13:58 20:04 12:58 12:05 11:40 10:45
210 Martin Karlsson Centrum OK Sweden - - 13:10 12:08 11:48 10:37
211 Ting Wei Ke 13:39 20:11 12:16 13:14 11:38 10:17
212 Tommi Kemppainen Keravan Urheilijat Finland 13:45 20:14 12:10 12:29 12:02 10:25
213 Mikko Kesälä SK Pohjantähti Finland - - - 11:59 11:44 11:13
214 Ville Kosola SK Pohjantähti Finland 13:49 19:59 12:31 12:41 11:56 11:03
215 Aivar Kruup Estonia 13:40 19:51 13:01 12:23 11:28 10:39
216 Yunhan Lee CTOA 14:00 20:02 12:22 12:44 11:22 10:59
217 LI MINGHAO OAC Chile 13:54 19:57 12:49 12:14 11:30 11:07
218 Egor Miterev Orienta-Kuncevo Russia 13:59 20:09 13:19 13:17 12:06 10:47
219 Sander Nahkor MTÜ TARVO Estonia 13:57 - 12:55 - 12:10 -
220 Enar Nõmmiste OK Kape Estonia 14:03 19:58 12:52 13:05 11:26 11:05
221 LIAO PINGWEI OAC Chile 13:52 20:07 12:04 12:50 11:42 10:27
222 Joonas Pääkkönen OK trian Finland 13:50 19:54 12:19 12:35 11:32 10:49
223 Sampo Rahko SK Pohjantähti Finland 13:46 19:56 12:43 12:17 11:34 10:53
224 Mika Rautanen Tuupovaaran Sepot Finland - 20:08 12:07 13:08 - -
225 Reserv 4 13:43 20:10 13:07 12:56 11:16 10:41
226 Linus Rispling Centrum OK Sweden - - 12:13 12:38 11:14 10:57
227 Arnis Saltums Mežmalas 14:01 19:48 12:46 12:26 11:24 11:01
228 Andrius Simenas OK Azuolas 13:55 20:12 13:22 12:47 11:58 10:29
229 Ara Sohlman Kangasala SK Finland - - - - 11:12 10:51
230 Anton Taratuta O-Kirishi Russia - 19:55 - 12:32 12:08 -
231 Marko Teder Estonia 13:56 19:50 12:01 - - -
232 Valts Ulmanis Auseklis IK Latvia 13:51 19:46 12:37 12:02 11:18 10:55
233 Tommi Uusimäki Pellon Ponsi Finland 13:48 20:06 12:40 13:11 11:52 10:33
234 Vesa-Ville Väänänen Rasti-Lukko Finland 14:05 20:01 13:25 12:53 11:36 11:09
235 Vacant 1 13:37 - - - - -
236 Vacant 1 - 19:43 - - - -
237 Vacant 1 - - 11:49 - - -
238 Vacant 1 - - - 11:50 - -
239 Vacant 1 - - - - 11:04 -
240 Vacant 1 - - - - - 10:21
241 Vacant 2 13:36 19:45 11:55 11:47 11:08 10:23
242 Vacant 3 13:35 19:44 11:52 11:53 11:06 10:19
Nr Name Club Nation S.time1 S.time2 S.time3 S.time4 S.time5 S.time6
243 Sylvain Blaszykowski AS IGN France - - 10:12 10:30 10:58 -
244 Adam Caplan-Bricker New England Orientee - - - - 10:54 09:21
245 Vladimir Dudnikov O-MEPHI Russia 13:08 19:35 10:09 10:21 10:42 09:19
246 Ragnar Ilp Estonia 13:06 19:31 10:15 10:27 10:48 09:25
247 Urmo Kiviselg OK Kobras Estonia 13:10 19:32 10:30 10:15 11:00 09:11
248 Oleg Koshik SRD SK Estonia 13:03 19:36 10:24 10:09 10:52 09:13
249 Kalvo Kriisk OK Kape Estonia - 19:37 10:18 - - -
250 Martin Pettai Estonia 13:07 19:30 10:21 10:36 10:50 09:07
251 Dominik Riedo 13:05 19:29 10:33 10:12 10:46 09:15
252 Jan Spacir SOB Olomouc Czech Republic - 19:38 - - - -
253 Janis Spektors Auseklis IK Latvia - - 10:27 10:33 10:44 09:17
254 Viljar Vainola SK Mercury Estonia 13:04 19:33 10:39 10:18 10:56 09:23
255 Armin Vilms Estonia 13:09 19:34 10:36 10:24 11:02 09:09
256 Vacant 1 13:02 - - - - -
257 Vacant 1 - 19:26 - - - -
258 Vacant 1 - - 10:00 - - -
259 Vacant 1 - - - 10:06 - -
260 Vacant 1 - - - - 10:36 -
261 Vacant 1 - - - - - 09:01
262 Vacant 2 13:00 19:28 10:03 10:00 10:38 09:05
263 Vacant 3 13:01 19:27 10:06 10:03 10:40 09:03
Nr Name Club Nation S.time1 S.time2 S.time3 S.time4 S.time5 S.time6
1 Nikita Asoyan DYUSASH Spring Russia 13:33 20:10 13:24 - - -
2 Asaf Avner Israel - - - 12:06 - 11:14
3 Anders Axling Sundsvalls OK Sweden 13:43 20:27 12:00 12:54 12:40 10:28
4 Gatis Barons Kāpa OK Latvia - - 12:09 11:51 11:30 10:52
5 Marian Basset ASUL Sport Nature France 13:35 20:06 12:30 13:15 12:26 10:32
6 Vasilii Bocharov Vladivostok, Russia Russia 13:51 20:20 11:45 12:45 12:38 11:20
7 Filipe Dias GD4Caminhos Portugal 13:31 20:26 11:48 12:27 11:46 10:48
8 Victor Dinges DYUSASH Spring Russia 13:45 20:39 12:33 - - -
9 Philipp Ermachenkov Iskatel_Ph Russia 13:47 20:02 12:27 13:12 11:42 11:04
10 Aliaksandr Fedaryshkin Belarus Belgium 13:25 20:18 - - - -
11 Lasse Grøn OK Pan Aarhus Denmark 13:27 20:19 12:24 12:18 12:20 11:24
12 Beat Hubmann Fanclub Hubmann 14:02 20:05 13:27 12:15 12:16 10:50
13 Petteri Huikko Vaajakosken Terä Finland 13:21 20:11 12:45 - 12:00 -
14 Pekka Hyvönen Angelniemen Ankkuri Finland 14:01 20:08 12:15 12:12 12:32 10:44
15 Simon Jakob OLK Rafzerfeld-Bülac 13:50 20:14 12:06 11:39 12:14 10:36
16 Timo Joensuu Vaajakosken Terä Finland - - - - 11:48 -
17 Marek Karm SK100 Estonia 13:22 20:07 - - - -
18 Alexander Khalyapin Russia 13:49 20:23 13:18 12:48 12:12 10:54
19 Kristjan-Martin Kirjanen OK Võru Estonia 13:46 20:36 12:48 13:03 12:42 11:12
20 Siim Klais Estonia 13:52 20:33 11:57 12:42 12:30 11:02
21 Andreas Kraas Saue Tammed Estonia 13:44 20:16 12:57 11:45 11:50 11:08
22 Ragnar Kruusla JOKA Estonia 13:30 - 11:36 - 12:36 -
23 Olle Kärner Rakvere OK Estonia 13:07 20:04 10:42 11:24 12:02 11:28
24 Raido Laidla Tallinna Taliujumisk Estonia 13:59 20:00 12:03 12:33 11:52 10:38
25 Aapo Leskinen Lynx Finland 13:56 20:22 12:12 11:42 12:18 11:26
26 YURY MASNYY MosCompass - Orienta Russia 13:38 20:09 11:27 13:06 12:22 11:06
27 Bartłomiej Mazan WKS Śląsk Wrocław Poland 13:37 20:38 13:09 11:36 12:28 10:24
28 Aleksi Mattila Lynx Finland - - 12:18 11:33 11:44 11:30
29 GEORGII MAVCHUN Espoon Suunta Russia 13:24 20:17 13:12 11:30 11:36 10:56
30 Janne Mänkärlä Lynx Finland 13:42 20:40 12:36 11:48 12:44 11:22
31 Tanel Papp OK Võru Estonia 13:55 20:34 11:51 11:57 12:34 10:46
32 Stefan Frands Petersen OK PAN Århus Denmark 13:29 20:32 12:51 12:39 - -
33 Alvis Reinsons Latvia - - - - 12:06 -
34 Märt Roosaare OK Ilves Estonia 13:26 20:35 11:30 12:57 11:34 11:10
35 Antti Saikko Tampereen Pyrintö Finland 13:54 20:03 11:54 13:00 - -
36 Ville Saikko Lappeen Riento Finland 13:36 20:01 12:21 12:00 - -
37 Matias Sankari Lahden Suunnistajat Finland 13:34 20:15 13:06 12:51 12:04 10:42
38 Pirmin Schneider Fanclub Hubmann 13:58 20:12 13:21 11:27 11:58 10:40
39 Maxim Simakov Omega Moscow Russia 13:32 20:31 12:54 12:36 11:38 10:26
40 Dmitriy Snetkov ORIENTATOR Russia 13:39 20:28 13:30 12:09 12:10 11:00
41 David Stark Fanclub Hubmann 14:00 20:37 12:39 12:21 - -
42 Miika Suominen Rajamäen Rykmentti Finland 13:23 20:29 - - 11:54 -
43 Ats Sõnajalg KEK RSK Estonia 13:41 20:13 - - - -
44 Dmitry Zhitukhin Nord West Russia 13:20 20:25 11:33 13:09 12:24 11:18
45 Anatolijs Tarasovs Būdaskalns Latvia - - 11:39 - - -
46 Alexander Tonis Russia 13:48 20:24 12:42 11:54 12:08 10:30
47 Ilmar Udam JOKA Estonia 13:40 20:21 13:00 12:30 11:56 10:34
48 Alexander Vikentyev Turun Suunnistajat Russia 13:53 20:30 13:15 12:03 11:40 11:16
49 Martin Vilismäe Estonia 13:28 - - - - -
50 Pauls Platais OK Ozons Latvia - - 11:42 12:24 11:32 10:58
51 Vacant 1 13:08 - - - - -
52 Vacant 2 13:12 - - - - -
53 Vacant 3 13:19 - - - - -
54 Vacant 4 13:09 - - - - -
55 Vacant 5 13:13 - - - - -
56 Vacant 6 13:57 - - - - -
57 Vacant 7 13:16 - - - - -
58 Vacant 8 13:14 - - - - -
59 Vacant 9 13:18 - - - - -
60 Vacant 10 13:15 - - - - -
61 Vacant 1 - 19:49 - - - -
62 Vacant 2 - 19:45 - - - -
63 Vacant 3 - 19:48 - - - -
64 Vacant 4 - 19:59 - - - -
65 Vacant 5 - 19:53 - - - -
66 Vacant 6 - 19:54 - - - -
67 Vacant 7 - 19:58 - - - -
68 Vacant 8 - 19:56 - - - -
69 Vacant 9 - 19:51 - - - -
70 Vacant 10 - 19:55 - - - -
71 Vacant 1 - - 10:54 - - -
72 Vacant 2 - - 11:15 - - -
73 Vacant 3 - - 11:00 - - -
74 Vacant 4 - - 11:03 - - -
75 Vacant 5 - - 10:51 - - -
76 Vacant 6 - - 10:45 - - -
77 Vacant 7 - - 10:57 - - -
78 Vacant 8 - - 11:24 - - -
79 Vacant 9 - - 11:21 - - -
80 Vacant 10 - - 13:03 - - -
81 Vacant 1 - - - 10:48 - -
82 Vacant 2 - - - 11:06 - -
83 Vacant 3 - - - 10:51 - -
84 Vacant 4 - - - 10:42 - -
85 Vacant 5 - - - 11:00 - -
86 Vacant 6 - - - 10:45 - -
87 Vacant 7 - - - 10:39 - -
88 Vacant 8 - - - 10:57 - -
89 Vacant 9 - - - 11:12 - -
90 Vacant 10 - - - 11:21 - -
91 Vacant 1 - - - - 11:08 -
92 Vacant 2 - - - - 11:14 -
93 Vacant 3 - - - - 11:04 -
94 Vacant 4 - - - - 11:10 -
95 Vacant 5 - - - - 11:06 -
96 Vacant 6 - - - - 11:28 -
97 Vacant 7 - - - - 11:12 -
98 Vacant 8 - - - - 11:00 -
99 Vacant 9 - - - - 11:02 -
100 Vacant 10 - - - - 11:16 -
101 Vacant 1 - - - - - 10:22
102 Vacant 2 - - - - - 10:04
103 Vacant 3 - - - - - 10:06
104 Vacant 4 - - - - - 10:18
105 Vacant 5 - - - - - 10:20
106 Vacant 6 - - - - - 09:56
107 Vacant 7 - - - - - 09:58
108 Vacant 8 - - - - - 10:10
109 Vacant 9 - - - - - 10:08
110 Vacant 10 - - - - - 10:14
111 Vacant 11 13:10 19:50 11:06 11:09 11:18 10:02
112 Vacant 12 13:05 19:57 11:18 11:03 11:22 09:54
113 Vacant 13 13:11 19:52 11:12 11:15 11:24 10:12
114 Vacant 14 13:17 19:46 11:09 11:18 11:20 10:00
115 Vacant 15 13:06 19:47 10:48 10:54 11:26 10:16
Nr Name Club Nation S.time1 S.time2 S.time3 S.time4 S.time5 S.time6
857 Dag Ainsoo LUS Estonia - - 13:30 11:58 - -
858 Alar Alajaan Estonia 13:34 19:23 13:09 11:34 10:33 09:55
859 Cyrus Huang 13:33 19:27 13:18 12:01 10:07 09:47
860 Mikhail Ippolitov SPORTKULT.ru Russia 13:30 19:18 13:06 12:10 10:23 09:43
861 erko Jakobson Kobras Estonia 13:36 19:28 13:36 11:55 10:13 10:01
862 Andrius Jasiunas OSK Šilas 13:31 19:24 13:03 11:49 10:19 09:45
863 Olli Kara Turun Suunnistajat Finland - - - - 10:21 -
864 Martin Kaup LSF Estonia - 19:20 13:12 11:43 - -
865 mairo kirss koop Estonia 13:37 19:19 - - - -
866 Andreas Müürsepp Estonia - - 13:15 11:52 10:31 09:49
867 Martins Platacis Meridians OK Latvia 13:35 19:21 13:21 12:04 10:15 10:03
868 Jukka Pohjola Hauhon Sisu Finland - - - 11:40 10:25 -
869 Kaj Raute Suomusjärven Sisu Finland 13:32 19:25 13:27 11:37 10:09 09:53
870 Vitali Savanovich Eridan Belgium - - - - 10:29 09:57
871 Taavi Tatsi Estonia 13:29 19:22 13:33 11:46 10:17 09:51
872 Lauri Teder OK Kobras Estonia 13:38 19:26 13:24 11:31 10:27 10:05
873 Martins Vimba Ziemelkurzeme OK Latvia - - 13:00 12:07 10:11 09:59
874 Vacant 1 13:26 - - - - -
875 Vacant 1 - 19:17 - - - -
876 Vacant 1 - - 12:57 - - -
877 Vacant 1 - - - 11:28 - -
878 Vacant 1 - - - - 10:05 -
879 Vacant 1 - - - - - 09:41
880 Vacant 2 13:28 19:15 12:51 11:25 10:03 09:39
881 Vacant 3 13:27 19:16 12:54 11:22 10:01 09:37
Nr Name Club Nation S.time1 S.time2 S.time3 S.time4 S.time5 S.time6
821 Sander Annus Norma OK Estonia 13:25 19:51 12:15 10:28 10:56 -
822 Alvise Callegari Italy 13:24 19:57 12:06 10:19 11:26 10:47
823 Magnus Falkenström Skogsluffarnas OK Sweden 13:28 19:48 12:42 10:13 11:38 10:59
824 Jesper Grooss Allerød OK Denmark 13:31 20:04 11:48 10:46 11:20 10:51
825 Vladimir Gusiatnikov Orienteering Cincinn 13:17 19:53 12:18 11:16 11:30 10:45
826 Heikki Husu SK Vuoksi Finland 13:15 19:50 12:09 10:58 10:58 11:13
827 Kaupo Järve LSF PT Estonia 13:27 20:02 11:45 11:01 10:52 10:49
828 Mareks Kilups Ziemeļkurzeme Latvia - - 12:21 10:25 11:32 11:03
829 Jani Kiuru Raja-Karjalan Suunni Finland 13:21 20:03 - - - -
830 Aleksei Komarov Estonia 13:20 19:59 12:12 11:10 11:10 10:37
831 Mati Korrol SK Mercury Estonia 13:33 19:49 12:30 11:07 11:00 11:25
832 Harri Lakkala Epilän Esa Finland 13:29 20:06 12:33 10:52 11:06 11:23
833 Indrek Mahla Peko Estonia 13:26 - - - 10:54 10:41
834 Margus Marrandi OK JOKA Estonia 13:19 19:52 11:51 10:40 11:36 10:55
835 Meelis Merenäkk Rae Estonia - - - 10:34 - 11:07
836 Oleksandr Murzin SK SIRIUS Ukraine 13:35 20:05 12:48 10:10 10:44 10:57
837 Meelis Mälter Harju KEK RSK Estonia 13:22 19:54 12:39 10:22 11:08 10:53
838 Lud?k Odehnal OOB Spartak Adamov Czech Republic - - 12:36 11:19 11:16 11:15
839 Cidalio Oliveira GD4Caminhos Portugal 13:34 19:46 11:57 10:43 11:34 11:05
840 Danilo Piht SK Mercury Estonia 13:18 20:00 12:45 10:16 11:18 11:21
841 Teemu Ronkainen Jämsän Retkiveikot Finland 13:30 19:55 12:03 10:37 11:12 11:11
842 Anton Roolaid TAOK Estonia 13:23 20:01 - - 11:02 11:17
843 Henrik Roos OK Linné Sweden - - 12:24 11:04 11:28 11:19
844 Silvar Savolainen Estonia 13:14 19:56 12:27 10:31 11:24 10:39
845 Vadim Stepanov Zelax Russia 13:16 19:58 12:00 10:55 11:04 11:09
846 Rünno Sulg LSF PT Estonia 13:32 19:47 11:54 11:13 11:22 11:01
847 Tago Teetamm Saue Tammed Estonia - - - - 11:14 -
848 Vallo Vaher JOKA Estonia - - - 10:49 - 10:43
849 Vacant 1 13:11 - - - - -
850 Vacant 1 - 19:45 - - - -
851 Vacant 1 - - 11:39 - - -
852 Vacant 1 - - - 10:01 - -
853 Vacant 1 - - - - 10:46 -
854 Vacant 1 - - - - - 10:35
855 Vacant 2 13:13 19:44 11:36 10:04 10:50 10:31
856 Vacant 3 13:12 19:43 11:42 10:07 10:48 10:33
Nr Name Club Nation S.time1 S.time2 S.time3 S.time4 S.time5 S.time6
771 Akseli Ahtiainen Kalevan Rasti Finland - - 12:44 12:07 11:55 10:26
772 Daniel Althaus OLG Bern 12:55 19:44 12:35 11:58 12:33 10:28
773 Martin Aunin Estonia - - 12:20 12:46 12:29 10:54
774 Tarvo Avaste SK Saue Tammed Estonia - - 13:11 11:55 11:59 -
775 yannick beauvir CRCO France France 12:58 19:48 12:47 13:07 12:17 10:08
776 Ilya Gusev Nord West Russia 13:00 20:01 12:50 12:43 11:35 10:32
777 Martin Gygax OLG Biberist SO 13:02 19:51 11:53 13:19 11:33 10:46
778 Tero Heikkilä Paimion Rasti Finland - - - 12:52 12:07 -
779 Veiko Hintsov Estonia 12:43 19:55 12:05 12:37 11:25 11:12
780 Mika Ilomäki Koovee Finland 12:54 19:58 - - 11:45 -
781 Kestutis Jokubauskis OK Telšiai 12:41 20:05 13:14 13:13 11:29 11:02
782 Mairolt Kakko Bona Fide Estonia 13:01 19:42 12:38 11:43 11:21 10:22
783 Raul Kangur OK Peko Estonia - - 12:26 11:49 - -
784 Markus Kaukonen Espoon Suunta Finland 12:53 20:00 13:08 12:01 12:19 10:58
785 Mika Ketola Koovee Finland 12:48 20:04 11:59 - - -
786 Margus Klementsov SK Mercury Estonia 12:40 20:03 12:17 11:46 12:23 11:10
787 Ville Klinga Lahden Suunnistajat- Finland - - - - 12:05 -
788 Timo Kokkonen Kajaanin Suunnistaja Finland 12:57 19:52 13:02 12:25 12:27 10:44
789 Mart Koppel Estonia 13:03 19:56 12:23 12:40 11:57 11:00
790 Timo Koski Koovee Finland 12:59 19:50 - - - -
791 Mads Mikkelsen Horsens OK Denmark 12:38 19:46 13:05 13:04 11:53 10:18
792 Jyrki Nieminen Lounais-Hämeen Rasti Finland - - 12:32 12:31 11:51 10:16
793 Kaido Nurja OK Nõmme Estonia - - 12:14 12:55 - -
794 Lauri Olli LSF PT Estonia 12:56 20:06 13:17 12:22 11:47 10:52
795 Vladislav Pahhomenkov SRD Estonia 12:52 19:57 11:47 13:16 12:15 10:36
796 Raivo Reiman OK West Estonia - - - - 11:19 10:34
797 Raivis Reinsons Latvia - - - - 11:27 -
798 Pekka Saalasti Mustalammen Pallo Finland - - - 12:34 12:03 10:30
799 Mikko Salonen Helsingin Suunnistaj Finland 12:47 19:59 12:41 12:28 12:25 11:08
800 Kell Sønnichsen OK Pan Aarhus Denmark 12:49 19:49 12:02 13:01 11:39 10:24
801 Nikolay Sytov Mosmeridian Russia 13:04 20:08 12:11 12:13 12:13 11:04
802 Rein Zaitsev OK Peko Estonia - 19:45 - - 12:09 -
803 Oskars Zernis Saldus OK Latvia - - 12:08 12:10 12:01 -
804 Toomas Talumaa Hiiumaa OK Estonia - - - - 12:11 11:06
805 Veikko Tamlak OK KAPE Estonia 12:44 19:54 11:44 13:10 11:41 10:42
806 Xiaoping Tan Beijing Learnjoy Chile 12:46 20:02 11:50 12:04 12:21 10:48
807 Saska Tuomasjukka Paimion Rasti Finland 12:45 19:47 12:59 12:19 11:31 10:38
808 Toni Venäläinen Valkeakosken haka Finland 12:39 20:09 11:56 12:16 11:23 10:56
809 Indrek Viikmaa OK West Estonia 12:42 19:43 12:29 12:58 11:43 11:14
810 Kimmo Virtanen Angelniemen Ankkuri Finland 12:51 20:07 12:53 12:49 11:49 10:20
811 Isaac Wong HKAYP 12:50 19:53 12:56 11:52 12:31 10:40
812 Carl Fey Espoon Suunta Finland - - - - 11:37 10:50
813 Vacant 1 12:37 - - - - -
814 Vacant 1 - 19:39 - - - -
815 Vacant 1 - - 11:41 - - -
816 Vacant 1 - - - 11:34 - -
817 Vacant 1 - - - - 11:17 -
818 Vacant 1 - - - - - 10:12
819 Vacant 2 12:36 19:40 11:35 11:37 11:13 10:10
820 Reserv 3 12:35 19:41 11:38 11:40 11:15 10:14
Nr Name Club Nation S.time1 S.time2 S.time3 S.time4 S.time5 S.time6
717 Johan Alenius IFK Lidingö Sweden 12:18 18:42 13:15 12:30 12:09 09:23
718 Jerker Boman Gävle OK Sweden - - 12:48 11:27 11:37 -
719 Pavel Cerescu Dinamo OLD 12:25 19:03 13:21 12:48 11:53 09:55
720 Per Olof Claesson Tenhult SOK Sweden 12:10 19:00 12:06 12:15 - -
721 Laurent Compere Orientation Caennais France 12:33 18:52 12:42 12:57 11:55 10:01
722 Simon Errington Maprunner 12:32 18:37 12:24 12:36 11:41 09:17
723 Jussi Eskelinen Raja-Karjalan Suunni Finland 12:05 18:54 12:36 11:06 11:33 09:09
724 Thierry EYNARD Convergence - - 12:45 12:51 11:31 09:39
725 Kirill Gorev St.Petersburg Russia 12:17 18:49 12:03 12:18 12:21 10:07
726 Kari Hakuli Keravan Urheilijat Finland 12:28 18:47 13:18 12:54 11:57 09:43
727 Tõnis Haldna Estonia 12:20 18:50 - - 11:35 09:49
728 Teemu Hauhia Rasti-Kurikka Finland 12:12 18:51 - - 11:43 10:05
729 Jukka Honkasaari RastiPiikkiö Finland 12:09 19:02 12:12 11:18 11:15 09:37
730 Matti Huttunen Pihkaniskat Finland 12:19 18:41 12:09 12:33 12:07 09:13
731 Tõnu Ilves Kape Estonia 12:16 - - 11:45 12:23 -
732 Karl Keuppens OMEGA Belgium - - - - 11:21 -
733 Hallvard Koren OK Moss Norway 12:22 18:58 12:51 11:54 11:45 09:35
734 Patrick Kunz OLG St.Gallen/Appenz 12:31 18:43 11:54 11:15 11:23 09:25
735 Aigars Leiboms Meridiāns OK Latvia - - 11:57 11:57 11:19 09:21
736 Lauri Leppik TAOK Estonia 12:03 18:56 11:51 11:21 11:39 09:59
737 Mika Luukkonen Joutsenon Kullervo Finland - - 12:00 12:06 - -
738 Carlos Monteiro COC - Clube Orientac Portugal 12:34 18:38 12:15 12:27 12:11 09:27
739 Timo Neuvonen Finland - - - 12:21 12:15 09:51
740 Jurg Niggli OJura France 12:21 18:48 13:06 11:33 11:47 09:33
741 Bengt Norrman Trollhättans SOK Sweden 12:13 18:57 13:09 11:36 12:01 09:53
742 Martin Okle OLG Cordoba / OLK Pi 12:07 18:46 12:54 11:39 12:27 09:47
743 Per Eg Pedersen Kolding OK Denmark 12:11 18:44 13:12 12:12 12:13 09:45
744 Pear Post OK Põlva Kobras Estonia - - - 11:30 - 10:15
745 Priit Pääslane Ilves Estonia 12:23 19:04 - - - -
746 le cam raphael crco France 12:30 18:40 12:21 12:03 12:19 09:07
747 Jarmo Reiman Angelniemen Ankkuri Finland 12:27 18:39 11:45 12:39 11:51 09:11
748 Tiit Riisalo Estonia 12:24 18:35 11:42 12:45 - -
749 Antti Roose OK Põlva Kobras Estonia 12:08 18:36 12:33 11:24 11:25 10:11
750 Vladimir Savinov SRD Estonia 12:29 18:55 - - - -
751 Urmas Sulaoja Jõhvikas Estonia 12:26 18:45 12:30 12:09 11:17 09:15
752 Herkki Suurman Estonia 12:15 19:01 13:24 12:00 11:29 09:31
753 Sunday Taiwo 12:06 18:34 12:39 11:09 11:27 10:13
754 Taivo Tali Harju KEK RSK Estonia 12:14 18:53 13:03 11:42 11:59 09:19
755 Jouni Vantaala Lammin Säkiä Finland - - 12:18 11:51 - -
756 Harri Viinamäki IF Hagen Sweden - - 12:27 - - -
757 Andres Viira Estonia - 18:59 - - - -
758 Marko Virta Turun Suunnistajat Finland - - 11:48 11:48 12:25 10:09
759 Toomas Voolaid Estonia - - - - 11:49 10:03
760 Urpo Väänänen Kalevan Rasti Finland 12:04 18:33 - 12:42 12:03 09:29
761 Priit Överus SK Mercury Estonia - - 12:57 12:24 12:17 09:57
762 matti yliluikki Finland - - 13:00 11:12 12:05 09:41
763 Vacant 1 12:02 - - - - -
764 Vacant 1 - 18:30 - - - -
765 Vacant 1 - - 11:36 - - -
766 Vacant 1 - - - 11:03 - -
767 Vacant 1 - - - - 11:13 -
768 Vacant 1 - - - - - 09:01
769 Vacant 2 12:00 18:31 11:39 10:57 11:09 09:05
770 Vacant 3 12:01 18:32 11:33 11:00 11:11 09:03
Nr Name Club Nation S.time1 S.time2 S.time3 S.time4 S.time5 S.time6
651 Ulrich Aeschlimann ULU'S REISEWELT 13:08 18:47 12:23 10:53 11:33 10:11
652 Karl Ahlswede DVOA 13:06 18:39 11:26 11:02 10:57 09:53
653 Timo Asikainen Hiisirasti Finland 13:05 18:54 10:44 12:11 11:05 10:37
654 Matti Betlem Estonia 13:10 18:56 11:56 11:44 10:25 09:35
655 Urs Bischof Fanclub Hubmann 12:26 18:37 10:59 11:11 10:45 10:51
656 Erik Bobach Silkeborg OK Denmark 12:45 18:50 11:29 10:17 11:43 10:55
657 Graeme Dawson Garingal Orienteers Australia 13:03 18:36 12:11 11:29 11:03 10:05
658 Boris Elfimov Orienta-Kuncevo Russia 12:50 18:58 11:05 10:32 11:09 11:07
659 Christian Garrec CNSD Fontainebleau France 12:52 18:38 10:32 11:38 10:51 10:17
660 Jonas Gediminas Gvildys MEDEINA OK 12:58 19:07 12:35 10:50 10:39 10:23
661 Jürg Hellmüller OLG St.Gallen Appenz - 18:44 11:41 10:38 - -
662 Andrei Ivanov Kuzmolovo 110% Russia 12:32 19:12 10:23 10:11 11:31 09:45
663 Margus Jaanus Koop Estonia 12:51 19:20 11:50 11:32 10:59 10:09
664 Igors Jamćuks Arena Latvia 12:28 18:48 10:17 12:20 10:43 10:19
665 Jan Arild Johnsen Fossum IF Norway 12:53 19:05 12:32 - 11:01 -
666 Warren Key Melbourne forest rac Australia 12:59 18:40 12:05 12:32 11:29 10:31
667 Arne Kristensen Club Herlufsholm OK Denmark 12:44 18:52 11:23 12:17 11:15 10:07
668 Jari Kymäläinen Tampereen Pyrintö Finland 12:25 18:30 - - - -
669 Andres Laas Hiiumaa OK Estonia 12:47 19:15 12:20 11:20 10:47 10:49
670 Raul Laas JOKA Estonia 12:31 - 10:14 - 10:21 -
671 Urmas Laev SK Mercury Estonia - - 12:26 11:50 10:07 10:21
672 Raino Lampinen Helsingin Suunnistaj Finland 13:00 19:21 12:17 11:59 11:45 10:45
673 Kari Laukkarinen Tuusulan Voima-Veiko Finland 12:48 - - - - -
674 Kari Lehto Harju KEKRSK Finland - - 10:38 10:26 11:39 10:39
675 Matthias Lerf Swiss O Tours 12:29 19:02 10:47 12:14 10:33 11:01
676 Juha Liukkonen Hiidenkiertäjät Finland 12:49 18:42 - - - -
677 Alastair Mackenzie Cleveland Orienteeri 13:11 18:51 11:08 11:23 11:35 10:35
678 Kari Maijala Epilän Esa Finland - - 11:20 11:35 11:23 09:51
679 Eugenijus Mikšys Šilalės SM 12:34 18:57 10:41 11:08 10:29 09:39
680 Geza Molnar Rastivarsat Finland 13:02 19:19 11:17 12:02 10:17 09:49
681 Øivind Myhre Kongsberg O-lag Norway 13:04 19:00 10:50 12:23 10:23 09:47
682 Mihkel Nahkur Jõhvikas Estonia - - 11:59 11:26 - -
683 Kari-Veli Niemi Lappeen Riento Finland 12:35 18:46 11:53 11:41 10:41 10:13
684 Vesa Oksanen Rasti-Perniö Finland 12:37 19:01 12:02 10:47 11:25 10:15
685 Raul Olesk Põlva Kobras Estonia - - 12:08 12:29 10:55 09:37
686 Risto Pettinen Mustalammen Pallo Finland - - - 10:41 10:49 11:03
687 Vello Post Koop Estonia 12:30 18:34 11:32 10:59 11:41 10:47
688 Ivars Pucens Mona OK Latvia 12:39 19:08 12:41 11:14 10:19 09:55
689 Eduard Pukkonen KEKRSK Estonia 12:42 19:10 12:14 11:56 10:31 10:27
690 Jaanus Reha Koop Estonia 12:55 18:53 11:14 11:47 11:17 09:43
691 Dave Richardson Fingal Orienteers 13:07 19:09 10:29 12:26 10:11 10:33
692 Jyrki Routsi Suunnistusmatkat Finland 12:40 19:04 10:11 10:23 11:11 10:25
693 Stefan Rudolf ULU'S REISEWELT 12:41 18:59 10:56 11:53 10:09 10:03
694 Lars Runesson Ok Vivill Sweden - - - 11:05 - -
695 Alar Ruutopold UNO 12:54 18:43 10:20 12:08 10:13 10:59
696 Jeremias Sankari Itä-Hämeen Rasti Finland 12:36 19:06 11:47 11:17 10:15 10:53
697 Mark Saunders Sugar Loaf OK 12:56 19:18 11:44 10:44 11:19 09:59
698 Andrus Sipsaka Harju KEK RSK Estonia 13:13 19:03 11:35 10:14 10:37 09:33
699 Mikael Sundqvist Tullinge SK Sweden 12:43 19:13 - - - -
700 ALEXEY ZUEV Navicom_Garmin Russia 12:27 19:14 10:26 10:20 10:27 10:01
701 Tiit Tali Ilves Estonia 13:01 19:11 11:38 10:56 11:27 09:57
702 Eriks Udris Meridians Latvia 12:33 19:17 10:53 10:29 11:07 10:41
703 Arkadii Vedin Ermak Russia 12:46 18:41 12:29 10:35 10:35 10:57
704 Markku Virtanen Lammin Säkiä Finland - 18:35 12:44 - - -
705 Daniel Von Arx ULU'S REISEWELT 13:12 18:55 11:02 12:35 11:37 10:43
706 Jürg Wälchli ULU'S REISEWELT 12:57 19:16 11:11 12:41 11:13 10:29
707 Klaus Vänttinen Hiidenkiertäjät Finland 13:09 18:49 10:35 12:38 11:21 09:41
708 Andreas Wyss Swiss O Tours 12:38 18:45 12:38 12:05 10:53 11:05
709 Vacant 1 12:22 - - - - -
710 Vacant 1 - 18:33 - - - -
711 Vacant 1 - - 10:05 - - -
712 Vacant 1 - - - 10:05 - -
713 Vacant 1 - - - - 10:03 -
714 Vacant 1 - - - - - 09:27
715 Nik Walter Switzerland 12:23 18:32 10:02 10:02 10:05 09:31
716 Vacant 3 12:24 18:31 10:08 10:08 10:01 09:29
Nr Name Club Nation S.time1 S.time2 S.time3 S.time4 S.time5 S.time6
591 Hemmo Ahokoivu SK Pohjantähti Finland 12:30 19:09 12:19 12:12 10:24 09:53
592 Werner Arnet OLG Herzogenbuchsee 12:29 19:31 10:37 12:06 10:36 11:09
593 Stig Barrett Viborg Orienteringsk Denmark 12:41 19:08 - - - -
594 Otti Bisang ULU'S REISEWELT 12:09 19:29 11:46 12:03 10:26 10:43
595 Anders Bjorklund Sävedalens AIK Sweden 12:40 19:18 11:31 11:57 10:10 09:45
596 Christer Brander Nilsson Stenungsunds OK Sweden 12:04 19:28 11:37 11:09 10:22 10:21
597 Phillip Bricker New England Orientee - - - - 11:06 10:39
598 Bob Cherry Ayroc - - 11:52 - 11:26 -
599 Gilles Deslandes Orientation Caennais France 12:26 19:40 11:04 11:42 11:00 10:13
600 Barry Elkington Kenilworth Droobers 12:25 19:35 12:13 11:30 10:42 10:25
601 Richard Gardner Octavian Drobbers - - - 10:54 10:16 10:03
602 Mikhail Gryaznevich TVOC - - 10:43 11:24 11:20 10:41
603 Roger Gustafsson Idefjordens SK Sweden 12:32 19:16 10:58 10:48 11:04 10:11
604 Alan Halliday Moravian 12:31 19:04 10:22 12:48 10:06 11:03
605 Ueli Hofstetter ULU'S REISEWELT 12:11 19:19 10:10 11:51 11:16 09:47
606 Martin Howald OLG Herzogenbuchsee 12:44 19:42 12:01 12:15 10:12 10:49
607 Pavel Jahn WIT Czech Republic 12:20 19:07 10:31 11:18 10:44 10:59
608 Urs Josi OLG Herzogenbuchsee 12:13 19:03 11:19 13:03 10:20 10:31
609 Kaljo Julge OK Kape Estonia 12:36 19:38 10:52 12:24 10:50 09:41
610 Heimo Jumppanen Pihkaniskat Finland - - - 12:54 - -
611 Jarmo Jumppanen Pihkaniskat Finland - - - 12:18 - -
612 Shoji Kato TAMA OL - - 11:58 12:36 11:08 -
613 Juris Kokins OK Meridians Latvia 12:28 19:30 11:16 11:48 11:10 10:09
614 Zbyn?k Krejč?k WIT Czech Republic 12:37 19:20 10:25 12:42 10:58 09:55
615 Pertti Laine Mustalammen Pallo Finland - - - 12:30 11:22 10:35
616 Hannu Laitinen Lynx Finland 12:05 19:24 11:28 11:36 11:36 10:17
617 Geoff Lawford Eureka Orienteers Australia 12:34 19:06 11:01 10:51 11:14 10:19
618 Jarmo Lehto Vehkalahden Veikot Finland 12:18 19:25 10:28 11:27 10:34 10:27
619 Pekka Leskinen Lynx Finland 12:19 19:41 10:49 10:57 11:12 10:05
620 MIKHAIL LUKIN KRASNOGORSK Russia 12:33 19:33 11:55 11:00 10:32 10:55
621 Jouko Malinen Helsingin Suunnistaj Finland 12:15 19:05 10:13 12:00 11:24 10:33
622 Jüri Merirand Otepää SK Estonia 12:14 19:17 10:55 11:39 10:48 10:51
623 Patrick NG HKAYP 12:35 19:13 12:10 11:12 10:14 09:57
624 Ismo Nopanen Vehkalahden Veikot Finland - - 11:10 12:45 10:52 10:15
625 Göran Ohlsson Tullinge SK Sweden 12:07 - 10:16 - 10:18 -
626 Ilkka Ojapalo Rajamäen Rykmentti Finland 12:39 19:34 10:40 13:00 10:40 09:59
627 Anti Parik Otepää SK Estonia 12:03 19:14 - - 11:32 10:45
628 Varis Peisenieks Kāpa OK Latvia 12:12 19:23 12:07 12:27 11:38 10:23
629 Markku Piironen Kalevan Rasti Finland 12:23 19:37 11:22 12:09 10:56 09:51
630 Aigar Pindmaa OK Võru Estonia 12:27 - - - - -
631 Jüri Rokko SK RT Estonia 12:43 19:22 11:13 11:03 11:40 10:47
632 Rein Rooni OK Orvand Estonia 12:21 19:21 11:34 11:21 10:30 09:49
633 David Rosen SROC 12:24 19:26 11:25 12:51 11:30 11:05
634 Arne Sammel Lehola Estonia 12:10 19:15 11:07 11:15 11:02 10:57
635 Henning Schou OK Snab Denmark 12:38 19:11 11:49 12:39 10:28 10:07
636 Don Short CNOC 12:16 19:32 12:16 12:57 10:08 10:53
637 Heini Tammik OK Kape Estonia 12:08 19:27 10:19 11:33 11:28 11:07
638 Pekka Valkonen Kalske Finland 12:22 19:12 12:04 11:06 10:38 10:37
639 Börje Vartiainen Kalevan Rasti Finland - - 11:43 12:21 11:18 09:43
640 Beat Wiget Swiss O Tours 12:42 19:36 11:40 11:54 10:54 11:01
641 Harri Viitasalo Riihimäen Suunnistaj Finland 12:17 19:10 10:34 12:33 10:46 10:29
642 Fabio Würmli Fanclub Hubmann 12:06 19:39 10:46 11:45 11:34 10:01
643 Vacant 1 12:01 - - - - -
644 Vacant 1 - 19:00 - - - -
645 Vacant 1 - - 10:04 - - -
646 Vacant 1 - - - 10:42 - -
647 Vacant 1 - - - - 10:04 -
648 Vacant 1 - - - - - 09:39
649 Vacant 2 12:02 19:02 10:07 10:39 10:00 09:37
650 Vacant 3 12:00 19:01 10:01 10:45 10:02 09:35
Nr Name Club Nation S.time1 S.time2 S.time3 S.time4 S.time5 S.time6
532 Leif Åkerblom Stora Tuna OK Sweden 12:38 19:00 11:56 12:11 12:05 11:00
533 Carl-Henry Andersson OK Orinto Sweden 12:35 18:59 11:26 10:20 11:51 10:20
534 Toni Brauchle ULU'S REISEWELT 12:05 18:45 12:50 12:26 11:13 10:28
535 Bob Dredge Walton Chasers 12:12 18:54 12:35 10:56 12:25 10:58
536 Göran Eklund Trosabygdens OK Sweden 12:08 18:33 12:20 12:08 11:17 10:12
537 Poul Grøn OK Pan Aarhus Denmark 12:23 18:34 13:05 10:32 12:07 10:42
538 Rein Hanstein Okas Estonia 12:39 18:38 13:02 10:50 12:13 11:04
539 Heikki Hillo Valkeakosken Haka Finland 12:14 19:01 12:02 10:41 11:23 10:32
540 Keijo Hintukainen Turun Suunnistajat Finland 12:33 19:11 12:14 11:47 11:29 10:22
541 Reino Hotti Helsingin Suunnistaj Finland 12:36 18:39 12:05 12:29 12:09 10:48
542 Lasse Kallio Suomusjärven Sisu Finland - - 13:14 10:35 12:23 10:16
543 Esko Kaski Salon Viesti Finland 12:16 18:49 11:59 11:02 11:31 11:10
544 Ivan Kazancev Ekran-Spb Russia - - - 11:23 11:15 10:08
545 Lasse Kataja Suomusjärven Sisu Finland - - 12:56 12:17 12:27 10:06
546 Ilmar Kirjanen TAOK Estonia 12:19 19:04 12:38 11:08 12:17 10:14
547 Arvo Kivikas OK Ilves Estonia - - 13:29 11:44 11:47 10:54
548 Lars Klyve Oppsal Norway - - - 12:23 12:11 -
549 Rein Kriks Rakvere OK Estonia - - 11:50 12:02 - -
550 Anatolii Krysanov Korolev Russia 12:41 18:52 12:53 10:17 11:59 11:08
551 Ossi Lakkala Kuopion Suunnistajat Finland 12:04 18:56 12:32 11:11 11:07 11:14
552 Aldis Lapiņš OK Azimuts Latvia 12:03 18:40 13:11 11:56 12:19 09:56
553 Göran Larsson Sala OK Sweden 12:32 18:48 11:41 11:32 11:55 10:46
554 Tapio Leino Helsingin Suunnistaj Finland 12:26 18:44 11:44 10:26 11:27 09:58
555 Ilmars Limbens Sigulda Latvia - - 13:26 10:53 11:41 11:18
556 Pekka Liukkala Hauhon Sisu Finland 12:29 18:47 13:23 11:59 11:01 11:06
557 Bengt Lövsund OK Botnia Finland - - 12:59 11:50 11:45 -
558 Karlis Magons OK KURMIS Latvia 12:20 18:51 12:47 10:47 11:39 10:00
559 Riho Männi Lehola Estonia 12:11 18:53 11:38 11:17 12:15 09:54
560 Aarne Mörsky Lahden Työväen Hiiht Finland 12:22 19:08 13:32 11:05 11:03 10:36
561 Bozhko Mykola O-club Ukraine 12:25 18:35 11:35 11:29 10:53 11:16
562 Kalle Nelk Tammed Estonia 12:30 19:09 11:32 10:29 11:53 10:10
563 Per Øhlckers Tyrving Norway 12:34 19:12 11:53 10:14 11:21 10:44
564 Tommy Olausson SOK Aneby Sweden 12:24 19:07 13:17 10:59 11:35 10:04
565 Göran Olsson Idefjordens SK Sweden 12:28 18:37 12:23 10:11 10:59 10:18
566 Koit Paasma Lehola Estonia 12:37 18:41 12:44 11:53 11:57 10:56
567 Tiit Ploompuu Jõhvikas Estonia 12:06 19:06 12:17 11:38 11:11 10:50
568 Heiki Rammul Ilves Estonia - - - - 11:05 11:02
569 Martyn Roome RREBOR 12:27 18:57 12:29 11:41 11:43 10:24
570 Kjell Ryberg IFK Göteborg Sweden 12:31 19:10 11:23 11:26 11:49 10:30
571 Jouni Saario Turun Suunnistajat Finland - - 12:08 11:20 11:19 10:40
572 Kai Saksman TON Finland 12:18 18:50 - - - -
573 Mias Scherrer Swiss O Tours 12:21 18:43 11:20 12:14 12:21 10:52
574 Ludwig Schneider Fanclub Hubmann 12:15 19:03 12:11 12:20 11:37 11:22
575 Thomas Scholl ULU'S REISEWELT 12:17 18:58 12:41 11:14 10:57 10:38
576 Juhan Tamm Estonia - - - - 10:55 09:52
577 Stephen Tarry UNO/USA 12:09 19:02 11:29 12:05 11:09 10:26
578 Tiit Tatter OK TON Estonia 12:40 18:42 13:08 10:44 12:03 10:02
579 Vesa Tervo Rajamäen Rykmentti Finland 12:13 18:55 11:47 10:23 11:25 10:34
580 Jukka Tiitto Kuopion Suunnistajat Finland 12:07 19:05 - - - -
581 Rein Unt OK TON Estonia 12:42 18:46 12:26 11:35 11:33 11:20
582 Adrian Uppill OH S Australia 12:10 18:36 13:20 10:38 12:01 11:12
583 Vacant 1 12:02 - - - - -
584 Vacant 1 - 18:30 - - - -
585 Vacant 1 - - 11:14 - - -
586 Vacant 1 - - - 10:08 - -
587 Vacant 1 - - - - 10:51 -
588 Vacant 1 - - - - - 09:48
589 Väino Aul Estonia 12:01 18:32 11:17 10:05 10:47 09:50
590 Vacant 3 12:00 18:31 11:11 10:02 10:49 09:46
Nr Name Club Nation S.time1 S.time2 S.time3 S.time4 S.time5 S.time6
486 Enn Aedna OK West Estonia 13:13 19:53 10:34 12:38 11:05 10:12
487 Juhan Bachmann Jõhvikas Estonia 12:53 20:05 11:28 11:44 10:07 10:16
488 Ernst Baumann CORBUS 13:03 20:03 12:01 12:44 11:19 10:58
489 David Cady Buffalo OC 13:18 19:38 11:25 12:26 10:23 10:18
490 Richard Clark RREBOR 13:17 19:39 11:40 11:26 10:33 11:08
491 Avo Eensaar Estonia 12:57 19:37 11:43 11:14 10:37 10:06
492 Peter Eglin CORBUS 13:01 19:55 11:55 11:23 11:15 10:24
493 Vladimir Gusev Nord West Russia 12:47 19:51 10:55 12:35 10:35 10:36
494 Mauno Hanhela Haukiputaan Heitto Finland 12:55 19:59 10:10 11:29 11:13 10:44
495 Ueli Hauswirth ULU'S REISEWELT 13:02 19:52 10:49 12:56 11:09 10:54
496 Jorma Helin Rasti-Jyry Finland 13:11 19:57 10:25 12:08 10:43 11:02
497 Vesa Herttuainen Raja-Karjalan Suunni Finland 13:10 19:54 11:19 11:56 10:59 10:30
498 Yuriy Ivanovskii Azimut SPB Russia 13:12 19:40 11:34 11:17 10:17 10:20
499 Brian Jackson RREBOR 13:19 19:48 10:13 12:41 10:51 11:12
500 Agu Koppa Jõhvikas Estonia 12:50 20:07 10:43 12:23 10:29 10:08
501 Peep Koppel koop Estonia 13:05 19:58 10:46 11:41 10:13 11:06
502 Tiit KOppel orion Estonia 13:09 19:43 11:37 12:02 10:53 11:00
503 Juhani Kytöjoki Rasti-Jyry Finland 13:15 19:35 11:10 11:11 10:49 10:42
504 Heikki Kyyrönen Kouvolan Suunnistaja Finland 13:06 19:45 11:46 11:50 10:55 11:10
505 Erkki Mattila Maarian Mahti Finland 12:59 20:06 11:04 11:53 10:19 10:46
506 Jaan Miljan OK Kape Estonia - - 11:49 - 10:25 -
507 Mihkel Mälter Harju KEK RSK Estonia 12:51 19:50 11:22 12:53 11:11 11:04
508 Vesa Paavola Epilän Esa Finland 12:46 20:04 11:13 12:20 11:01 10:28
509 Jorma Paldanius Turun Suunnistajat Finland 12:54 19:46 10:40 11:20 10:57 10:04
510 Elmo Pärna Lehola Estonia 13:04 19:41 11:52 12:05 11:03 10:02
511 Kurt Rothweiler Fanclub Hubmann 12:48 20:01 11:07 11:08 10:09 10:52
512 Erich Schaffner OLG Cordoba 12:56 19:56 10:16 12:17 10:11 10:26
513 Risto Sirola Keravan Urheilijat Finland - - 10:31 11:35 10:27 10:14
514 Inge Sundström Nyköpings OK Sweden - - 10:58 12:14 11:17 10:40
515 Jaakko Teppo Aron Haka Finland 13:00 20:00 10:22 11:47 10:39 10:38
516 Thorolf Trolsrud Botne SK Norway 12:58 19:34 11:31 11:59 11:07 10:34
517 Ülo Vainura Tammed Estonia 13:14 20:02 10:19 12:29 10:45 10:56
518 Vladimir Vari Estonia 13:07 19:47 10:28 12:32 10:15 10:48
519 Ats Virumäe OK Võru Estonia 12:49 19:44 10:52 12:47 10:47 10:22
520 Richard Worner Rochester OC 13:16 19:42 11:01 11:38 10:31 10:32
521 Toivo Voudinmäki Mullsjö SOK Finland 12:52 19:36 11:58 11:32 10:21 10:10
522 Gregor Wyder ULU'S REISEWELT 13:08 19:49 10:37 12:50 10:41 10:50
523 Kalju Toomas JOKA Estonia - - 11:16 12:11 - -
524 Vacant 1 12:43 - - - - -
525 Reserv 1 - 19:31 - - - -
526 Vacant 1 - - 10:01 - - -
527 Vacant 1 - - - 10:59 - -
528 Vacant 1 - - - - 10:05 -
529 Vacant 1 - - - - - 09:56
530 Ants Tamm Estonia 12:44 19:32 10:04 11:05 10:01 09:58
531 Vacant 3 12:45 19:33 10:07 11:02 10:03 10:00
Nr Name Club Nation S.time1 S.time2 S.time3 S.time4 S.time5 S.time6
466 Ulf Alenius IFK Lidingö Sweden - - 10:10 10:33 10:18 09:48
467 Paavo Hanhela Kiimingin Urheilijat Finland 12:33 19:00 10:22 10:12 10:06 09:38
468 Sergey Kazantcev Ekran-Spb Russia - - - 10:27 10:12 09:40
469 Werner George Klawun Kendray Sachsen Marathon, c/ Germany 12:31 19:01 10:31 10:18 10:24 09:44
470 Rein Küttim Orion Estonia 12:32 18:59 - - - -
471 Karl-Erik Nyström Seskarö IF Sweden 12:30 - - - - -
472 Jaan Orav TON Estonia 12:34 19:04 10:19 10:24 10:20 09:52
473 Seppo Paavola Epilän Esa Finland 12:36 19:02 10:28 10:21 10:22 09:42
474 Valter Ploom Jõhvikas Estonia 12:29 - - - - -
475 Kalju Tilk Orion Estonia 12:35 19:05 10:25 10:09 10:10 09:36
476 Mati Tõnus Orion Estonia 12:37 19:03 10:16 10:30 10:14 09:46
477 Lembit Vassil Ilves Estonia - - 10:13 - 10:16 09:50
478 Vacant 1 12:26 - - - - -
479 Vacant 1 - 18:58 - - - -
480 Vacant 1 - - 10:07 - - -
481 Vacant 1 - - - 10:06 - -
482 Vacant 1 - - - - 10:00 -
483 Vacant 1 - - - - - 09:32
484 Mihhail Taivere 12:28 18:57 10:04 10:00 10:02 09:30
485 Vaabo Hannus Estonia 12:27 18:56 10:01 10:03 10:04 09:34
1444 Tõnu Raid Saue Tammed Estonia - - - 10:15 10:08 -
Nr Name Club Nation S.time1 S.time2 S.time3 S.time4 S.time5 S.time6
451 Peo Bengtsson OK Pan-Kristianstad Sweden 12:05 18:34 10:09 11:36 11:38 11:08
452 Martin Hutzli ULU'S REISEWELT 12:08 18:37 10:12 11:42 11:42 11:04
453 Feliks Kipper Orion Estonia 12:04 18:36 10:15 11:30 11:44 11:12
454 Kaarel Koitmets Jõhvikas Estonia 12:09 18:33 10:24 11:39 11:50 11:00
455 Heino Mardiste Kape Estonia 12:06 18:38 10:18 11:48 11:46 11:10
456 Endel Remmet OK KAPE Estonia 12:07 18:35 10:21 11:33 11:48 11:02
457 Othmar Sauter Fanclub Hubmann 12:03 18:39 10:27 11:45 11:40 11:06
458 Vacant 1 12:00 - - - - -
459 Vacant 1 - 18:32 - - - -
460 Vacant 1 - - 10:03 - - -
461 Vacant 1 - - - 11:21 - -
462 Vacant 1 - - - - 11:34 -
463 Vacant 1 - - - - - 10:58
464 Vacant 2 12:01 18:31 10:00 11:27 11:32 10:56
465 Vacant 3 12:02 18:30 10:06 11:24 11:36 10:54
Nr Name Club Nation S.time1 S.time2 S.time3 S.time4 S.time5 S.time6
1040 Maria Emets Northern Wind Russia 12:43 19:22 10:27 10:54 10:18 09:27
1041 Ronja Götsch Iversen BUL Tromsø Norway - - 10:33 10:36 10:26 09:07
1042 Herta Kesküla HOK Estonia 12:32 19:23 10:45 10:33 10:12 09:25
1043 Milla Key Melbourne forest rac Australia 12:41 19:13 10:39 10:24 10:32 09:09
1044 Sofia Klimochkina Northern Wind Russia 12:38 19:24 10:15 10:21 10:24 09:35
1045 Harriet Koppel Tartu Katoliku SK Estonia 12:39 19:15 10:36 10:45 10:10 09:19
1046 Polina Kurilova Northern Wind Russia 12:40 19:20 10:48 10:09 10:08 09:23
1047 Frida Kärner Grooss Allerød OK Denmark 12:36 19:16 10:09 10:12 10:20 09:13
1048 Julia Laitinen Vehkalahden Veikot Finland 12:34 19:18 10:42 10:30 10:22 09:15
1049 Polina Makarova Northern Wind Russia 12:33 19:14 10:54 10:15 10:14 09:31
1050 Ella Klærke Mikkelsen Horsens OK Denmark 12:37 19:12 10:30 10:39 10:06 09:33
1051 Viktoria Misnik OK Võru Estonia - - 10:18 10:48 - -
1052 Angela Mõttus Otepää Spordiklubi Estonia 12:42 19:21 10:12 10:42 10:34 09:11
1053 Sofia Øhlckers Tyrving Norway 12:35 19:17 10:24 10:51 10:16 09:21
1054 Helina Saega Otepää Spordiklubi Estonia 12:31 19:19 10:21 10:27 10:30 09:17
1055 Mareli Vaher Tartu Katoliku SK Estonia - - 10:51 10:18 10:28 09:29
1056 Vacant 1 12:29 - - - - -
1057 Vacant 1 - 19:10 - - - -
1058 Vacant 1 - - 10:03 - - -
1059 Vacant 1 - - - 10:00 - -
1060 Vacant 1 - - - - 10:00 -
1061 Vacant 1 - - - - - 09:05
1062 Vacant 2 12:28 19:09 10:06 10:06 10:04 09:03
1063 Vacant 3 12:30 19:11 10:00 10:03 10:02 09:01
Nr Name Club Nation S.time1 S.time2 S.time3 S.time4 S.time5 S.time6
1006 Līva Cera Auseklis IK Latvia 12:47 19:36 11:16 11:30 11:26 10:30
1007 Katya Guseva Nord West Russia 12:54 19:33 10:58 11:18 11:14 10:34
1008 Elisa Götsch Iversen BUL Tromsø Norway - - 10:43 11:24 11:22 10:52
1009 Eliise Kesküla HOK Estonia 12:48 19:29 10:46 11:00 11:02 10:38
1010 Meeri Kokkonen Kajaanin Suunnistaja Finland 12:52 19:37 11:04 11:27 11:06 10:36
1011 Hedda Kärner Grooss Allerød OK Denmark 12:49 19:28 11:13 11:06 11:20 10:44
1012 Liis Musta OK Võru Estonia - - 11:25 10:54 - -
1013 Brigitte Panker OK Ilves Estonia 12:53 19:31 10:52 11:03 11:18 10:42
1014 Varvara Pavlova Northern Wind Russia 12:58 19:35 10:55 10:48 11:28 10:28
1015 Kris Jette Piht SK Mercury Estonia 12:50 19:34 10:49 10:57 11:08 10:26
1016 Kaidi Piirisild OK Võru Estonia - - 11:31 10:45 - -
1017 Johanna Roos OK Linné Sweden - - 11:10 11:33 11:16 10:50
1018 Tina Kate Spektore Auseklis IK Latvia - - 11:01 11:09 11:04 10:40
1019 Kristīne Stoldere Ozons/RSP Latvia 12:51 19:39 11:28 11:21 11:10 10:46
1020 Talvi Tuomasjukka Paimion Rasti Finland 12:55 19:32 11:19 10:51 11:24 10:48
1021 Aneta Urban UKS Traper Zlocienie Poland 12:57 19:38 11:22 11:15 11:12 10:32
1022 Aino Virtanen Angelniemen Ankkuri Finland 12:56 19:30 11:07 11:12 11:30 10:24
1023 Vacant 1 12:44 - - - - -
1024 Vacant 1 - 19:26 - - - -
1025 Vacant 1 - - 10:34 - - -
1026 Vacant 1 - - - 10:39 - -
1027 Vacant 1 - - - - 11:00 -
1028 Vacant 1 - - - - - 10:18
1029 Vacant 2 12:46 19:25 10:37 10:36 10:58 10:20
1030 Vacant 3 12:45 19:27 10:40 10:42 10:56 10:22
Nr Name Club Nation S.time1 S.time2 S.time3 S.time4 S.time5 S.time6
986 Ekaterina Ekatova Orienta-Kuncevo Russia 13:20 19:48 10:09 10:11 12:28 09:24
987 Ksenia Freze ABC-S-Petersburg Russia 13:19 19:53 10:15 10:41 12:26 09:08
988 Kato Keuppens OMEGA Belgium - - - 10:35 12:42 09:06
989 Emilia Laitinen Vehkalahden Veikot Finland 13:24 19:49 10:36 10:14 12:32 09:14
990 Helena Maripuu HOK Estonia 13:21 19:54 10:21 10:38 12:30 09:10
991 Mariia Meskina Orienta-Kuncevo Russia 13:18 19:52 10:27 10:23 12:20 09:28
992 Alina Niggli OJura 13:22 19:55 10:39 10:32 12:24 09:18
993 Natalja Niggli OJura 13:26 19:57 10:33 10:26 12:34 09:22
994 Anastasija Pahhomenkova SRD Estonia 13:25 19:56 10:24 10:29 12:22 09:16
995 Greta-Maria Pisarev jõhvikas Estonia 13:17 19:51 10:30 10:20 12:40 09:26
996 Venla Salonen Helsingin Suunnistaj Finland 13:23 19:50 10:18 10:44 12:36 09:12
997 Elizabete Vimba Auseklis IK Latvia - - 10:12 10:17 12:38 09:20
998 Vacant 1 13:14 - - - - -
999 Vacant 1 - 19:45 - - - -
1000 Vacant 1 - - 10:06 - - -
1001 Vacant 1 - - - 10:05 - -
1002 Vacant 1 - - - - 12:16 -
1003 Vacant 1 - - - - - 09:00
1004 Vacant 2 13:15 19:47 10:00 10:08 12:18 09:02
1005 Vacant 3 13:16 19:46 10:03 10:02 12:14 09:04
Nr Name Club Nation S.time1 S.time2 S.time3 S.time4 S.time5 S.time6
962 Sandra Boström OK Linné Sweden 12:04 19:50 12:27 12:12 11:58 10:01
963 Rebecka Herzmann Estonia 12:03 19:51 12:36 11:57 11:38 09:47
964 Åsne Holo Fossum IF Norway - - - - 11:42 -
965 Maria Jansson OK Linné Sweden 12:08 19:57 12:42 12:00 12:06 09:43
966 Tuulia Kukkonen Vehkalahden Veikot Finland 12:11 19:53 12:33 11:42 11:40 10:03
967 Lotte Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb Norway - - - - 12:00 -
968 Klara Möller OK Linné Sweden 12:13 19:59 12:15 12:06 12:02 09:49
969 Kaisa Rooba Rakv Estonia 12:06 19:52 12:21 11:48 11:54 09:51
970 Ksenija Shved SRD Estonia 12:09 19:55 12:45 12:03 11:50 09:45
971 ZHENG SIYI OAC Chile 12:05 19:56 12:30 11:39 11:56 10:05
972 Trine Staugaard Kolding OK Denmark 12:07 19:48 12:18 12:09 11:44 09:57
973 Ieva Stoldere Ozons/RSP Latvia 12:14 19:58 12:39 11:54 11:36 09:53
974 Annabel Teetamm Estonia - - - - 12:04 -
975 Hanne Vassend Porsgrunn OL Norway - - - - 11:46 -
976 LI XINYI OAC Chile 12:10 19:54 12:24 11:51 11:48 09:59
977 WANG YAN OAC Chile 12:12 19:49 12:48 11:45 11:52 09:55
978 Vacant 1 12:00 - - - - -
979 Vacant 1 - 19:46 - - - -
980 Vacant 1 - - 12:06 - - -
981 Vacant 1 - - - 11:30 - -
982 Vacant 1 - - - - 11:32 -
983 Vacant 1 - - - - - 09:39
984 Vacant 2 12:01 19:45 12:09 11:36 11:30 09:41
985 Vacant 3 12:02 19:47 12:12 11:33 11:34 09:37
Nr Name Club Nation S.time1 S.time2 S.time3 S.time4 S.time5 S.time6
937 Merilin Anijärv SRD Estonia 13:12 19:40 13:03 12:27 12:14 09:13
938 Akvilė Bartkevičiūtė LT junior team - - - - 12:16 09:09
939 Elvira Björklund Trollhättans SOK Sweden 13:06 19:33 13:30 12:36 12:06 09:19
940 Victoria Dubeshko BSU Belgium 13:13 19:41 13:18 12:30 12:08 09:25
941 Anna Eleonora Freimane Auseklis IK Latvia 13:08 19:34 13:36 12:45 - -
942 Ugnė Gineikaitė LT junior team - - - - 12:12 09:33
943 Riikka Haverinen Kajaanin Suunnistaja Finland - 19:39 13:21 12:39 11:52 -
944 Epp Paalberg Rakvere OK Estonia 13:07 19:36 13:27 12:54 11:58 09:11
945 Emily Raudkepp Peko Estonia - 19:42 13:24 - 11:56 -
946 Ragne Reiman OK West Estonia - - - - 11:54 09:17
947 Kastė Rutkauskaitė OK Ąžuolas 13:09 19:37 13:15 12:48 12:04 09:07
948 Anna Semenova Orienta-Kuncevo Russia 13:10 19:32 13:06 12:57 12:10 09:27
949 Miglė Sušinskaitė LT junior team - - - - 11:50 09:29
950 Tiina-Maria Tali KEKRSK Estonia - - 13:12 12:51 - 09:15
951 OU YANGQI Chile 13:11 19:38 13:33 12:24 12:02 09:31
952 henna yliluikki anga Finland - - 13:09 12:42 12:00 09:23
953 LI YONGYU OAC Chile 13:14 19:35 13:00 12:33 11:48 09:21
954 Vacant 1 13:05 - - - - -
955 Vacant 1 - 19:31 - - - -
956 Vacant 1 - - 12:51 - - -
957 Vacant 1 - - - 12:15 - -
958 Vacant 1 - - - - 11:44 -
959 Vacant 1 - - - - - 09:03
960 Vacant 2 13:04 19:30 12:57 12:21 11:46 09:01
961 Vacant 3 13:03 19:29 12:54 12:18 11:42 09:05
Nr Name Club Nation S.time1 S.time2 S.time3 S.time4 S.time5 S.time6
882 Triin Aedmäe OK Põlva Kobras Estonia - - 11:09 - - -
883 Olga Andrejeva Ok Nõmme Estonia 13:44 18:40 11:45 11:26 10:38 09:52
884 Malin Annegård Centrum OK Sweden - - 10:51 11:44 10:22 09:38
885 Maria Bengtsson Sävedalens AIK Sweden - 18:52 11:12 11:59 10:24 -
886 Peichi Chuang Moxina OK 13:41 18:42 12:03 11:53 10:12 09:20
887 Michele Dawson Garingal Orienteers Australia 13:49 18:36 11:36 11:20 10:56 09:08
888 Eleri Hirv OK Võru Estonia - 18:51 - - 10:40 09:32
889 Natallia Homanava Belarus Belgium 13:56 18:48 - - - -
890 Yiching Huang Moxina OK 13:48 18:38 11:24 10:56 10:06 09:16
891 Noora Hyvönen Angelniemen Ankkuri Finland 13:45 18:49 11:00 11:14 10:54 09:26
892 Thea Kaljur KEK RSK Estonia - - 12:00 - - -
893 Merli Kaljuve SK Mercury Estonia 13:57 18:44 11:18 10:59 10:46 09:34
894 Kadri Kalvo Sundsvalls OK Sweden 13:52 18:35 11:21 11:32 10:10 09:44
895 Tiia Keltamäki Helsingin Suunnistaj Finland 13:59 18:50 11:30 11:47 10:50 09:22
896 Moa Kjellstrand Centrum OK Sweden - - 10:57 11:08 10:34 09:12
897 Aleksandra Mazan UKS Traper Zlocienie Poland 13:40 18:56 11:33 11:41 10:42 09:30
898 Siiri Mere SRD SK Estonia 13:58 18:55 11:15 11:23 10:26 09:28
899 Nadezda Muravieva ABC-S-Petersburg Russia 13:43 18:54 11:03 12:02 10:28 09:18
900 Silja Olesk OK Põlva Kobras Estonia 13:46 18:41 11:27 11:50 10:44 09:46
901 Svetlana Omelkova Estonia - - - - 10:20 09:42
902 Nataliia Pankova Russia - 18:43 11:51 11:35 10:58 -
903 CHENG QIANTING OAC Chile 13:53 18:39 11:54 11:02 10:30 09:40
904 Saana-Maria Rahko SK Pohjantähti Finland 13:50 18:37 11:06 11:38 10:52 09:50
905 Anna Selezneva SRD SK Russia 13:55 18:53 11:57 11:17 10:08 09:14
906 Elin Sundqvist Sweden 13:47 18:47 - - - -
907 Piibe Tammemäe SK100 Estonia - - - 12:05 10:14 09:36
908 Aiga Tarasova Būdaskalns Latvia - - - - 10:32 -
909 Karna Thorsson OK Linné Sweden 13:54 18:46 11:39 11:56 10:16 09:48
910 Vacant 5 13:42 18:33 11:42 11:05 10:48 09:06
911 Oona Valkonen Kalske Finland 13:51 18:34 11:48 11:29 10:18 09:10
912 Szu Ying Wu Moxina OK 13:39 18:45 10:54 11:11 10:36 09:24
913 Vacant 1 13:37 - - - - -
914 Vacant 1 - 18:31 - - - -
915 Vacant 1 - - 10:48 - - -
916 Vacant 1 - - - 10:47 - -
917 Vacant 1 - - - - 10:00 -
918 Vacant 1 - - - - - 09:02
919 Anna Dowling Australia 13:38 18:30 10:45 10:50 10:04 09:00
920 Vacant 3 13:36 18:32 10:42 10:53 10:02 09:04
Nr Name Club Nation S.time1 S.time2 S.time3 S.time4 S.time5 S.time6
921 Anneli Ambel SK Mercury Estonia 13:08 18:35 10:51 12:12 12:08 09:20
922 Anna Garreta MONTSANT ORIENTACIO 13:07 18:33 10:45 12:21 12:10 09:12
923 Ilvija Jakane Auseklis IK Latvia 13:05 18:40 10:48 12:09 12:06 09:06
924 Liis Kuusik Estonia 13:04 18:39 10:57 12:06 12:02 09:10
925 Iuliia Nogovitsyna SK SIRIUS Ukraine 12:59 18:36 10:42 12:18 12:12 09:16
926 Triin Sokk Estonia 13:09 18:37 11:00 12:03 12:04 09:14
927 Tais Vakrõõm SRD Estonia 13:03 18:38 10:54 12:00 11:58 09:18
928 Melinda Ymsén OK Pan-Kristianstad Sweden 13:06 18:34 10:39 12:15 12:00 09:08
929 Vacant 1 13:01 - - - - -
930 Vacant 1 - 18:32 - - - -
931 Vacant 1 - - 10:30 - - -
932 Vacant 1 - - - 11:54 - -
933 Vacant 1 - - - - 11:56 -
934 Vacant 1 - - - - - 09:02
935 Vacant 2 13:00 18:30 10:36 11:57 11:52 09:00
936 Vacant 3 13:02 18:31 10:33 11:51 11:54 09:04
Nr Name Club Nation S.time1 S.time2 S.time3 S.time4 S.time5 S.time6
116 Anu Åkerman Peko Estonia 13:58 20:25 12:57 13:13 12:05 11:33
117 Päivi Autio Hiisirasti Finland 14:00 - - - - -
118 Lai Yee Chan A123 14:05 20:32 12:54 13:07 11:53 11:19
119 Lilly Gross OL Zimmerberg/TG Hüt 14:06 20:31 13:00 13:19 11:55 11:17
120 Outi Hytönen SK100 Finland 14:03 20:33 13:15 12:58 11:49 11:21
121 Laura Joensuu SK Pohjantähti Finland - - - - 12:01 -
122 Triin Jäädmaa OK Võru Estonia 13:56 20:27 - - - 11:25
123 Daisy Kudre Värska OK Peko Estonia - - - - 11:51 -
124 Aino Mänkärlä Lynx Finland 14:01 20:28 - - - -
125 Kirsi Nurmi Ifk Göteborg Sweden - 20:22 13:03 - 12:09 -
126 Maija Ojanen Kangasala SK Finland - - - - 11:59 11:31
127 Liliana Oliveira GD4Caminhos Portugal 14:02 20:30 13:09 13:16 11:45 11:27
128 Susan Pihelgas SK Saue Tammed Estonia 13:59 20:29 - - - -
129 Anastasiia Potapenko Vladivostok, Russia Russia 13:57 20:34 13:18 13:04 12:03 11:29
130 Adele Puusalu OK Põlva Kobras Estonia 13:55 20:23 - - 11:47 -
131 Kaisa Sander OK Ilves Estonia 13:54 20:26 13:06 13:10 11:57 11:23
132 Mari Seppänen OK Trian Finland 14:04 20:24 13:12 13:01 12:11 11:35
133 Kine Hallan Steiwer Halden SK Norway - - - - 12:07 -
134 Vacant 1 13:47 - - - - -
135 Vacant 2 13:40 - - - - -
136 Vacant 3 13:50 - - - - -
137 Vacant 4 13:53 - - - - -
138 Vacant 5 13:46 - - - - -
139 Vacant 6 13:44 - - - - -
140 Vacant 7 13:45 - - - - -
141 Vacant 8 13:48 - - - - -
142 Vacant 9 13:42 - - - - -
143 Vacant 10 13:49 - - - - -
144 Vacant 1 - 20:15 - - - -
145 Vacant 2 - 20:11 - - - -
146 Vacant 3 - 20:13 - - - -
147 Vacant 4 - 20:10 - - - -
148 Vacant 5 - 20:17 - - - -
149 Vacant 6 - 20:07 - - - -
150 Vacant 7 - 20:14 - - - -
151 Vacant 8 - 20:12 - - - -
152 Vacant 9 - 20:18 - - - -
153 Vacant 10 - 20:19 - - - -
154 Vacant 1 - - 12:45 - - -
155 Vacant 2 - - 12:24 - - -
156 Vacant 3 - - 12:33 - - -
157 Vacant 4 - - 12:27 - - -
158 Vacant 5 - - 12:42 - - -
159 Vacant 6 - - 12:48 - - -
160 Vacant 7 - - 12:09 - - -
161 Vacant 8 - - 12:51 - - -
162 Vacant 9 - - 12:18 - - -
163 Vacant 10 - - 12:12 - - -
164 Vacant 1 - - - 12:52 - -
165 Vacant 2 - - - 12:28 - -
166 Vacant 3 - - - 12:55 - -
167 Vacant 4 - - - 12:13 - -
168 Vacant 5 - - - 12:25 - -
169 Vacant 6 - - - 12:43 - -
170 Vacant 7 - - - 12:34 - -
171 Vacant 8 - - - 12:31 - -
172 Vacant 9 - - - 12:22 - -
173 Vacant 10 - - - 12:49 - -
174 Vacant 1 - - - - 11:19 -
175 Vacant 2 - - - - 11:31 -
176 Vacant 3 - - - - 11:27 -
177 Vacant 4 - - - - 11:33 -
178 Vacant 5 - - - - 11:37 -
179 Vacant 6 - - - - 11:25 -
180 Vacant 7 - - - - 11:17 -
181 Vacant 8 - - - - 11:21 -
182 Vacant 9 - - - - 11:41 -
183 Vacant 10 - - - - 11:35 -
184 Vacant 1 - - - - - 10:49
185 Vacant 2 - - - - - 10:55
186 Vacant 3 - - - - - 10:57
187 Vacant 4 - - - - - 11:15
188 Vacant 5 - - - - - 11:01
189 Vacant 6 - - - - - 11:11
190 Vacant 7 - - - - - 11:07
191 Vacant 8 - - - - - 10:51
192 Vacant 9 - - - - - 11:05
193 Vacant 10 - - - - - 10:59
194 Erika Uotila Tammed Finland 13:43 20:21 12:39 12:37 11:39 11:03
195 Vacant 12 13:51 20:20 12:21 12:16 11:29 10:53
196 Vacant 13 13:39 20:08 12:36 12:19 11:43 11:13
197 Vacant 14 13:41 20:09 12:15 12:46 11:23 10:47
198 Vacant 15 13:52 20:16 12:30 12:40 11:15 11:09
Nr Name Club Nation S.time1 S.time2 S.time3 S.time4 S.time5 S.time6
1305 Piia Avaste SK Saue Tammed Estonia - 20:17 12:55 10:24 11:59 -
1306 Gunta Bluzma Latvia 12:21 20:23 12:37 10:33 11:57 11:25
1307 Jenni Castrén Rasti-Jyry Finland 12:27 20:14 - - - -
1308 Anna Elovaara-Salmi Helsinginsuunnistaja Finland 12:24 20:22 12:52 10:12 - -
1309 Veera Kiuru Raja-Karjalan Suunni Finland 12:23 20:19 - - - -
1310 Kadri Limberg LSF PT Estonia - 20:25 12:31 10:30 12:07 -
1311 Kairi Luigelaht-Teder OK Kobras Estonia 12:22 20:15 12:34 10:27 12:05 11:23
1312 Darya Polekshanova Nemiga-Nord Belgium 12:20 20:21 12:40 10:36 12:01 11:27
1313 Marge Sargma SK Saue Tammed Estonia - 20:13 - - - -
1314 Leena Torim Estonia 12:25 20:18 12:49 10:18 12:09 11:29
1315 Arisha Trofimchik Nord West Russia 12:26 20:20 12:58 10:15 12:03 11:17
1316 Salla Töyrylä Kymin Suunnistajat Finland 12:19 20:16 12:46 10:21 12:11 11:15
1317 Reda Velde Azuolas OK 12:18 20:24 12:43 10:09 11:55 11:19
1318 Natalia Fey Espoon Suunta Finland - - - - 11:53 11:21
1319 Vacant 1 12:15 - - - - -
1320 Vacant 1 - 20:11 - - - -
1321 Vacant 1 - - 12:22 - - -
1322 Vacant 1 - - - 10:00 - -
1323 Vacant 1 - - - - 11:47 -
1324 Vacant 1 - - - - - 11:13
1325 Vacant 2 12:17 20:10 12:28 10:06 11:51 11:09
1326 Vacant 3 12:16 20:12 12:25 10:03 11:49 11:11
Nr Name Club Nation S.time1 S.time2 S.time3 S.time4 S.time5 S.time6
1276 Mall Alev SK Saue Tammed Estonia 13:42 19:24 12:40 10:35 11:14 11:09
1277 Hilda CHENG HKAYP 13:38 19:25 12:25 10:32 11:10 11:01
1278 Liina Jõgisu SK Mercury Estonia 13:39 19:16 12:28 10:23 10:56 11:19
1279 Heli Ketola Koovee Finland 13:30 19:22 12:34 - - -
1280 Tintti Klapuri Paimion Rasti Finland 13:45 19:13 12:58 10:38 11:08 11:15
1281 Hanna-Maija Koski Koovee Finland 13:43 19:15 - - - -
1282 Kersti Kärner Allerød OK Denmark 13:46 19:23 12:43 10:29 11:16 11:13
1283 Maria Medvedeva Orienta-Kuncevo Russia 13:33 19:08 12:31 10:41 11:02 11:03
1284 Katharina Meyer OLG Bern 13:31 19:12 12:37 10:26 11:00 11:25
1285 Daria Niggli OJura France 13:32 19:19 12:13 10:20 11:22 11:07
1286 Kirsten Nigul Kape Estonia - - 13:04 - 10:58 -
1287 Kadri Parts Võru Estonia 13:48 19:14 12:55 10:47 11:12 11:05
1288 Ingrid Piht SK Mercury Estonia 13:44 19:21 12:16 10:56 11:28 10:59
1289 Heidi Prits SK Mercury Estonia 13:35 19:18 12:52 10:50 11:24 11:23
1290 Raili Rooba Rakvere OK Estonia 13:36 19:11 - - 11:06 -
1291 Annette Roos OK Linné Sweden - - 12:19 10:14 11:04 11:21
1292 Anastasia Routsi Suunnistusmatkat Finland 13:41 19:10 12:49 10:44 11:26 11:27
1293 Ildze Straume Auseklis Latvia 13:34 19:17 12:22 10:11 11:20 11:29
1294 Sanna Tervakangas Espoon Suunta Finland 13:47 - - - - -
1295 Kristi Vassil Ilves Estonia 13:40 19:20 12:46 10:17 10:54 11:17
1296 Helen Vellau OK Ilves Estonia 13:37 19:09 13:01 10:53 11:18 11:11
1297 Vacant 1 13:27 - - - - -
1298 Vacant 1 - 19:06 - - - -
1299 Vacant 1 - - 12:07 - - -
1300 Vacant 1 - - - 10:08 - -
1301 Vacant 1 - - - - 10:48 -
1302 Vacant 1 - - - - - 10:55
1303 Ilona Poljakova Estonia 13:29 19:05 12:10 10:05 10:50 10:57
1304 Vacant 3 13:28 19:07 12:04 10:02 10:52 10:53
Nr Name Club Nation S.time1 S.time2 S.time3 S.time4 S.time5 S.time6
1246 Alexandra Coelho GD4Caminhos Portugal 14:06 19:32 13:18 11:55 10:26 10:27
1247 Tiia Elvre Orvand Estonia 14:01 19:31 13:15 12:13 10:46 10:31
1248 Annika Greenwood Berkshire Orienteers - - 13:12 12:07 10:22 10:35
1249 Mia Hakuli Keravan Urheilijat Finland 13:59 19:37 12:57 12:04 10:06 10:23
1250 Eija Hauhia Rasti-Jussit Finland 13:58 19:36 - - 10:32 10:19
1251 Maari Idnurm Estonia 14:03 19:34 12:54 12:46 10:38 10:37
1252 Triin Jaaniste OK Ilves Estonia 14:05 19:43 12:42 12:37 10:28 10:15
1253 Piret Kaasik ok Ilves Estonia 14:09 19:39 13:00 12:19 10:10 10:45
1254 Jana Kink Kape Estonia 14:08 19:30 13:24 12:22 10:30 10:41
1255 Anastasia Meskina Orienta-Kuncevo Russia 13:56 19:40 12:45 12:10 10:40 10:13
1256 Irene Klærke Mikkelsen Horsens OK Denmark 13:57 19:42 13:21 12:25 10:20 10:29
1257 Milda Øhlckers Tyrving Norway 14:10 19:35 13:27 12:31 10:16 10:21
1258 Pille Pensa Söders SOL Tyresö Sweden 14:07 19:38 12:39 12:43 10:42 10:49
1259 Minija Pääslane Ilves Estonia 13:55 19:33 - - 10:36 10:51
1260 Eva Rönkkö Keravan Urheilijat Finland 13:53 19:44 13:30 12:28 10:12 10:17
1261 Heidi Salonen Helsingin Suunnistaj Finland 14:00 19:28 13:06 12:34 10:24 10:33
1262 Ella Shved SRD Estonia 14:11 19:27 12:51 11:58 10:18 10:43
1263 Maira Zerne Saldus OK Latvia - - 12:48 12:16 10:44 -
1264 Külli Tõnus HOK Estonia 13:52 19:26 - - 10:14 10:39
1265 Siiri Vallner Estonia 13:54 19:29 13:03 12:01 10:08 10:47
1266 Ilvi Vare West Estonia 14:02 19:41 - - - -
1267 Anne-Ly Viikmaa OK West Estonia 14:04 19:25 13:09 12:40 10:34 10:25
1268 Vacant 1 13:51 - - - - -
1269 Vacant 1 - 19:22 - - - -
1270 Vacant 1 - - 12:33 - - -
1271 Vacant 1 - - - 11:49 - -
1272 Vacant 1 - - - - 10:04 -
1273 Vacant 1 - - - - - 10:11
1274 Vacant 2 13:50 19:23 12:30 11:46 10:02 10:09
1275 Vacant 3 13:49 19:24 12:36 11:52 10:00 10:07
Nr Name Club Nation S.time1 S.time2 S.time3 S.time4 S.time5 S.time6
1202 Airi Alnek OK Võru Estonia 12:54 18:55 11:09 11:01 11:07 09:49
1203 Marja Liisa Autti Espoon Suunta Finland - - - 10:52 10:25 -
1204 Monica Boman Gävle OK Sweden - - 12:09 11:34 10:09 -
1205 Erika Carlinger Skogsluffarnas OK Sweden 12:53 18:37 11:24 10:28 10:43 09:35
1206 Tuula Haverinen Kajaanin Suunnistaja Finland - 18:52 12:18 10:34 10:41 -
1207 Mervi Heinaro Espoon Suunta Finland - - - 11:07 10:07 -
1208 Elin Ilves Kape Estonia 12:52 - - 11:19 10:13 -
1209 Inger Jalakas Harju KEK RSK Estonia 12:55 18:49 11:57 10:22 10:53 09:17
1210 Helve Kansi OK Lehola Estonia 12:59 18:40 12:24 11:37 11:01 09:43
1211 Meeli Kerem TON Estonia 12:57 18:42 12:15 11:28 10:59 09:21
1212 Riina Kink Koop Estonia 13:02 18:39 12:27 10:55 10:31 09:41
1213 Ellen-Christine Koren Ås-NMBU orientering Norway 13:08 18:44 12:12 11:43 10:23 09:11
1214 Päivi Kärkkäinen Keravan Urheilijat Finland 13:06 18:51 11:45 10:43 10:49 09:23
1215 Maritta Kymäläinen Tampereen Pyrintö Finland 12:48 18:30 - - - -
1216 Riina Laev SK Mercury Estonia - - 11:54 11:13 10:11 09:07
1217 Tiia Laul Estonia - - 11:21 10:58 10:17 -
1218 Ellen Lembra OK Kape Estonia - 18:38 - - - -
1219 Lea Leppik TAOK Estonia 13:12 18:34 11:48 11:25 11:05 09:51
1220 Yelena Lippert Kazakhstan - 18:57 11:18 11:31 - -
1221 Caroline Mackenzie Cleveland Orienteeri 12:50 18:56 11:39 10:10 10:47 09:09
1222 Irina Misiūniene OSK Medeina, Kaunas 12:49 18:53 11:51 11:22 10:39 09:27
1223 Chieko Miyamoto Keiyo OLclub 12:51 18:36 11:33 11:16 - -
1224 Pia Molnar Rastivarsat Finland 13:01 18:50 11:42 10:40 10:37 09:37
1225 Helle Nikkel Viborg Orienteringsk Denmark 13:09 18:43 - - - -
1226 Raili Nõgu SOK Estonia - - 11:27 - 11:03 -
1227 Laima Preiksiene MEDEINA OK 12:56 18:46 11:06 10:49 10:57 09:29
1228 Anu Reiman Angelniemen Ankkuri Finland 13:05 18:48 11:15 10:31 10:51 09:39
1229 Mari Roots TAOK Estonia 13:10 18:47 12:21 10:37 10:35 09:47
1230 Eva Ruutopold UNO 13:11 18:54 12:00 10:19 10:45 09:13
1231 Maarika Saks SOK Estonia 13:00 18:41 11:36 11:10 10:27 09:45
1232 Galina Tsvetaeva Korolev Russia 13:04 18:58 11:12 10:25 10:15 09:31
1233 Virpi Valkonen Kalske Finland 13:07 18:35 12:03 11:04 10:21 09:33
1234 Katleen Van de Moortel OMEGA Belgium - - - 10:46 10:29 09:19
1235 Marjut Varpula Espoon Suunta Finland - - - 10:16 10:55 -
1236 Joli Wehrli Swiss O Tours 12:58 18:45 12:06 11:40 10:19 09:15
1237 Denise Wright Maroc 13:03 18:59 11:30 10:13 10:33 09:25
1238 Vacant 1 12:46 - - - - -
1239 Vacant 1 - 18:33 - - - -
1240 Vacant 1 - - 11:03 - - -
1241 Vacant 1 - - - 10:01 - -
1242 Vacant 1 - - - - 10:05 -
1243 Vacant 1 - - - - - 09:05
1244 Sue Hancock Australia 12:47 18:31 11:00 10:07 10:01 09:01
1245 Vacant 3 12:45 18:32 10:57 10:04 10:03 09:03
Nr Name Club Nation S.time1 S.time2 S.time3 S.time4 S.time5 S.time6
1161 Alice Bedwell Sugar Loaf OK 13:23 19:38 - - - -
1162 Katarina Bengtsson Långhundra IF Sweden - 19:24 10:29 10:09 11:37 -
1163 Jenny Bourne Eureka Orienteers Australia 13:44 19:42 10:41 10:39 12:15 09:46
1164 Jane Cherry Ayroc - - 11:23 - 11:29 -
1165 Barbara Dawson Garingal Orienteers Australia 13:26 19:32 11:14 10:12 11:49 09:32
1166 Melanie Elkington Kenilworth Droobers 13:30 19:16 11:05 10:45 12:21 09:20
1167 Anthea Feaver LOST Australia 13:36 19:20 10:47 10:18 11:53 09:40
1168 Dorthe Hansen Silkeborg OK Denmark 13:29 19:19 10:44 10:51 11:55 09:44
1169 Brigitte Howald OLG Herzogenbuchsee 13:16 19:26 - - - -
1170 Pille Illak Otepää Spordiklubi Estonia 13:31 19:40 10:59 10:21 12:19 09:12
1171 Arja Kallio Riihimäen Suunnistaj Finland 13:22 19:36 10:38 11:21 11:35 09:24
1172 Marika Kirsspuu TAOK Estonia 13:18 19:43 - - - -
1173 Mare Kitsnik Saku OK Estonia 13:25 19:34 10:14 11:06 12:17 09:52
1174 Monika Krejč?kov? WIT Czech Republic 13:32 19:35 11:17 10:54 11:57 09:54
1175 Sari Maijala Epilän Esa Finland - - 11:26 10:15 11:33 09:16
1176 Marika Meister OKAS Estonia 13:28 19:33 10:32 11:00 12:07 09:26
1177 Galina Mitereva Orienta-Kuncevo Russia 13:24 19:29 11:32 11:12 11:39 09:38
1178 Isabel Monteiro COC - Clube Orientac Portugal 13:41 19:27 10:50 11:15 11:47 09:42
1179 Merike Mändsoo OK TON Estonia 13:17 19:37 11:20 11:18 11:51 09:50
1180 Maritta Nurmi Vaasan Suunnistajat Finland 13:37 19:31 10:35 11:27 11:45 09:36
1181 Anna-Karin Ohlsson Tullinge SK Sweden 13:35 - 10:11 - 11:59 -
1182 Tiina Oras OK Ilves Estonia 13:19 19:18 10:56 10:48 12:05 09:14
1183 Anne Pelto-Huikko Hiisirasti Finland 13:43 19:30 10:23 10:42 12:03 09:18
1184 Merja Puromies Espoon Suunta Finland 13:27 19:28 10:20 11:09 11:41 09:30
1185 Gea Rennel Harju KEK RSK Estonia 13:39 19:23 11:08 10:27 12:01 09:28
1186 Rosmarie Rudolf ULU'S REISEWELT 13:40 19:22 11:11 10:33 11:43 09:48
1187 Lena Runesson Ok Vivill Sweden - - - 10:36 - -
1188 Hilde Storlokken Kongsberg o-lag Norway 13:42 19:41 10:26 10:24 12:13 09:06
1189 Anna-Karin Sundqvist Tullinge SK Sweden 13:20 19:44 - - - -
1190 SVETLANA ZUEVA Navicom_Garmin Russia 13:21 19:39 10:53 11:24 11:31 09:10
1191 Ann Warma Laas Hiiumaa OK Estonia 13:34 19:17 11:02 11:03 12:11 09:34
1192 Olga Vedina Ermak Russia 13:33 19:21 11:29 10:30 11:27 09:08
1193 Marje Viirmann Harju KEKRSK Estonia 13:38 19:25 10:17 10:57 12:09 09:22
1194 Vacant 1 13:15 - - - - -
1195 Vacant 1 - 19:15 - - - -
1196 Vacant 1 - - 10:08 - - -
1197 Vacant 1 - - - 10:03 - -
1198 Vacant 1 - - - - 11:21 -
1199 Vacant 1 - - - - - 09:00
1200 Ülle Raudsepp Okas Estonia 13:13 19:13 10:02 10:06 11:23 09:04
1201 Vacant 3 13:14 19:14 10:05 10:00 11:25 09:02
Nr Name Club Nation S.time1 S.time2 S.time3 S.time4 S.time5 S.time6
1127 Anneli Brander Nilsson Stenungsunds OK Sweden 13:41 20:31 12:24 12:37 11:52 11:16
1128 Karen Clark RREBOR 13:37 20:24 13:18 11:34 12:08 11:34
1129 Ulla Engelby OK Pan-Kristianstad Sweden 13:27 20:22 12:39 12:34 11:46 10:54
1130 Elisabeth Eriksson Nyköpings OK Sweden - - 12:30 12:25 12:02 10:56
1131 Nermin Fenmen Ankara Turkey 13:42 20:18 12:51 11:58 12:06 11:18
1132 Virginija Gvildienė MEDEINA OK 13:30 20:34 13:06 12:16 12:04 11:28
1133 Terttu Hintukainen Turun Suunnistajat Finland - - 13:03 11:37 11:44 11:00
1134 Helena Jahnov? WIT Czech Republic 13:44 20:26 12:21 12:19 12:10 11:22
1135 Ülle Kadak OK Lehola Estonia 13:24 20:32 - - - -
1136 Kirsti Kattilakoski Aron Haka Finland 13:43 20:30 13:09 11:46 11:30 11:12
1137 Gunta Lebedoka OK KURMIS Latvia 13:39 20:20 12:45 11:40 11:38 11:24
1138 Ulla Lehto Kymin Suunnistajat Finland 13:26 20:12 13:21 11:49 11:58 11:06
1139 Tiina Leskinen Lynx Finland 13:40 20:21 12:33 12:22 11:42 11:36
1140 NADEZDA LUKINA KRASNOGORSK Russia 13:32 20:17 12:48 11:43 11:50 11:14
1141 Lembe Lutterus Saue Tammed Estonia 13:25 20:29 - - - -
1142 Ruth Lynam CNOC 13:34 20:33 12:27 12:31 12:12 11:26
1143 Tuire Niemi Tampereen Pyrintö Finland 13:33 20:28 12:54 12:13 11:32 11:32
1144 Anneli Ojapalo Rajamäen Rykmentti Finland 13:28 20:11 13:12 12:28 11:56 10:58
1145 Siiri Poopuu JOKA Estonia 13:36 20:16 13:00 12:07 11:36 11:08
1146 Anyta Richardson Fingal Orienteers 13:31 20:23 - - - -
1147 Ursula Saner OLG Herzogenbuchsee 13:29 20:27 12:18 12:04 11:28 11:20
1148 Helle Schou OK Snab Denmark 13:23 20:25 12:42 11:55 11:40 11:10
1149 Jill Smith RREBOR 13:45 20:14 13:24 12:01 12:00 11:02
1150 Tuija Soanjärvi Lynx Finland 13:38 20:13 12:57 - 11:54 -
1151 Bozhko Tetyana O-club Ukraine 13:46 20:15 13:15 12:10 11:48 11:04
1152 Robin Uppill OH S Australia 13:35 20:19 12:36 11:52 11:34 11:30
1153 Vacant 1 13:21 - - - - -
1154 Vacant 1 - 20:08 - - - -
1155 Vacant 1 - - 12:09 - - -
1156 Vacant 1 - - - 11:28 - -
1157 Vacant 1 - - - - 11:22 -
1158 Vacant 1 - - - - - 10:50
1159 Vacant 2 13:22 20:10 12:12 11:25 11:24 10:48
1160 Vacant 3 13:20 20:09 12:15 11:31 11:26 10:52
Nr Name Club Nation S.time1 S.time2 S.time3 S.time4 S.time5 S.time6
1091 Rita Baumann CORBUS 12:42 19:19 11:12 10:58 10:44 10:24
1092 Britta Eklund Trosabygdens OK Sweden 12:51 19:09 10:57 10:19 10:54 10:40
1093 Inara Gipsle TVOC - - 11:54 10:40 11:02 10:04
1094 Daria Gudchenko Orienta-Kuncevo Russia 12:59 19:29 11:09 11:07 11:06 10:22
1095 Raili Hanhela Kiimingin Urheilijat Finland 12:43 19:12 11:03 11:16 10:34 10:44
1096 Tiiu Kaasik OK Ilves Estonia 13:00 19:30 11:45 11:22 10:42 10:20
1097 Ritva Kajava Hämeenlinnan Suunnis Finland 12:41 19:11 11:06 10:43 11:12 10:32
1098 Pirjo Kaski Salon Viesti Finland 12:47 19:10 11:48 10:46 10:56 10:34
1099 Alina Kazanceva Ekran-Spb Russia - - - 11:01 11:00 10:10
1100 Riina Kivikas IK Ilves Estonia 12:58 19:13 11:51 11:10 10:48 10:14
1101 Linda Kohn Rochester OC 12:50 19:15 11:15 10:22 11:04 10:08
1102 Eha kRIKS OK Rakvere Estonia - - 11:33 10:10 - -
1103 Epp Kroon OK Ilves Estonia 12:45 19:28 - - - -
1104 Pirjo Kurppa Maarian Mahti Finland 12:56 19:18 12:06 10:31 10:38 10:18
1105 Raija Malm Lahden Työväen Hiiht Finland 12:48 19:27 11:42 10:28 11:08 10:36
1106 Kersti Mardiste KEKRSK Estonia - 19:21 11:36 10:16 10:52 -
1107 Leena Metsämäki Turun Suunnistajat Finland 12:57 19:16 12:00 11:19 11:10 10:12
1108 Liivi Parik Otepää SK Estonia 12:54 19:17 - - 10:50 10:28
1109 Kersti Ploom Jõhvikas Estonia 12:46 - - - - -
1110 Sue Roome RREBOR 13:01 19:26 11:18 10:37 10:58 10:42
1111 Miriam Rosen SROC 12:53 19:24 11:57 10:49 11:20 10:30
1112 Anu Saue HOK Estonia 12:52 19:22 11:00 10:34 11:18 10:02
1113 Pirjo Schroderus Suunta Jyväskylä Finland - - 11:21 11:13 10:36 10:16
1114 IRINA SMIRNOVA Ecran SPb Russia 12:55 19:25 11:24 11:04 10:40 10:00
1115 Tatjana Sumilo Jõhvikas Estonia 13:02 19:20 11:30 10:55 10:46 10:06
1116 Rudite Šterna Sigulda Latvia - - 11:39 10:13 11:16 10:26
1117 Kaija Venäläinen Valkeakosken haka Finland 12:44 19:14 12:03 10:25 10:32 10:38
1118 Rita Wyder ULU'S REISEWELT 12:49 19:23 11:27 10:52 11:14 10:46
1119 Vacant 1 12:39 - - - - -
1120 Vacant 1 - 19:07 - - - -
1121 Vacant 1 - - 10:54 - - -
1122 Vacant 1 - - - 10:07 - -
1123 Vacant 1 - - - - 10:28 -
1124 Vacant 1 - - - - - 09:58
1125 Vacant 2 12:38 19:08 10:48 10:04 10:26 09:54
1126 Vacant 3 12:40 19:06 10:51 10:01 10:30 09:56
Nr Name Club Nation S.time1 S.time2 S.time3 S.time4 S.time5 S.time6
1076 Annemarie Eglin CORBUS 12:16 18:45 10:36 11:18 10:30 09:35
1077 Vreni Eigenmann Fanclub Hubmann 12:15 18:43 10:45 11:12 10:38 09:33
1078 Eeva-Liisa Hanhela Haukiputaan Heitto Finland 12:13 18:44 10:39 11:06 10:34 09:23
1079 Anne Jundas Jõhvikas Estonia 12:18 18:46 10:42 11:03 10:40 09:29
1080 Paula Kyyrönen Kouvolan Suunnistaja Finland 12:14 18:47 10:33 11:00 10:36 09:25
1081 Eeva Tanska Espoon Suunta Finland 12:17 18:49 10:30 11:15 10:42 09:31
1082 Kaarina Voudinmäki Mullsjö SOK Finland 12:19 18:48 10:27 11:09 10:32 09:27
1083 Vacant 1 12:12 - - - - -
1084 Vacant 1 - 18:41 - - - -
1085 Vacant 1 - - 10:21 - - -
1086 Vacant 1 - - - 10:57 - -
1087 Vacant 1 - - - - 10:28 -
1088 Vacant 1 - - - - - 09:21
1089 Vacant 2 12:10 18:42 10:24 10:54 10:26 09:19
1090 Vacant 3 12:11 18:40 10:18 10:51 10:24 09:17
Nr Name Club Nation S.time1 S.time2 S.time3 S.time4 S.time5 S.time6
1064 Maire Raid Saue Tammed Estonia - - - 10:42 10:18 -
1065 Maimu Tornberg Koop Estonia 12:24 18:55 10:15 10:45 10:16 09:15
1066 Ilse Uus TON Estonia 12:25 18:54 10:12 10:39 10:20 09:13
1067 Ilona Vanaveski Ilves Estonia 12:23 18:53 10:09 10:48 10:22 09:11
1068 Vacant 1 12:20 - - - - -
1069 Vacant 1 - 18:51 - - - -
1070 Vacant 1 - - 10:03 - - -
1071 Vacant 1 - - - 10:30 - -
1072 Vacant 1 - - - - 10:12 -
1073 Vacant 1 - - - - - 09:05
1074 Vacant 2 12:22 18:50 10:00 10:36 10:14 09:07
1075 Vacant 3 12:21 18:52 10:06 10:33 10:10 09:09