Rank Bib Name Club Ctr Result
1. 215 Jesse Lauter Lauter Team EST 00:14.29
2. 522 Jan-Erik Kärner EST 00:21.48
3. 209 Raiko Alliksaar Ambla SK EST 00:24.57
4. 721 Johannes Mattias Toome 00:29.01
722 Reserv M10NR DNS
723 Reserv M10NR DNS
724 Reserv M10NR DNS
725 Reserv M10NR DNS
726 Reserv M10NR DNS
727 Reserv M10NR DNS
728 Reserv M10NR DNS
729 Reserv M10NR DNS
730 Reserv M10NR DNS
Rank Bib Name Club Ctr Result
1. 158 Stepan Kondratev SKRUM Moscow RUS 00:29.42
2. 494 Mihkel Mahla Peko EST 00:31.46
3. 555 Mihkel Abram Tammed EST 00:33.31
4. 515 Mehis Udam JOKA EST 00:35.30
5. 162 Konstantin Simanov Team SPIRIT RUS 00:40.40
6. 741 Emil Eensaar Tartu SUKL EST 00:43.39
7. 743 Ette Tõnn Rükman Aegviidu SK EST 00:45.42
8. 571 Varmo Ivask Ambla SK EST 00:47.31
9. 349 Jaan Peeter Viljamaa EST 00:54.09
10. 514 Maanus Udam JOKA EST 00:56.13
11. 133 Kacper Kanarek UKS Kusy Warsza POL 00:58.00
12. 454 Raiden Metsa EST 00:58.21
98 Eric Voolaid Extreme EST MP
366 Feliks Letychevskyi O-CLUB UKR DNS
742 Reserv M12 DNS
431 Robert Ivask EST DNS
744 Reserv M12 DNS
745 Reserv M12 DNS
746 Reserv M12 DNS
747 Reserv M12 DNS
748 Reserv M12 DNS
749 Reserv M12 DNS
750 Reserv M12 DNS
Rank Bib Name Club Ctr Result
1. 176 Dmitry Stepanov Nord West RUS 00:31.47
2. 166 Sander Pritsik Rakvere Ok EST 00:42.18
3. 58 Ragnar Rooba Rakvere OK EST 00:43.52
4. 174 Fedor Predko O-Sestroretsk RUS 00:44.38
5. 204 Kasper Keerberg Joka EST 00:47.08
6. 194 Kustu Künnapas HOK EST 00:50.28
7. 72 Mati Kiisler SRD EST 00:52.28
8. 102 Siim Turban Rakvere OK EST 00:55.19
9. 615 Jaan Viirmann Põrgupõhja EST 00:59.20
10. 132 Maciej Nowakowski UKS Kusy Warsza POL 01:14.51
11. 761 Raiko Leiten Aegviidu SK EST 01:23.00
12. 62 Christopher Lään Rakvere OK EST 01:58.47
414 Gleb Stepanov Zelax RUS DNS
608 Lauri Partanen Hyvinkään Rasti FIN DNS
762 Reserv M14 DNS
763 Reserv M14 DNS
764 Reserv M14 DNS
765 Reserv M14 DNS
766 Reserv M14 DNS
767 Reserv M14 DNS
768 Reserv M14 DNS
769 Reserv M14 DNS
770 Reserv M14 DNS
Rank Bib Name Club Ctr Result
1. 79 Kaarel Vesilind SRD EST 01:04.02
2. 198 Dmitry Tcezhev Nord West RUS 01:09.16
3. 206 Jarmo Kaasiku Ambla SK EST 01:28.04
4. 781 Kiur Erik Eensaar TÜ ASK EST 01:30.41
10 Timo Wettstein OLZimmerberg SUI MP
188 Daniil Melnitsky Nord West RUS DNS
464 Johan Haldna Rae ROK EST DNS
598 Roope Ruuhiala Hiisi FIN DNS
125 Dmitri Vartanjan SRD RUS DNS
782 Reserv M16 DNS
783 Reserv M16 DNS
784 Reserv M16 DNS
785 Reserv M16 DNS
786 Reserv M16 DNS
787 Reserv M16 DNS
788 Reserv M16 DNS
789 Reserv M16 DNS
790 Reserv M16 DNS
Rank Bib Name Club Ctr Result
1. 191 Daniil Kashin Nord West RUS 00:54.13
2. 196 Vitaly Fyodorov Nord West RUS 00:57.22
3. 190 Sergey Krasilnikov Nord West RUS 00:58.17
4. 406 Oliver Kütt Ilves EST 00:59.10
5. 801 Tomi-Andre Piirmets EST 00:59.33
6. 50 Aurimas Ašmantas Šilalės SM LTU 01:02.10
7. 203 Kaarel Hendrik Zernant Ilves EST 01:03.08
8. 175 Lauri Kukk Rakvere OK EST 01:42.32
802 Reserv M18 DNS
803 Reserv M18 DNS
804 Reserv M18 DNS
805 Reserv M18 DNS
806 Reserv M18 DNS
807 Reserv M18 DNS
808 Reserv M18 DNS
809 Reserv M18 DNS
810 Reserv M18 DNS
Rank Bib Name Club Ctr Result
1. 126 Apostol Atanasov Stora Tuna SWE 01:25.08
2. 7 George Simmons Guildford Orien GBR 02:35.26
74 Vadim Shved SRD EST DNS
128 Vladimir Chekhov northern wind RUS DNS
504 Alexei Yaganov White Nights OK RUS DNS
596 Andreas Aadli Tammed EST DNS
821 Reserv M20 DNS
822 Reserv M20 DNS
823 Reserv M20 DNS
824 Reserv M20 DNS
825 Reserv M20 DNS
826 Reserv M20 DNS
827 Reserv M20 DNS
828 Reserv M20 DNS
829 Reserv M20 DNS
830 Reserv M20 DNS
Rank Bib Name Club Ctr Result
1. 31 Florian Schneider Swiss Orienteer SUI 01:32.46
2. 170 Nikita Stepanov Nord West RUS 01:38.59
3. 24 Christoph Meier Swiss Orienteer SUI 01:46.51
4. 27 Jonas Egger Swiss Orienteer SUI 01:47.02
5. 95 Tristan Bloemen CO LIEGE BEL 01:49.46
6. 429 Santeri Silvennoinen Kalevan Rasti FIN 01:51.27
7. 588 Silver Eensaar OK Põlva Kobras EST 01:54.44
8. 112 Anders Axling Sundsvalls OK SWE 01:58.33
9. 100 Tapani Mäkinen Turun Metsänkäv FIN 01:59.58
10. 148 Vladyslav Laskarzhevsky Kamvol UKR 02:01.06
11. 578 Veli-Pekka Kuutti Perttelin Peiko FIN 02:09.29
12. 99 Teemu Niskanen Lahden Suunnist FIN 02:09.50
13. 616 Kaur Kase OK Võru EST 02:10.04
14. 845 Tarmo Siimsaare Võru EST 02:13.10
15. 130 Karol Galicz UKS Kusy Warsza POL 02:13.52
16. 440 Giacomo Seidenari Agored ITA 02:18.09
17. 141 Adam Szmulkowski PUKS Młode Orły POL 02:21.32
18. 439 Antonio Serini Agored ITA 02:26.40
19. 131 Tadeusz Piłkowski UKS Kusy Warsza POL 02:27.12
20. 577 Ragnar Kruusla OK West EST 02:30.39
21. 855 Alo Säkk 02:30.57
22. 379 Oliver Immato EST 02:37.11
23. 849 Raio Piiroja EST 02:38.11
24. 150 Andriy Fesenko Slavutich UKR 02:40.07
25. 513 Ilmar Udam JOKA EST 02:40.28
26. 448 Lauri Ruberg EST 02:45.28
27. 192 Mikhail Mishin SKRUM Moscow RUS 02:46.08
28. 352 Taivo Timmusk HOK EST 02:47.35
29. 101 Tarmo Kuub LSF PT EST 02:51.38
30. 111 Mathias Karlå OK Trian FIN 03:00.07
31. 409 Roman Gyseinov SRD RUS 03:00.59
32. 316 Marti Ranne G4S Spordiklubi EST 03:05.11
33. 841 Alexander Khalyapin - EST 03:14.06
34. 434 Arne Ansper Cybernetica EST 03:21.11
35. 852 Marko Külaots EST 03:28.01
36. 326 Sergei Muižnieks Jõhvikas EST 03:28.34
37. 589 Allan Roosimägi RSK JÕHVIKAS EST 03:31.50
38. 614 Marek Berkman EST 03:37.12
39. 846 Vaido Salis EST 03:57.36
43 Marek Karm Harju KEK RSK EST DNF
105 Matteo Capelli Agored ITA MP
422 Jonatan Karjus OK Võru EST MP
151 Oleksandr Rybakov Slavutich UKR MP
368 Paolo Grassi Agored ITA MP
127 Edoardo Cortellazzi AGORED ITA MP
485 Uku-Laur Tali Harju KEK RSK EST MP
850 Priit Talu EST MP
461 Margus Lehtme EST MP
103 Vladimir Dudnukov O-MEPHI RUS MP
486 Gediminas Janušis OK Labirintas LTU DNS
498 Eduard Godunov OK Cement RUS DNS
500 Anssi Vesanto Espoon Suunta FIN DNS
503 Juho-Matti Taivainen Pellon Ponsi FIN DNS
424 Janne Heikkinen Helsingin Suunn FIN DNS
521 Olle Kärner EKJ SK EST DNS
524 Arto Talvinen MS Parma FIN DNS
536 Ats Sõnajalg KEK RSK EST DNS
540 Mati Mägi HOK EST DNS
544 Sami Kääriäinen Pihkaniskat FIN DNS
562 Reigo Teervalt OK Peko EST DNS
569 Mihkel Reimaa seiklusporr EST DNS
575 Taavi Kala Tammed EST DNS
318 Sergei Rjabõšhkin srd EST DNS
390 Aleksander Tali Harju KEK RSK EST DNS
583 Juha Skinnari Pihkaniskat FIN DNS
435 Tõnis Laugesaar Rakvere OK EST DNS
398 Johannes Tasa Tammed EST DNS
594 Erkki Aadli Tammed EST DNS
599 Lauri Tammemäe SK100 EST DNS
610 Lauri Malsroos SK Saue Tammed EST DNS
367 Sulev Kraam Hää Kraam EST DNS
441 Raido Mitt Kobras EST DNS
625 Kristo Heinmann OK Ilves EST DNS
630 Mattias Rennel Harju KEK EST DNS
446 Rein Rooni OK Orvand EST DNS
842 Erik Aibast Sportland Eesti EST DNS
843 Oleg Koshik SRD DNS
844 Pasi Fränti KalevanRasti FIN DNS
411 Reimo Liiv Tammed EST DNS
450 Juuso Metsala Kalevan Rasti FIN DNS
847 Lauri Malsroos Tammed EST DNS
848 Reserv M21A DNS
419 Valters Abolins Ozons LAT DNS
463 Jørgen Frøyd Larvik OK NOR DNS
851 Reserv M21A DNS
466 Vaiko Vare OK West EST DNS
853 Andreas Kraas Tammed EST DNS
854 Reserv M21A DNS
338 Aleksandr Shved SRD EST DNS
856 Reserv M21A DNS
857 Reserv M21A DNS
858 Reserv M21A DNS
859 Reserv M21A DNS
860 Reserv M21A DNS
861 Reserv M21A DNS
862 Reserv M21A DNS
863 Reserv M21A DNS
864 Reserv M21A DNS
865 Reserv M21A DNS
Rank Bib Name Club Ctr Result
1. 53 Audrius Janulynas OK Javonis LTU 01:22.00
2. 395 Sander Nahkor TA OK EST 01:39.37
3. 584 Martin Murakas Rakvere OK EST 01:44.35
4. 66 Michael Raer SRD EST 01:44.47
5. 88 Martin Laasmaa EST 01:45.39
6. 557 Rain Kauge Põrgupõhja EST 01:45.46
7. 502 Holger Post Koop EST 01:47.27
8. 313 Andrey Kutuzov IZHORA RUS 01:50.26
9. 165 Jimi Ansio J-Town O Bros FIN 01:52.22
10. 453 Neeme Kalda EST 02:05.29
11. 402 Toomas Telgma Voller EST 02:08.54
892 Lauri Ehrenpreis EST MP
21 Arno Kender EST DNS
460 Margus Lehtme EST DNS
339 Aleksandr Shved SRD EST DNS
173 Vootele Vesterblom EST DNS
180 Andrey Bessonov Nord West RUS DNS
635 Reserv M21B EST DNS
891 Sander Nahkor DNS
428 Ferdinand Hutter Orienteering Kl AUT DNS
893 Reserv M21B DNS
894 Reserv M21B DNS
895 Reserv M21B DNS
896 Reserv M21B DNS
897 Reserv M21B DNS
898 Reserv M21B DNS
899 Reserv M21B DNS
900 Reserv M21B DNS
Rank Bib Name Club Ctr Result
1. 217 Aleksei Spiridonov EST 01:05.13
124 Jevgeni Shejanov SRD RUS DNS
92 Andrey Pavlov Ekaterinburg RUS DNS
374 Dzmitry Ihnatovich Orion BLR DNS
418 Dmitri Jakovlev EST DNS
556 Mihkel Lember EST DNS
911 Reserv M21C DNS
912 Reserv M21C DNS
913 Reserv M21C DNS
914 Reserv M21C DNS
915 Reserv M21C DNS
916 Reserv M21C DNS
917 Reserv M21C DNS
918 Reserv M21C DNS
919 Reserv M21C DNS
920 Reserv M21C DNS
Rank Bib Name Club Ctr Result
1. 168 Heiti Hallikma OK Võru EST 01:31.51
2. 87 Pavel Krasko Kamvol BLR 01:35.40
3. 356 Mati Korrol Mercury EST 01:36.28
4. 178 Mikhail Malyshev Nord West RUS 01:38.20
5. 415 Kirill Klenski CoxArt EST 01:49.36
6. 350 Erki Kriks LSF EST 01:50.35
7. 619 Heno Ivanov EST 01:51.35
8. 523 Andres Lauba TON EST 01:52.48
9. 369 Leonid Malikov CoxArt EST 01:57.22
10. 63 Ivo Miller Koop EST 01:58.22
11. 117 Lauri Teder OK Kobras EST 02:00.01
12. 152 Dmitry Vorobyov Night City BLR 02:01.46
13. 108 Marko Süld HOK EST 02:13.23
14. 20 Alar Alajaan EKJ SK EST 02:40.44
15. 389 Anton Roolaid TAOK EST 04:15.11
534 Andrei Nikitin SRD EST MP
160 Aleksandr Simanov Team SPIRIT RUS MP
493 Indrek Mahla Peko EST MP
216 Lauri Lahtmäe Kape EST DNS
417 Janne Jokela FIN DNS
451 Lassi Väänänen Iisalmen Visa FIN DNS
462 Mati Korrol Mercury EST DNS
309 Mikko Vainio Koovee FIN DNS
516 Toomas Marrandi JOKA EST DNS
321 Mairo Kirss Koop EST DNS
331 Martin Kaup LSF EST DNS
539 Ott Rakkaselg HOK EST DNS
541 Mati Mägi HOK EST DNS
587 Ragnar Ilp EST DNS
407 Marek Atonen OK Lehola EST DNS
631 Aadu Polli EST DNS
931 Reserv M35 DNS
932 Reserv M35 DNS
933 Reserv M35 DNS
934 Reserv M35 DNS
935 Reserv M35 DNS
936 Reserv M35 DNS
937 Reserv M35 DNS
938 Reserv M35 DNS
939 Reserv M35 DNS
940 Reserv M35 DNS
Rank Bib Name Club Ctr Result
1. 552 Alar Abram Tammed EST 01:09.51
2. 312 Taras Fedorov IZHORA RUS 01:10.53
3. 83 Margus Klementsov Mercury EST 01:12.52
4. 60 Kuno Rooba Rakvere OK EST 01:12.54
5. 476 Martin Aunin EST 01:14.57
6. 373 Tarmo Klaar OK Ilves EST 01:20.00
7. 19 Indrek Viikmaa OK West EST 01:25.23
8. 565 Aivar Leht Okas EST 01:29.12
9. 358 Danilo Piht SK Mercury EST 01:29.35
10. 123 Lauri Olli LSF PT EST 01:31.30
11. 408 Kristjan Maade LSF PT EST 01:51.42
12. 96 Andres Käver Extreme EST 01:57.20
13. 106 Vadim Stepanov Zelax RUS 02:04.59
547 Randy Korb Peko EST DNF
404 Olavi Loo Ok West EST MP
377 Aleksandr Petuhhov CoxArt EST MP
953 Mati Tikerpuu Sõjakool EST MP
171 Raivo Mitt EST MP
399 Meelis Mälter KEK RSK EST DNS
581 Tanel Saue SK Mercury EST DNS
590 Alexander Lebedev Belye Nochi RUS DNS
617 Paavo Rõigas Peko EST DNS
951 Paul Lumi EST DNS
952 Erik Tammsoo Porter Racing EST DNS
385 Tiit Kägu EST DNS
954 Reserv M40 DNS
955 Reserv M40 DNS
956 Reserv M40 DNS
957 Reserv M40 DNS
958 Reserv M40 DNS
959 Reserv M40 DNS
960 Reserv M40 DNS
Rank Bib Name Club Ctr Result
1. 383 Tarvo Avaste Saue Tammed EST 01:02.08
2. 636 Dmitri Shved SRD EST 01:13.07
3. 628 Meelis Zimmermann Kape EST 01:13.20
4. 357 Priit Överus Mercury EST 01:21.32
5. 330 Johan Alenius IFK Lidingö SWE 01:21.46
6. 146 Rolf Wüstenhagen OLG St. Gallen/ SUI 01:21.56
7. 201 Mairolt Kakko Bona Fide EST 01:29.01
8. 488 Ain Pello Mercury EST 01:33.30
9. 511 Andres Viira Viimsi EST 01:36.25
10. 382 Toomas Talumaa HOK EST 01:37.08
11. 971 Andres Hummal Kunda OK EST 01:38.20
12. 457 Indrek Saarepera EST 01:40.09
13. 519 Veikko Tamlak Kape EST 01:47.09
14. 214 Tõnu Lauter Lauter Team EST 01:48.44
15. 341 Sergei Shved SRD EST 01:50.38
16. 344 Toomas Voolaid EST 01:55.42
315 Sergey Pasechnik IZHORA RUS MP
314 Vladimir Pasechnik IZHORA RUS MP
481 Tarmo Tarlap Porter Racing EST MP
549 Kaido Nurja Nõmme EST DNS
563 Rein Zaitsev OK Peko EST DNS
586 Vello Solna Peko EST DNS
618 Priit Pääslane Ilves EST DNS
335 Raivo Reiman West EST DNS
632 Ain Nemvalts EST DNS
458 Raivo Erik Rae ROK EST DNS
413 Alexander Khalyapin RUS DNS
972 Armo Hiie OK Kape EST DNS
973 Reserv M45 DNS
974 Reserv M45 DNS
975 Reserv M45 DNS
976 Reserv M45 DNS
977 Reserv M45 DNS
978 Reserv M45 DNS
979 Reserv M45 DNS
980 Reserv M45 DNS
Rank Bib Name Club Ctr Result
1. 143 Guttorm L Egge OSI Orientering NOR 01:22.34
2. 372 Ants Turban Rakvere OK EST 01:22.56
3. 518 Toomas Tarve OK Põlva Kobras EST 01:24.20
4. 482 Gunnar Eriksson SNO SWE 01:25.19
5. 561 Sindre Langaas Nydalens Skiklu NOR 01:29.46
6. 93 Luc Cloostermans CO LIEGE BEL 01:30.17
7. 154 Andrej Mitenkov Azimut, SPB RUS 01:34.44
8. 484 Jörgen Theander Aaterbaaten SWE 01:41.11
9. 605 Aleksander Pritsik Rakvere OK EST 01:47.03
10. 468 Andres Palk TAOK EST 01:47.28
11. 517 Margus Jaanus Koop EST 01:49.34
12. 479 Magnus Eriksson Aaterbaaten SWE 01:50.00
13. 477 Urmas Laev SK Mercury EST 01:50.34
14. 36 Ülo Viru Orvand EST 01:54.57
15. 483 Pontus Eriksson SMOL SWE 02:03.16
16. 473 Arvo Raja TON EST 02:03.52
17. 376 Tatsuya Miyakawa Tokorozawa JPN 02:16.43
18. 9 Rolf Wettstein OLZimmerberg SUI 02:46.27
592 Kari Lehto KEKRSK FIN MP
496 Andres Talver SK Mercury EST MP
387 Matis Märtson Novaator RSK EST MP
559 Argo Kauge Põrgupõhja EST DNS
371 Sergei Matvijenko Talkur EST DNS
564 Aivar Meindok TON EST DNS
579 Toomas Laur EST DNS
580 Antti Roose OK Kobras EST DNS
340 Vladimir Savinov SRD EST DNS
480 Eduard Pukkonen KEKRSK EST DNS
991 Victor Timakov Sparta-RUS RUS DNS
992 Reserv M50 DNS
993 Reserv M50 DNS
994 Reserv M50 DNS
995 Reserv M50 DNS
996 Reserv M50 DNS
997 Reserv M50 DNS
998 Reserv M50 DNS
999 Reserv M50 DNS
1000 Reserv M50 DNS
Rank Bib Name Club Ctr Result
1. 82 Jaanus Reha Koop EST 01:05.52
2. 54 Eugenijus Mikšys Šilalės SM LTU 01:06.33
3. 497 Ivars Pucens Mona OK LAT 01:13.52
4. 490 Mihkel Nahkur Jõhvikas EST 01:14.26
5. 601 Andrus Rämmann Koop EST 01:20.59
6. 212 Jarmo Lehto VeVe FIN 01:21.05
7. 501 Ando Post Koop EST 01:23.32
8. 570 Tuomo Puustinen Pihkaniskat FIN 01:26.41
9. 1011 Tore Kjølseth NOR 01:30.03
10. 90 Oleksandr Mykhailichenko O-CLUB UKR 01:32.11
11. 560 Knut Anders Løken Fossum IF NOR 01:36.26
12. 553 Tõnu Karp Tempo EST 01:38.13
13. 89 Oleksandr Letychevskyi O-CLUB UKR 01:44.21
14. 459 Kalmer Keevend JOKA EST 01:47.54
15. 6 Gary Simmons Guildford Orien GBR 01:58.03
634 Urmas Tammemäe OK Orvand EST MP
447 Rein Rooni OK Orvand EST DNS
568 Aigar Pindmaa OK Võru EST DNS
163 Gordon Ross INTERLOPERS GBR DNS
572 Väinö Nurvo Pihkaniskat FIN DNS
512 Matti Betlem EST DNS
551 Riho Kokk Rakv EST DNS
438 Juha Liukkonen Hiidenkiertäjät FIN DNS
1012 Reserv M55 DNS
1013 Reserv M55 DNS
1014 Jukka Peltonen KalevanRasti FIN DNS
1015 Reserv M55 DNS
1016 Reserv M55 DNS
1017 Reserv M55 DNS
1018 Reserv M55 DNS
1019 Reserv M55 DNS
1020 Reserv M55 DNS
Rank Bib Name Club Ctr Result
1. 467 Risto Airaksinen Oulun Tarmo (Ou FIN 01:04.15
2. 346 Riho Männi Lehola EST 01:04.30
3. 40 Mikhail Gryaznevich TVOC GBR 01:06.06
4. 492 Rein Kriks Rakv OK EST 01:06.28
5. 65 Thomas Sjöholm Mullsjö SOK SWE 01:08.44
6. 567 Mati Karp Tempo EST 01:25.21
7. 475 Ahto Karu JOKA EST 01:32.16
445 Tiit Ploompuu Jõhvikas EST MP
361 Mikko Sani HU-46 FIN DNS
308 Markku Vainio Koovee FIN DNS
593 Markku Nurminen SuosmSa FIN DNS
1031 Reserv M60 DNS
1032 Reserv M60 DNS
1033 Reserv M60 DNS
1034 Reserv M60 DNS
1035 Reserv M60 DNS
1036 Reserv M60 DNS
1037 Reserv M60 DNS
1038 Reserv M60 DNS
1039 Reserv M60 DNS
1040 Reserv M60 DNS
Rank Bib Name Club Ctr Result
1. 436 Arvo Kivikas OK Ilves EST 01:17.44
2. 12 Peep Koppel Koop EST 01:21.19
3. 113 Teuvo Lehtinen Rastivarsat FIN 01:21.48
4. 44 Ilmar Kirjanen TAOK EST 01:27.09
5. 172 Rein Hanstein Okas EST 01:29.18
6. 329 Mati Randoja Jõhvikas EST 01:41.19
7. 136 Heldur Väljamäe Orvand EST 01:59.34
8. 332 Pjotr Aksjonov Jõhvikas EST 02:37.38
39 Vladimir Vari EST MP
305 Toomas Naelapää KEK RSK EST DNS
155 Kai Saksman TON FIN DNS
84 Tiit Tatter TON EST DNS
391 Agu Koppa Johvikas EST DNS
397 Johannes Tasa Tammed EST DNS
412 Timo Rapakko Suomusjärven Si FIN DNS
303 Christopher Drew HH GBR DNS
471 Vesa Turku Helsingin Suunn FIN DNS
542 Kari Sane Helsingin Suunn FIN DNS
543 Ülo Vainura Tammed EST DNS
606 Risto Partanen Hyvinkään Rasti FIN DNS
1051 Reserv M65 DNS
1052 Reserv M65 DNS
1053 Reserv M65 DNS
1054 Rein Küttim EST DNS
1055 Reserv M65 DNS
1056 Reserv M65 DNS
1057 Reserv M65 DNS
1058 Reserv M65 DNS
1059 Reserv M65 DNS
1060 Reserv M65 DNS
Rank Bib Name Club Ctr Result
1. 110 Mihkel Mälter KEK RSK EST 01:13.17
2. 121 Aarno Hovikorpi Hämeenlinnan Su FIN 01:23.49
3. 139 Pekka Syväterä FIN 01:26.21
4. 360 Mati Tõnus Orion EST 01:28.47
5. 317 Jüri Püssim Tammed EST 01:33.33
6. 4 Jaakko Teppo Aron Haka FIN 01:38.08
7. 13 Tiit Koppel Orion EST 01:38.30
8. 1071 Mati Poom 01:48.02
9. 337 Kalju Tilk Orion EST 01:59.34
1072 Reserv M70 DNS
1073 Reserv M70 DNS
1074 Reserv M70 DNS
1075 Reserv M70 DNS
1076 Reserv M70 DNS
1077 Reserv M70 DNS
1078 Reserv M70 DNS
1079 Reserv M70 DNS
1080 Reserv M70 DNS
Rank Bib Name Club Ctr Result
1. 45 Jaan Orav TON EST 01:12.41
2. 1091 Rein Küttim Orion EST 01:20.45
3. 22 Feliks Kipper Orion EST 04:04.11
328 Lev Migdalski Jõhvikas EST MP
546 Nikolai Makhalov Kalinka RUS DNS
1092 Reserv M75 DNS
1093 Reserv M75 DNS
1094 Reserv M75 DNS
1095 Reserv M75 DNS
1096 Reserv M75 DNS
1097 Reserv M75 DNS
1098 Reserv M75 DNS
1099 Reserv M75 DNS
1100 Reserv M75 DNS
638 Tõnu Raid Tammed EST DNS
Rank Bib Name Club Ctr Result
1. 351 Romet Kriks LSF EST 00:16.18
2. 602 Rasmus Töyrylä KyS FIN 00:27.16
3. 574 Erik Marten Zernant Ilves EST 00:27.22
4. 80 Christopher Vakrõõm SRD EST 00:29.37
5. 703 Otso Talvioja FIN 00:35.54
6. 707 Reserv M8NR 00:41.37
538 Juhan Mahla Peko EST MP
701 Raul Ottesson EST DNS
704 Mats Martin Jürjo DNS
705 Nathan Süld DNS
706 Markus Koit DNS
702 Ralf Kuusmaa EST DNS
708 Reserv M8NR DNS
709 Reserv M8NR DNS
710 Reserv M8NR DNS
2049 Sander Leht DNS
Rank Bib Name Club Ctr Result
1. 531 Maria Eller HOK EST 00:18.15
2. 554 Iris Abram Tammed EST 00:18.25
3. 526 Herta Kesküla HOK EST 00:18.53
4. 157 Anastasiia Silakova SKRUM Moscow RUS 00:19.51
5. 620 Sofia Pahhomenkova SRD SK EST 00:22.52
6. 734 Maria Vorobyova 00:38.58
731 Jete Mari Jürjo Saaremaajooks EST DNS
732 Grete Kuub DNS
537 Mari Ann Mahla Peko EST DNS
735 Reserv W10NR DNS
736 Reserv W10NR DNS
737 Reserv W10NR DNS
738 Reserv W10NR DNS
739 Reserv W10NR DNS
740 Reserv W10NR DNS
2043 Ingela Lehtla DNS
2055 Eeva Bianca Lents DNS
Rank Bib Name Club Ctr Result
1. 525 Eliise Kesküla HOK EST 00:21.44
2. 200 Leana Jete Korb Peko EST 00:23.55
3. 558 Karmen Eveli Kauge Põrgupõhja EST 00:25.56
4. 48 Kamilė Bliudžiūtė Šilalės SM LTU 00:28.46
5. 61 Laura Lään Rakvere OK EST 00:37.46
6. 137 Aigi Einmaa Rakvere OK EST 00:40.59
7. 193 Agniia Pokrovskaia SKRUM Moscow RUS 00:42.24
8. 147 Lola Pichel OLG St. Gallen/ SUI 00:42.44
751 Karolin-Kristiin Piirmets EST MP
67 Sofia Leesment SRD EST DNS
430 Sandra Ivask EST DNS
432 Mia Anett Must EST DNS
752 Carolin Tammsoo DNS
753 Reserv W12 DNS
754 Reserv W12 DNS
755 Reserv W12 DNS
757 Reserv W12 DNS
758 Reserv W12 DNS
759 Reserv W12 DNS
760 Reserv W12 DNS
Rank Bib Name Club Ctr Result
1. 421 Anastasija Pahhomenkova SRD SK EST 00:33.14
2. 207 Kaidy Kaasiku Ambla SK EST 00:35.07
3. 49 Gabija Bliudžiūtė Šilalės SM LTU 00:43.24
4. 35 Agneliis Pilt Rakvere OK EST 00:46.23
5. 528 Helena Maripuu HOK EST 00:47.55
6. 604 Lorely Kõrvel OK Põlva Kobras EST 00:51.26
7. 348 Paula Liis Viljamaa EST 00:55.09
8. 527 Siiri Talts HOK EST 01:00.07
9. 167 Stanislava Starostina SKRUM Moscow RUS 01:15.24
10. 140 Zuzanna Kanarek UKS Kusy Warsza POL 01:15.47
11. 51 Emilija Pociūtė Šilalės SM LTU 01:20.23
12. 135 Izabela Borzym UKS Kusy Warsza POL 01:29.20
13. 208 Keidy Kaasiku Ambla SK EST 01:53.30
603 Johanna Laanoja OK Põlva Kobras EST MP
771 Reserv W14 DNS
772 Reserv W14 DNS
773 Reserv W14 DNS
774 Reserv W14 DNS
775 Reserv W14 DNS
776 Reserv W14 DNS
777 Reserv W14 DNS
778 Reserv W14 DNS
779 Reserv W14 DNS
780 Reserv W14 DNS
Rank Bib Name Club Ctr Result
1. 184 Darya Panchenko Nord West RUS 00:27.06
2. 57 Kaisa Rooba Rakvere OK EST 00:29.02
3. 119 Teele Telgma Tammed EST 00:30.43
4. 189 Polina Zaytseva Nord West RUS 00:32.19
5. 70 Roos Lisette Parmas SRD EST 00:32.24
6. 187 Olga Vasilyeva Nord West RUS 00:33.17
7. 134 Julia Głowacz UKS Kusy Warsza POL 00:38.19
8. 449 Heleri Karmen Hõrrak OK Võru EST 00:49.11
9. 621 Kati Iher Võru EST 00:53.44
10. 529 Triin Helimets HOK EST 00:55.52
11. 78 Kelly Vildek Rakvere OK EST 00:57.41
12. 86 Eveliina Talvioja RaHa FIN 01:08.46
185 Olga Ludanova Nord West RUS MP
444 Kristin Puusepp EST DNS
548 Kristel Kõivo OK PEKO EST DNS
75 Ksenija Shved SRD EST DNS
791 Reserv W16 DNS
792 Reserv W16 DNS
793 Reserv W16 DNS
794 Reserv W16 DNS
795 Reserv W16 DNS
796 Reserv W16 DNS
797 Reserv W16 DNS
798 Reserv W16 DNS
799 Reserv W16 DNS
800 Reserv W16 DNS
Rank Bib Name Club Ctr Result
1. 33 Kristin Viikmaa West EST 01:04.00
2. 633 Marie Tammemäe OK Orvand EST 01:04.13
3. 186 Anna Korzhavina Nord West RUS 01:08.39
4. 71 Yana Zjuhova SRD EST 01:13.14
5. 42 Merilin Anijärv Sk Mercury EST 01:16.36
811 Aleksandra Leesment SRD EST DNS
812 Reserv W18 DNS
813 Reserv W18 DNS
814 Reserv W18 DNS
815 Reserv W18 DNS
816 Reserv W18 DNS
817 Reserv W18 DNS
818 Reserv W18 DNS
819 Reserv W18 DNS
820 Reserv W18 DNS
Rank Bib Name Club Ctr Result
1. 624 Margret Zimmermann Kape EST 00:54.23
2. 831 Zlata Malysheva RUS 00:54.37
3. 181 Darya Krasilnikova Nord West RUS 01:03.27
4. 182 Anastasia Pesegova Nord West RUS 01:11.22
5. 183 Irina Stroganova Nord West RUS 01:13.59
532 Silvia Luup OK Võru EST DNS
612 Jaanika Kikkas Tallinn EST DNS
832 Reserv W20 DNS
833 Reserv W20 DNS
834 Reserv W20 DNS
835 Reserv W20 DNS
836 Reserv W20 DNS
837 Reserv W20 DNS
838 Reserv W20 DNS
839 Reserv W20 DNS
840 Reserv W20 DNS
Rank Bib Name Club Ctr Result
1. 213 Tuulia Viberg MS Parma FIN 01:05.31
2. 26 Lisa Holer Swiss Orienteer SUI 01:10.03
3. 210 Maija Sianoja MS Parma FIN 01:12.31
4. 29 Sina Tommer Swiss Orienteer SUI 01:13.12
5. 394 Kirti Rebane Tammed EST 01:13.43
6. 489 Laura Joonas OK Võru EST 01:18.13
7. 28 Lilly Gross Swiss Orienteer SUI 01:20.35
8. 566 Kerstin Uiboupin OK Võru EST 01:22.15
9. 197 Maria Fyodorova Nord West RUS 01:27.34
10. 145 Helen Palmer Halden Skiklubb GBR 01:42.46
11. 443 Emilia Rantanen MS Parma FIN 01:47.36
12. 576 Helene Arula Kooperaator EST 02:03.15
13. 866 Kristi Uudeberg Metsakunnid EST 02:39.01
25 Martina Ruch Swiss Orienteer SUI MP
30 Marion Aebi Swiss Orienteer SUI MP
179 Tatiana Bevza Nord West RUS MP
164 Ulrika Uotila Koovee FIN MP
400 Viivi-Anne Soots Saue Tammed SK EST DNS
405 Eleri Hirv OK Võru EST DNS
420 Aleksandra Andronova Lytkarino RUS DNS
442 Margit Mälter EST DNS
319 Heleri Kirss Koop EST DNS
470 Sandra Grosberga OK Meridiāns LAT DNS
353 Ade Timmusk HOK EST DNS
550 Outi Hytönen SK100 FIN DNS
364 Adele Puusalu OK Põlva Kobras EST DNS
392 Marge Sargma SK Saue Tammed EST DNS
609 Merill Mägi Kape EST DNS
611 Susan Pihelgas SK Saue Tammed EST DNS
622 Maiki Jäädmaa OK Võru EST DNS
626 Margret Zimmermann Kape EST DNS
629 Kaisa Sander OK Ilves EST DNS
97 Anu Kuusmaa Orion EST DNS
867 Reserv W21A DNS
868 Reserv W21A DNS
869 Reserv W21A DNS
870 Reserv W21A DNS
871 Reserv W21A DNS
872 Reserv W21A DNS
873 Reserv W21A DNS
874 Reserv W21A DNS
875 Reserv W21A DNS
876 Reserv W21A DNS
877 Reserv W21A DNS
878 Reserv W21A DNS
879 Reserv W21A DNS
880 Reserv W21A DNS
881 Reserv W21A DNS
882 Reserv W21A DNS
883 Reserv W21A DNS
884 Reserv W21A DNS
885 Reserv W21A DNS
886 Reserv W21A DNS
887 Reserv W21A DNS
888 Reserv W21A DNS
889 Reserv W21A DNS
890 Reserv W21A DNS
Rank Bib Name Club Ctr Result
1. 14 Siiri Mere EST 00:55.55
2. 68 Liubov Kutsenina SRD EST 00:59.44
3. 199 Ausra Miksyte Šilalės SM LTU 01:01.22
4. 149 Ganna Kalinichenko Kamvol UKR 01:10.06
5. 311 Katerina Fedorova IZHORA RUS 01:12.14
6. 52 Eglė Mikšytė Šilalės SM LTU 01:18.13
7. 115 Kadri Kalvo Sundsvalls OK SWE 01:21.17
8. 118 Kairi Luigelaht-Teder OK Kobras EST 01:25.01
9. 903 Kairi Tuulmägi EST 01:30.56
10. 637 Anu Kuusmaa Orion EST 01:51.23
11. 354 Ade Timmusk HOK EST 02:09.55
12. 380 Kadi Niggulis EST 02:35.09
104 Ada Shagalova O-MEPHI RUS DNS
410 Maria Nakonechnaya RUS DNS
355 Kairi Tuulmägi SK Mercury EST DNS
901 Tuuli Erm EST DNS
902 Reserv W21B DNS
375 Natallia Kazarynava Orion BLR DNS
904 Reserv W21B DNS
905 Reserv W21B DNS
906 Reserv W21B DNS
907 Reserv W21B DNS
908 Reserv W21B DNS
909 Reserv W21B DNS
910 Reserv W21B DNS
Rank Bib Name Club Ctr Result
1. 452 Erika Raudsepp Okas EST 00:36.53
2. 129 Anita Karnit SRD SK EST 00:41.09
3. 533 Kristina Vesilind SRD EST 00:49.08
4. 73 Tais Vakrõõm SRD EST 00:54.06
5. 153 Nataliya Hatsuk Kamvol BLR 00:55.14
6. 921 Teele Eensaar TÜ EST 01:00.11
7. 922 Marje Zernant 01:02.32
8. 363 Lüüli Suuk Spordiselts EST 01:05.04
9. 505 Maret Karu JOKA EST 01:12.10
10. 76 Leena Leesment SRD EST 01:28.35
11 Vanessa Wettstein OLZimmerberg SUI DNS
416 Jaana Jokela Kymin suunnista FIN DNS
597 Sanni Ruuhiala Hiisi FIN DNS
425 Michaela Kolistanikova AUOC SVK DNS
343 Olga Pochtar SRD EST DNS
923 Reserv W21C DNS
924 Reserv W21C DNS
925 Reserv W21C DNS
926 Reserv W21C DNS
927 Reserv W21C DNS
928 Reserv W21C DNS
929 Reserv W21C DNS
930 Reserv W21C DNS
Rank Bib Name Club Ctr Result
1. 156 Ekaterina Rebrova SKRUM Moscow RUS 01:09.28
2. 56 Ingrid Piht SK Mercury EST 01:17.09
3. 384 Piia Avaste Saue Tammed EST 01:47.32
4. 169 Maret Hallikma EST 01:57.53
591 Helen Jürjo Elion SK EST MP
607 Hanna-Riikka Partanen Hyvinkään Rasti FIN DNS
941 Reserv W35 DNS
942 Reserv W35 DNS
943 Reserv W35 DNS
944 Reserv W35 DNS
945 Reserv W35 DNS
946 Reserv W35 DNS
947 Reserv W35 DNS
948 Reserv W35 DNS
949 Reserv W35 DNS
950 Reserv W35 DNS
Rank Bib Name Club Ctr Result
1. 623 Jana Kink Kape EST 00:48.44
2. 144 Audrun Utskarpen OSI Orientering NOR 00:57.45
3. 37 Triina-Britt Preden TON EST 01:00.15
4. 487 Anneli Pello Mercury EST 01:00.53
5. 32 Anne-Ly Viikmaa West EST 01:05.22
6. 91 Siiri Vallner EST 01:09.40
7. 159 Aleksandra Kondrateva SKRUM Moscow RUS 01:11.16
8. 161 Tatiana Simanova Team SPIRIT RUS 01:11.23
9. 59 Raili Rooba Rakvere OK EST 01:11.53
10. 8 Tiina Kangilaski TON EST 01:19.56
11. 370 Ilona Poljakova LSF PT EST 01:27.29
12. 474 Mari Turban Rakvere OK EST 01:33.54
13. 23 Vaike Murumets EST 01:55.06
378 Tiia Elvre Orvand EST MP
336 Lembe Reiman West EST DNS
365 Oksana Letychevska O-CLUB UKR DNS
393 Marge Sargma SK Saue Tammed EST DNS
627 Marje Zernant Ilves EST DNS
961 Reserv W40 DNS
962 Reserv W40 DNS
963 Reserv W40 DNS
964 Reserv W40 DNS
965 Reserv W40 DNS
966 Reserv W40 DNS
967 Reserv W40 DNS
968 Reserv W40 DNS
969 Reserv W40 DNS
970 Reserv W40 DNS
Rank Bib Name Club Ctr Result
1. 388 Merike Paapson TON EST 00:59.24
2. 401 Airi Alnek Võru EST 01:02.49
3. 381 Maari Idnurm EST 01:19.12
4. 85 Hanna Talvioja RaHa FIN 01:20.35
5. 333 Rita Ojala JOKA EST 01:21.40
6. 342 Ella Shved SRD EST 01:24.20
7. 509 Maret Viira Viimsi EST 01:28.21
613 Mai Viirmann Põrgupõhja EST MP
982 Maris Roosipuu EST MP
600 Anneli Rämmann EST MP
520 Maris Roosipuu TON EST DNS
323 Maarika Saks SOK EST DNS
465 Ilvi Vare OK West EST DNS
981 Liybov Timakova Sparta-RUS RUS DNS
359 Külli Tõnus HOK EST DNS
983 Reserv W45 DNS
984 Reserv W45 DNS
985 Reserv W45 DNS
986 Reserv W45 DNS
987 Reserv W45 DNS
988 Reserv W45 DNS
989 Reserv W45 DNS
990 Reserv W45 DNS
Rank Bib Name Club Ctr Result
1. 34 Marje Viirmann Harju KEKRSK EST 00:56.41
2. 120 Auli Hovikorpi Hämeenlinnan Su FIN 01:04.33
3. 495 Aari Talver SK Mercury EST 01:05.28
4. 347 Anu Järv EST 01:10.50
5. 320 Inger Jalakas Harju KEK RSK EST 01:14.22
6. 55 Meeli Kerem EST 01:23.08
7. 3 Koidu Laanemets Harju KEK RSK EST 01:31.48
8. 1004 Anu Talu EST 02:16.52
122 Tiia Laul EST MP
47 Anu Malts TON EST MP
81 Marika Müür EST MP
403 Annamari Vierikko Helsingin Suunn FIN DNS
456 Kersti Ehala JOKA EST DNS
478 Riina Laev SK Mercury EST DNS
116 Mare Kitsnik Saku EST DNS
585 Ingrid Kuningas Tammed EST DNS
595 Päivi Ruuhiala Hiisi FIN DNS
1001 Riina Kink Koop EST DNS
1002 Reserv W50 DNS
1003 Reerv W50 DNS
205 Mari Roots TAOK EST DNS
1005 Reserv W50 DNS
1006 Reserv W50 DNS
1007 Reserv W50 DNS
1008 Reserv W50 DNS
1009 Reserv W50 DNS
1010 Reserv W50 DNS
Rank Bib Name Club Ctr Result
1. 16 Tiina Talisoo Harju KEK RSK EST 00:56.59
2. 345 Siiri Poopuu JOKA EST 00:57.23
3. 322 Ülle Kadak OK Lehola EST 01:01.16
4. 433 Tatiana Yaroslavtseva Ramenskoye RUS 01:06.10
5. 38 Gea Rennel Harju KEK RSK EST 01:09.29
6. 64 Katarina Sjöholm Mullsjö SOK SWE 01:09.44
7. 211 Ulla Lehto KyS FIN 01:18.45
8. 77 Ülle Raudsepp Okas EST 01:22.08
9. 310 Tatyana Belousova IZHORA RUS 01:32.19
334 Marika Kirsspuu TAOK EST MP
327 Olga Jakovleva Jõhvikas EST MP
362 Tuula Sani HU-46 FIN DNS
94 Martine Taffeiren CO LIEGE BEL DNS
499 Heli Kain EST DNS
582 Helve Luht Harju KEK EST DNS
1021 Aleidis Løken NOR DNS
1022 Ilme Roosi Orvand EST DNS
1023 Merike Mändsoo DNS
1024 Reserv W55 DNS
1025 Reserv W55 DNS
1026 Reserv W55 DNS
1027 Reserv W55 DNS
1028 Reserv W55 DNS
1029 Reserv W55 DNS
1030 Reserv W55 DNS
Rank Bib Name Club Ctr Result
1. 46 Mare Niitsoo OK TON EST 00:53.26
2. 41 Inara Gipsle TVOC GBR 00:54.40
3. 69 Niina Karnit SRD EST 00:56.39
4. 396 Hille Tasa Tammed EST 00:57.37
5. 5 Kirsti Kattilakoski Aron Haka FIN 01:05.43
6. 491 Eha Kriks Rakv OK EST 01:07.14
7. 15 Kersti Mardiste Harju KEK RSK EST 01:07.22
8. 506 Anu Pallon JOKA EST 01:16.27
9. 114 Eeva Matilainen Rastivarsat FIN 01:27.23
109 Lembe Lutterus Tammed EST MP
472 Kaija Turku Helsingin Suunn FIN DNS
423 Eha Arb - EST DNS
426 Evi Vahu OK Orion EST DNS
545 Irina Stepanova Kalinka RUS DNS
1041 Reserv W60 DNS
1042 Reserv W60 DNS
1043 Reserv W60 DNS
1044 Reserv W60 DNS
1045 Reserv W60 DNS
1046 Reserv W60 DNS
1047 Reserv W60 DNS
1048 Reserv W60 DNS
1049 Reserv W60 DNS
1050 Reserv W60 DNS
Rank Bib Name Club Ctr Result
1. 306 Virve Orav Tammed EST 01:05.17
2. 301 Anne Stoor Kokkolan Suunni FIN 01:14.27
3. 324 Liis Lille Harju KEK RSK EST 01:28.23
4. 1061 Ene Ehrenpreis OK Rakvere EST 01:31.11
5. 302 Tatjana Sumilo Jõhvikas EST 01:57.07
304 Liz Drew HH GBR DNS
325 Juta Virkepuu Harju KEK RSK EST DNS
530 Anu Saue Hok EST DNS
307 Tiiu Kaasik Ilves EST DNS
1062 Reserv W65 DNS
1063 Reserv W65 DNS
1064 Reserv W65 DNS
1065 Reserv W65 DNS
1066 Reserv W65 DNS
1067 Reserv W65 DNS
1068 Reserv W65 DNS
1069 Reserv W65 DNS
1070 Reserv W65 DNS
Rank Bib Name Club Ctr Result
1. 437 Ilona Vanaveski Ilves EST 01:02.55
2. 18 Malle Viilma OK TON EST 01:04.54
3. 138 Hillevi Syväterä FIN 01:12.35
1081 Reserv W70 DNS
1082 Reserv W70 DNS
1083 Reserv W70 DNS
1084 Reserv W70 DNS
1085 Reserv W70 DNS
1086 Reserv W70 DNS
1087 Reserv W70 DNS
1088 Reserv W70 DNS
1089 Reserv W70 DNS
1090 Reserv W70 DNS
Rank Bib Name Club Ctr Result
1. 639 Maire Raid Tammed EST 01:03.27
2. 1 Maimu Tornberg Koop EST 01:12.25
3. 17 Ilse Uus TON EST 01:19.38
4. 195 Urvi Sarv ORION EST 02:10.16
2 Kiira Tarassova TON EST DNS
1101 Reserv W75 DNS
1102 Reserv W75 DNS
1103 Reserv W75 DNS
1104 Reserv W75 DNS
1105 Reserv W75 DNS
1106 Reserv W75 DNS
1107 Reserv W75 DNS
1108 Reserv W75 DNS
1109 Reserv W75 DNS
1110 Reserv W75 DNS
Rank Bib Name Club Ctr Result
1. 573 Mariann Zernant Ilves EST 00:21.16
2. 712 Lisette Kuusmaa 00:26.25
3. 510 Liisa-Lota Ojaliiv JOKA EST 00:28.45
4. 202 Grete Johanna Korb XT Sport EST 00:30.06
5. 507 Marta-Miina Ojaliiv JOKA EST 00:32.36
6. 386 Linda-Johanna Kägu EST 00:38.08
7. 508 Loore-Lee Ojaliiv JOKA EST 00:40.38
8. 718 Astrid Heleen Tõnisson 00:41.00
535 Viola Nikitina SRD EST DNS
713 Reserv W8NR DNS
714 Laura Vesilind SRD DNS
715 Jekaterina Petuhhova DNS
716 Anete Pärnits DNS
717 Reserv W8NR DNS
711 Mari Ottesson - EST DNS
719 Reserv W8NR DNS
720 Reserv W8NR DNS
733 Liisa Laura Viru DNS
SK 100 - WMOC 2016 test litsents