1. 3.08.2015 Sprint, WRE
Tallinn Zoological Gardens (Raido Mitt)
2. 5.08.2015 Tallinn City Race
Tallinn city centre (Sergei Rjabõshkin)
3. 7.08.2015 Middle Distance, WRE
Nelijärve (Mait Tõnisson)
4. 8.08.2015 Long distance, 100CP Run
Nelijärve (Mait Tõnisson)
1260m 6KP Climb 13m {Start nr:1 , To start:200m}
1420m 7KP {Start nr:1 , To start:900m}
1290m 4KP {Start nr:3 , To start:900m}
1750m 8KP {Start nr:3 , To start:400m}
80 Christopher Vakrõõm SRD EST 12345 0 18-19:30 18-19:30 18:27.00 11:40.00
351 Romet Kriks LSF EST 13312 0 - - 18:29.00 11:38.00
538 Juhan Mahla Peko EST 21442 0 - - 18:31.00 11:32.00
574 Erik Marten Zernant Ilves EST 18019 0 - - 18:25.00 11:36.00
602 Rasmus Töyrylä KyS FIN 0 0 - - 18:33.00 11:34.00
701 Raul Ottesson EST 13300 0 18-19:30 - - -
702 Ralf Kuusmaa EST 18752 0 18-19:30 18-19:30 18:17.00 11:26.00
703 Otso Talvioja FIN 0 0 18-19:30 18-19:30 18:21.00 11:30.00
704 Mats Martin Jürjo 0 0 18-19:30 - - -
705 Nathan Süld 0 0 18-19:30 - - -
706 Markus Koit 0 0 18-19:30 - - -
707 Reserv M8NR 0 0 - 18-19:30 18:23.00 11:28.00
708 Reserv M8NR 0 0 - 18-19:30 18:19.00 11:24.00
2049 Sander Leht 0 0 18-19:30 - - -
1260m 6KP Climb 13m {Start nr:1 , To start:200m}
1420m 7KP {Start nr:1 , To start:900m}
1290m 4KP {Start nr:3 , To start:900m}
1750m 8KP {Start nr:3 , To start:400m}
209 Raiko Alliksaar Ambla SK EST 22945 0 18-19:30 18-19:30 19:03.00 12:14.00
215 Jesse Lauter Lauter Team EST 0 0 18-19:30 18-19:30 19:07.00 12:18.00
522 Jan-Erik Kärner EST 11938 0 - - 19:05.00 12:16.00
721 Reserv M10NR 0 0 18-19:30 18-19:30 19:01.00 12:10.00
722 Reserv M10NR 0 0 18-19:30 18-19:30 18:59.00 12:08.00
723 Reserv M10NR 0 0 18-19:30 18-19:30 18:55.00 12:06.00
724 Reserv M10NR 0 0 18-19:30 18-19:30 18:57.00 12:12.00
1500m 10KP Climb 13m {Start nr:1 , To start:200m}
2110m 16KP {Start nr:1 , To start:900m}
1680m 6KP {Start nr:3 , To start:900m}
2880m 17KP {Start nr:3 , To start:400m}
98 Eric Voolaid Extreme EST 20673 0 18:22.00 18:17.00 18:56.00 11:41.00
133 Kacper Kanarek UKS Kusy Warszawa POL 0 0 18:19.00 18:20.00 18:54.00 11:49.00
158 Stepan Kondratev SKRUM Moscow RUS 0 0 18:18.00 18:23.00 18:50.00 11:37.00
162 Konstantin Simanov Team SPIRIT RUS 0 0 18:23.00 18:22.00 18:40.00 11:51.00
349 Jaan Peeter Viljamaa EST 0 0 - 18:25.00 18:46.00 11:45.00
366 Feliks Letychevskyi O-CLUB UKR 0 0 18:17.00 - - -
431 Robert Ivask EST 23599 0 - - 18:38.00 -
454 Raiden Metsa EST 8002 0 18:21.00 18:19.00 18:48.00 11:53.00
494 Mihkel Mahla Peko EST 13781 0 - - 18:44.00 11:47.00
514 Maanus Udam JOKA EST 14950 0 - 18:24.00 - 11:43.00
515 Mehis Udam JOKA EST 0 0 - 18:18.00 - 11:39.00
555 Mihkel Abram Tammed EST 15090 0 18:20.00 18:21.00 18:52.00 11:55.00
571 Varmo Ivask Ambla SK EST 23324 0 - - 18:42.00 11:57.00
741 Emil Eensaar Tartu SUKL EST 11300 0 - - - 11:35.00
742 Reserv M12 0 0 18:16.00 18:16.00 18:30.00 11:31.00
743 Reserv M12 0 0 18:13.00 18:13.00 18:32.00 11:29.00
744 Reserv M12 0 0 18:15.00 18:15.00 18:36.00 11:33.00
745 Reserv M12 0 0 18:14.00 18:14.00 18:34.00 -
2070m 13KP Climb 13m {Start nr:1 , To start:200m}
3040m 14KP {Start nr:1 , To start:900m}
2020m 7KP {Start nr:2 , To start:2100m}
3960m 28KP {Start nr:2 , To start:2100m}
58 Ragnar Rooba Rakvere OK EST 9648 0 18:33.00 18:46.00 19:18.00 12:32.00
62 Christopher Lään Rakvere OK EST 22127 0 18:35.00 18:44.00 19:24.00 12:36.00
72 Mati Kiisler SRD EST 8019 0 18:36.00 18:41.00 19:30.00 12:30.00
102 Siim Turban Rakvere OK EST 9436 0 18:37.00 18:38.00 19:28.00 12:40.00
132 Maciej Nowakowski UKS Kusy Warszawa POL 0 0 18:32.00 18:42.00 19:34.00 12:20.00
166 Sander Pritsik Rakvere Ok EST 11597 0 18:30.00 18:35.00 19:20.00 12:22.00
174 Fedor Predko O-Sestroretsk RUS 0 0 18:28.00 18:39.00 19:16.00 12:26.00
176 Dmitry Stepanov Nord West RUS 0 0 18:34.00 18:36.00 19:26.00 12:24.00
194 Kustu Künnapas HOK EST 17457 0 18:27.00 18:43.00 19:22.00 12:38.00
204 Kasper Keerberg Joka EST 22032 0 18:29.00 18:40.00 19:32.00 12:28.00
414 Gleb Stepanov Zelax RUS 0 0 18:31.00 18:37.00 - -
608 Lauri Partanen Hyvinkään Rasti FIN 0 0 18:26.00 18:45.00 - -
615 Jaan Viirmann Põrgupõhja EST 8035 0 - - - 12:34.00
761 Reserv M14 0 0 18:25.00 18:33.00 19:08.00 12:12.00
762 Reserv M14 0 0 18:22.00 18:34.00 19:14.00 12:16.00
763 Reserv M14 0 0 18:23.00 18:32.00 19:12.00 12:14.00
764 Reserv M14 0 0 18:24.00 18:31.00 19:10.00 12:18.00
2420m 16KP Climb 23m {Start nr:1 , To start:200m}
3100m 17KP {Start nr:1 , To start:900m}
2500m 9KP {Start nr:1 , To start:2100m}
5870m 45KP {Start nr:1 , To start:2100m}
10 Timo Wettstein OLZimmerberg SUI 0 0 18:09.00 18:38.00 19:15.00 12:07.00
79 Kaarel Vesilind SRD EST 5700 0 18:10.00 18:37.00 19:23.00 12:09.00
125 Dmitri Vartanjan SRD RUS 0 0 18:05.00 18:32.00 19:19.00 12:15.00
188 Daniil Melnitsky Nord West RUS 0 0 18:07.00 18:31.00 19:13.00 12:13.00
198 Dmitry Tcezhev Nord West RUS 0 0 18:04.00 18:34.00 19:17.00 12:17.00
206 Jarmo Kaasiku Ambla SK EST 18958 0 18:08.00 18:36.00 19:21.00 12:11.00
464 Johan Haldna Rae ROK EST 7127 0 18:06.00 18:33.00 - -
598 Roope Ruuhiala Hiisi FIN 0 0 - 18:35.00 - -
781 Kiur Erik Eensaar TÜ ASK EST 9606 0 - - - 12:05.00
782 Reserv M16 0 0 18:01.00 18:30.00 19:07.00 12:03.00
783 Reserv M16 0 0 18:03.00 18:27.00 19:11.00 12:01.00
784 Reserv M16 0 0 18:00.00 18:28.00 19:09.00 11:59.00
785 Reserv M16 0 0 18:02.00 18:29.00 19:05.00 -
2610m 17KP Climb 25m {Start nr:1 , To start:200m}
3480m 18KP {Start nr:1 , To start:900m}
3390m 11KP {Start nr:1 , To start:2100m}
6460m 51KP {Start nr:1 , To start:2100m}
50 Aurimas Ašmantas Šilalės SM LTU 0 0 18:38.00 19:04.00 19:10.00 11:52.00
175 Lauri Kukk Rakvere OK EST 17258 0 18:36.00 19:02.00 19:04.00 11:58.00
190 Sergey Krasilnikov Nord West RUS 0 0 18:35.00 19:01.00 19:06.00 12:00.00
191 Daniil Kashin Nord West RUS 0 0 18:37.00 19:03.00 19:00.00 12:04.00
196 Vitaly Fyodorov Nord West RUS 0 0 18:39.00 19:05.00 19:02.00 11:54.00
203 Kaarel Hendrik Zernant Ilves EST 5157 0 18:34.00 18:59.00 19:08.00 11:56.00
406 Oliver Kütt Ilves EST 7776 0 - 19:00.00 19:12.00 12:02.00
801 Tomi-Andre Piirmets EST 13566 0 18:30.00 18:55.00 18:58.00 11:48.00
802 Reserv M18 0 0 18:32.00 18:58.00 18:52.00 11:44.00
803 Reserv M18 0 0 18:33.00 18:56.00 18:56.00 11:50.00
804 Reserv M18 0 0 18:31.00 18:57.00 18:54.00 11:46.00
2970m 18KP Climb 23m {Start nr:1 , To start:200m}
3870m 20KP {Start nr:1 , To start:900m}
4060m 14KP {Start nr:1 , To start:2100m}
9730m 80KP {Start nr:1 , To start:2100m}
7 George Simmons Guildford Orienteers GBR 0 0 18:43.00 19:07.00 18:56.00 11:59.00
74 Vadim Shved SRD EST 4202 0 18:44.00 19:12.00 19:00.00 12:01.00
126 Apostol Atanasov Stora Tuna SWE 0 0 18:42.00 19:08.00 18:58.00 11:57.00
128 Vladimir Chekhov northern wind RUS 0 0 18:45.00 19:11.00 19:06.00 12:03.00
504 Alexei Yaganov White Nights OK RUS 0 22985 - 19:09.00 19:02.00 12:05.00
596 Andreas Aadli Tammed EST 7288 0 - 19:10.00 19:04.00 -
821 Reserv M20 0 0 18:39.00 19:06.00 18:54.00 11:53.00
822 Reserv M20 0 0 18:40.00 19:03.00 18:52.00 11:55.00
823 Reserv M20 0 0 18:38.00 19:04.00 18:48.00 11:49.00
824 Reserv M20 0 0 18:41.00 19:05.00 18:50.00 11:51.00
3670m 22KP Climb 44m {Start nr:1 , To start:200m}
4760m 22KP {Start nr:1 , To start:900m}
5560m 21KP {Start nr:1 , To start:2100m}
13120m 100KP {Start nr:1 , To start:2100m}
24 Christoph Meier Swiss Orienteering T SUI 0 13502 19:12.00 19:06.00 19:45.00 12:30.00
27 Jonas Egger Swiss Orienteering T SUI 0 18893 19:09.00 19:10.00 19:53.00 12:40.00
31 Florian Schneider Swiss Orienteering T SUI 0 15991 19:02.00 19:08.00 19:33.00 12:26.00
43 Marek Karm Harju KEK RSK EST 9134 11567 19:08.00 19:05.00 19:49.00 12:28.00
95 Tristan Bloemen CO LIEGE BEL 0 7724 18:24.00 18:26.00 18:23.00 11:14.00
99 Teemu Niskanen Lahden Suunnistajat FIN 0 14203 19:07.00 19:04.00 19:55.00 12:34.00
100 Tapani Mäkinen Turun Metsänkävijät FIN 0 13952 18:32.00 18:41.00 18:31.00 11:36.00
101 Tarmo Kuub LSF PT EST 4731 12268 18:43.00 18:50.00 19:05.00 12:02.00
103 Vladimir Dudnukov O-MEPHI RUS 0 9011 18:25.00 18:51.00 18:45.00 11:58.00
105 Matteo Capelli Agored ITA 0 22344 18:28.00 18:48.00 18:47.00 12:16.00
111 Mathias Karlå OK Trian FIN 0 0 18:39.00 18:29.00 18:59.00 12:00.00
112 Anders Axling Sundsvalls OK SWE 0 7209 18:33.00 18:43.00 19:11.00 11:28.00
127 Edoardo Cortellazzi AGORED ITA 0 8557 18:35.00 18:49.00 19:09.00 11:54.00
130 Karol Galicz UKS Kusy Warszawa POL 0 9715 18:59.00 19:01.00 19:37.00 12:46.00
131 Tadeusz Piłkowski UKS Kusy Warszawa POL 0 14958 19:11.00 19:11.00 19:47.00 12:42.00
141 Adam Szmulkowski PUKS Młode Orły POL 0 16974 18:36.00 18:34.00 18:53.00 11:16.00
148 Vladyslav Laskarzhevsky Kamvol UKR 0 12480 18:49.00 18:53.00 18:49.00 11:48.00
150 Andriy Fesenko Slavutich UKR 0 9432 18:48.00 18:30.00 18:37.00 11:26.00
151 Oleksandr Rybakov Slavutich UKR 0 15694 18:51.00 18:46.00 19:15.00 11:56.00
170 Nikita Stepanov Nord West RUS 0 20301 19:03.00 19:02.00 19:29.00 12:32.00
192 Mikhail Mishin SKRUM Moscow RUS 0 0 18:30.00 18:27.00 18:43.00 12:14.00
316 Marti Ranne G4S Spordiklubi EST 4788 0 - - - 11:38.00
318 Sergei Rjabõškin srd EST 5274 15512 19:00.00 19:07.00 - -
326 Sergei Muiznieks Jõhvikas EST 14315 0 - - - 11:44.00
338 Aleksandr Shved SRD EST 3701 16247 18:44.00 18:40.00 - -
352 Taivo Timmusk HOK EST 3145 5935 18:34.00 18:45.00 19:03.00 11:52.00
367 Sulev Kraam Hää Kraam EST 11381 0 - 18:31.00 - -
368 Paolo Grassi Agored ITA 0 10068 - 18:39.00 18:55.00 12:04.00
379 Oliver Immato EST 6445 11005 - 18:28.00 18:33.00 11:34.00
390 Aleksander Tali Harju KEK RSK EST 6130 23076 18:41.00 18:35.00 18:41.00 -
398 Johannes Tasa Tammed EST 281 0 - - - 12:06.00
409 Roman Gyseinov SRD RUS 0 10223 - - 18:57.00 11:40.00
411 Reimo Liiv Tammed EST 12590 20187 19:10.00 - 19:39.00 -
419 Valters Abolins Ozons LAT 0 6778 18:42.00 - - -
422 Jonatan Karjus OK Võru EST 4137 20523 19:05.00 - 19:27.00 12:38.00
424 Janne Heikkinen Helsingin Suunnistaj FIN 0 10538 18:50.00 18:47.00 - -
429 Santeri Silvennoinen Kalevan Rasti FIN 0 20269 18:52.00 - 18:51.00 11:22.00
434 Arne Ansper Cybernetica EST 11393 0 - - - 11:46.00
435 Tõnis Laugesaar Rakvere OK EST 9472 12506 19:01.00 19:00.00 - -
439 Antonio Serini Agored ITA 0 16124 - - - 12:12.00
440 Giacomo Seidenari Agored ITA 0 16081 - - - 12:08.00
441 Raido Mitt Kobras EST 1493 13721 - 18:52.00 - -
446 Rein Rooni OK Orvand EST 240 15594 - - 18:35.00 -
448 Lauri Ruberg EST 3181 15641 - - 19:17.00 11:42.00
450 Juuso Metsala Kalevan Rasti FIN 0 13566 19:06.00 - 19:31.00 -
461 Margus Lehtme EST 0 0 - - - 11:30.00
463 Jørgen Frøyd Larvik OK NOR 0 9655 18:26.00 18:37.00 19:01.00 -
466 Vaiko Vare OK West EST 6027 17641 18:40.00 - - -
485 Uku-Laur Tali Harju KEK RSK EST 3013 17043 18:23.00 - 18:25.00 11:12.00
486 Gediminas Janušis OK Labirintas LTU 0 11154 - - 18:39.00 -
498 Eduard Godunov OK Cement RUS 0 9940 18:47.00 18:38.00 19:07.00 -
500 Anssi Vesanto Espoon Suunta FIN 0 18817 19:14.00 - - -
503 Juho-Matti Taivainen Pellon Ponsi FIN 0 17026 - 19:13.00 - -
513 Ilmar Udam JOKA EST 10450 17495 - 18:44.00 - 11:18.00
521 Olle Kärner EKJ SK EST 871 12315 - - 19:41.00 12:36.00
524 Arto Talvinen MS Parma FIN 0 22099 18:54.00 - - -
536 Ats Sõnajalg KEK RSK EST 9032 16991 19:13.00 18:59.00 19:57.00 -
540 Mati Mägi HOK EST 1921 13947 18:53.00 - - -
544 Sami Kääriäinen Pihkaniskat FIN 0 22352 18:29.00 - - -
562 Reigo Teervalt OK Peko EST 5140 21720 - 18:36.00 19:13.00 -
569 Mihkel Reimaa seiklusporr EST 3020 15399 18:27.00 18:32.00 - -
575 Taavi Kala Tammed EST 11836 11424 18:46.00 18:33.00 - -
577 Ragnar Kruusla OK West EST 3535 12180 18:31.00 - 18:29.00 11:20.00
578 Veli-Pekka Kuutti Perttelin Peikot FIN 0 12270 18:37.00 - 18:27.00 11:32.00
583 Juha Skinnari Pihkaniskat FIN 0 16401 18:38.00 - - -
588 Silver Eensaar OK Põlva Kobras EST 1145 9105 - 19:09.00 19:51.00 12:44.00
589 Allan Roosimägi RSK JÕHVIKAS EST 4393 15598 - - - 11:24.00
594 Erkki Aadli Tammed EST 1122 6747 - 19:12.00 19:35.00 -
599 Lauri Tammemäe SK100 EST 4487 17060 19:04.00 19:14.00 19:43.00 -
610 Lauri Malsroos SK Saue Tammed EST 3392 13198 18:45.00 - - -
614 Marek Berkman EST 4126 0 - - - 12:10.00
616 Kaur Kase OK Võru EST 4191 11586 - 18:42.00 - 11:50.00
625 Kristo Heinmann OK Ilves EST 3767 10551 - 19:03.00 - -
630 Mattias Rennel Harju KEK EST 3928 15426 - 18:54.00 - -
841 Alexander Khalyapin - EST 22415 2835 - - - 11:10.00
842 Erik Aibast Sportland Eesti AS EST 1685 6840 18:22.00 - 18:21.00 11:08.00
843 Oleg Koshik SRD 7775 12022 18:19.00 - - -
844 Pasi Fränti KalevanRasti FIN 0 0 18:21.00 18:22.00 18:17.00 11:06.00
845 Tarmo Siimsaare Võru EST 3116 16273 - - - 11:00.00
846 Reserv M21A 0 0 18:17.00 18:24.00 18:19.00 11:04.00
847 Lauri Malsroos Tammed EST 3392 13198 - 18:56.00 - -
848 Reserv M21A 0 0 18:58.00 18:55.00 19:23.00 12:24.00
849 Reserv M21A 0 0 18:56.00 18:57.00 19:19.00 12:22.00
850 Reserv M21A 0 0 18:55.00 18:58.00 19:21.00 12:18.00
851 Reserv M21A 0 0 18:20.00 18:20.00 18:13.00 -
852 Reserv M21A 0 0 - 18:23.00 18:11.00 11:02.00
853 Andreas Kraas Tammed EST 2510 0 - 18:25.00 - -
854 Reserv M21A 0 0 - 18:21.00 18:15.00 -
855 Reserv M21A 0 0 - - 19:25.00 12:20.00
2110m 14KP Climb 21m {Start nr:1 , To start:200m}
3040m 19KP {Start nr:1 , To start:900m}
3980m 15KP {Start nr:2 , To start:2100m}
7950m 63KP {Start nr:2 , To start:2100m}
21 Arno Kender EST 17434 0 18:27.00 18:46.00 18:10.00 12:09.00
53 Audrius Janulynas OK Javonis LTU 0 0 18:21.00 18:47.00 18:22.00 12:17.00
66 Michael Raer SRD EST 19303 0 18:29.00 18:50.00 18:28.00 12:25.00
88 Martin Laasmaa EST 22404 0 18:22.00 18:48.00 18:32.00 12:13.00
165 Jimi Ansio J-Town O Bros FIN 0 0 18:31.00 18:52.00 18:20.00 11:59.00
173 Vootele Vesterblom EST 0 0 18:26.00 18:54.00 18:08.00 12:21.00
180 Andrey Bessonov Nord West RUS 0 0 18:20.00 18:53.00 18:14.00 12:19.00
313 Andrey Kutuzov IZHORA RUS 0 0 18:32.00 18:51.00 18:34.00 12:01.00
339 Aleksandr Shved SRD EST 3701 0 - - 18:24.00 12:03.00
395 Sander Nahkor TA OK EST 4261 0 18:33.00 - 18:26.00 12:07.00
402 Toomas Telgma Voller EST 5919 0 - - - 12:11.00
428 Ferdinand Hutter Orienteering Kloster AUT 0 0 18:30.00 - - -
453 Neeme Kalda EST 6828 0 - - - 11:57.00
460 Margus Lehtme EST 0 0 18:28.00 - 18:18.00 -
502 Holger Post Koop EST 6706 0 - - 18:16.00 12:23.00
557 Rain Kauge Põrgupõhja EST 15003 0 18:24.00 18:55.00 18:12.00 12:15.00
584 Martin Murakas Rakvere OK EST 3992 0 18:25.00 18:49.00 18:30.00 12:05.00
635 Reserv M21B EST 0 0 18:23.00 - - -
891 Sander Nahkor 0 0 18:19.00 18:43.00 - -
892 Reserv M21B 0 0 18:16.00 18:45.00 18:00.00 11:51.00
893 Reserv M21B 0 0 18:18.00 18:42.00 18:06.00 11:55.00
894 Reserv M21B 0 0 18:17.00 18:44.00 18:02.00 11:53.00
895 Reserv M21B 0 0 - - 18:04.00 11:49.00
2070m 13KP Climb 13m {Start nr:1 , To start:200m}
3100m 17KP {Start nr:1 , To start:900m}
3440m 10KP {Start nr:3 , To start:900m}
4840m 38KP {Start nr:3 , To start:400m}
92 Andrey Pavlov Ekaterinburg RUS 0 0 18:17.00 18:08.00 18:10.00 11:13.00
124 Jevgeni Shejanov SRD RUS 17771 0 18:18.00 18:07.00 18:08.00 11:15.00
217 Aleksei Spiridonov EST 5814 0 18:20.00 18:04.00 18:12.00 11:11.00
374 Dzmitry Ihnatovich Orion BLR 0 0 - 18:05.00 - -
418 Dmitri Jakovlev EST 14273 0 - - - 11:09.00
556 Mihkel Lember EST 19840 0 18:19.00 18:06.00 - -
911 Reserv M21C 0 0 18:13.00 18:02.00 18:02.00 11:01.00
912 Reserv M21C 0 0 18:14.00 18:01.00 18:04.00 11:07.00
913 Reserv M21C 0 0 18:15.00 18:03.00 18:06.00 11:03.00
914 Reserv M21C 0 0 18:16.00 18:00.00 18:00.00 11:05.00
2970m 18KP Climb 23m {Start nr:1 , To start:200m}
3870m 20KP {Start nr:1 , To start:900m}
4060m 14KP {Start nr:1 , To start:2100m}
9730m 80KP {Start nr:1 , To start:2100m}
20 Alar Alajaan EKJ SK EST 14980 0 19:08.00 18:57.00 18:28.00 11:23.00
63 Ivo Miller Koop EST 16565 0 19:12.00 18:55.00 18:12.00 11:29.00
87 Pavel Krasko Kamvol BLR 0 0 19:00.00 18:48.00 18:18.00 11:41.00
108 Marko Süld HOK EST 8818 0 18:58.00 18:56.00 18:14.00 11:25.00
117 Lauri Teder OK Kobras EST 5565 0 19:05.00 18:44.00 18:30.00 11:21.00
152 Dmitry Vorobyov Night City BLR 0 0 19:10.00 18:46.00 18:38.00 11:19.00
160 Aleksandr Simanov Team SPIRIT RUS 0 0 18:57.00 18:53.00 18:08.00 11:37.00
168 Heiti Hallikma OK Võru EST 1267 0 19:04.00 19:00.00 18:34.00 11:17.00
178 Mikhail Malyshev Nord West RUS 0 0 19:09.00 18:49.00 18:36.00 11:39.00
216 Lauri Lahtmäe Kape EST 2017 0 19:13.00 18:52.00 18:44.00 11:13.00
309 Mikko Vainio Koovee FIN 0 0 19:03.00 18:45.00 - -
321 Mairo Kirss Koop EST 19937 0 19:14.00 18:43.00 - -
331 Martin Kaup LSF EST 9030 0 - 18:54.00 - -
350 Erki Kriks LSF EST 1821 0 - - 18:20.00 11:35.00
356 Mati Korrol Mercury EST 2202 0 - - 18:10.00 11:27.00
369 Leonid Malikov CoxArt EST 14597 0 - - - 11:33.00
389 Anton Roolaid TAOK EST 6431 0 - - - 11:15.00
407 Marek Atonen OK Lehola EST 1136 0 19:06.00 18:51.00 - -
415 Kirill Klenski CoxArt EST 11891 0 - - - 11:43.00
417 Janne Jokela FIN 0 0 - 18:47.00 - -
451 Lassi Väänänen Iisalmen Visa FIN 0 0 - 18:59.00 18:40.00 -
462 Mati Korrol Mercury EST 2202 0 18:59.00 - - -
493 Indrek Mahla Peko EST 2661 0 - - 18:26.00 11:09.00
516 Toomas Marrandi JOKA EST 889 0 19:02.00 - - -
523 Andres Lauba TON EST 2895 0 - - 18:22.00 11:31.00
534 Andrei Nikitin SRD EST 0 0 19:07.00 18:50.00 18:16.00 11:45.00
539 Ott Rakkaselg HOK EST 1920 0 - - 18:42.00 -
541 Mati Mägi HOK EST 1921 13947 - 19:01.00 18:24.00 -
587 Ragnar Ilp EST 4708 0 19:11.00 - - -
619 Heno Ivanov EST 5655 0 - - - 11:11.00
631 Aadu Polli EST 18064 0 19:01.00 18:58.00 18:32.00 -
931 Reserv M35 0 0 18:53.00 18:42.00 18:06.00 11:01.00
932 Reserv M35 0 0 18:54.00 18:41.00 18:00.00 11:03.00
933 Reserv M35 0 0 18:55.00 18:39.00 18:04.00 11:07.00
934 Reserv M35 0 0 18:56.00 18:40.00 18:02.00 11:05.00
2970m 18KP Climb 23m {Start nr:1 , To start:200m}
3870m 20KP {Start nr:1 , To start:900m}
3980m 15KP {Start nr:2 , To start:2100m}
7950m 63KP {Start nr:2 , To start:2100m}
19 Indrek Viikmaa OK West EST 842 0 18:11.00 18:25.00 18:54.00 11:25.00
60 Kuno Rooba Rakvere OK EST 1046 0 18:18.00 18:27.00 19:10.00 11:43.00
83 Margus Klementsov Mercury EST 3400 0 18:15.00 18:36.00 19:08.00 11:27.00
96 Andres Käver Extreme EST 20426 0 18:16.00 18:33.00 18:46.00 11:15.00
106 Vadim Stepanov Zelax RUS 0 0 18:13.00 18:21.00 18:50.00 11:17.00
123 Lauri Olli LSF PT EST 4230 0 18:09.00 18:32.00 18:58.00 11:09.00
171 Raivo Mitt EST 8492 0 18:07.00 18:28.00 19:00.00 11:45.00
312 Taras Fedorov IZHORA RUS 0 0 18:12.00 18:24.00 18:52.00 11:29.00
358 Danilo Piht SK Mercury EST 1976 0 18:10.00 - 19:06.00 11:11.00
373 Tarmo Klaar OK Ilves EST 1143 0 18:04.00 18:26.00 19:04.00 11:37.00
377 Aleksandr Petuhhov CoxArt EST 747 0 18:06.00 18:31.00 19:02.00 11:39.00
385 Tiit Kägu EST 6172 0 - - - 11:35.00
399 Meelis Mälter KEK RSK EST 2850 0 18:05.00 18:22.00 - -
404 Olavi Loo Ok West EST 847 0 - - - 11:33.00
408 Kristjan Maade LSF PT EST 6311 0 - 18:34.00 - 11:13.00
476 Martin Aunin EST 4889 0 18:19.00 18:23.00 - 11:41.00
547 Randy Korb Peko EST 1067 0 - 18:37.00 18:56.00 11:31.00
552 Alar Abram Tammed EST 556 0 18:17.00 18:29.00 18:48.00 11:19.00
565 Aivar Leht Okas EST 5485 0 18:14.00 18:20.00 - 11:21.00
581 Tanel Saue SK Mercury EST 1900 0 - - - 11:23.00
590 Alexander Lebedev Belye Nochi RUS 0 0 - 18:30.00 - -
617 Paavo Rõigas Peko EST 1300 0 18:08.00 18:35.00 - -
951 Paul Lumi EST 4509 0 18:03.00 - - 11:03.00
952 Erik Tammsoo Porter Racing EST 23097 0 18:00.00 18:19.00 - -
953 Reserv M40 0 0 18:02.00 18:16.00 18:38.00 11:07.00
954 Reserv M40 0 0 18:01.00 18:17.00 18:44.00 11:01.00
955 Reserv M40 0 0 - 18:18.00 18:40.00 11:05.00
956 Reserv M40 0 0 - - 18:42.00 -
2610m 17KP Climb 25m {Start nr:1 , To start:200m}
3480m 18KP {Start nr:1 , To start:900m}
3600m 14KP {Start nr:2 , To start:2100m}
7460m 58KP {Start nr:2 , To start:2100m}
146 Rolf Wüstenhagen OLG St. Gallen/Appen SUI 0 0 19:07.00 18:42.00 19:27.00 12:36.00
201 Mairolt Kakko Bona Fide EST 4113 0 19:02.00 18:45.00 19:15.00 12:14.00
214 Tõnu Lauter Lauter Team EST 3822 0 19:10.00 18:50.00 19:03.00 12:22.00
314 Vladimir Pasechnik IZHORA RUS 0 0 19:12.00 18:46.00 19:31.00 12:12.00
315 Sergey Pasechnik IZHORA RUS 0 0 19:03.00 18:51.00 19:17.00 12:20.00
330 Johan Alenius IFK Lidingö SWE 7149 0 - - 19:05.00 12:24.00
335 Raivo Reiman West EST 634 0 - - 19:11.00 -
341 Sergei Shved SRD EST 2489 0 19:08.00 18:48.00 19:09.00 12:08.00
344 Toomas Voolaid EST 1107 0 19:04.00 18:39.00 18:55.00 12:40.00
357 Priit Överus Mercury EST 1268 0 - 18:41.00 18:57.00 12:18.00
382 Toomas Talumaa HOK EST 1085 0 - - 19:21.00 12:10.00
383 Tarvo Avaste Saue Tammed EST 480 0 - - - 12:34.00
413 Alexander Khalyapin RUS 0 0 - - 19:13.00 -
457 Indrek Saarepera EST 4864 0 - 18:40.00 - 12:26.00
458 Raivo Erik Rae ROK EST 1516 0 19:06.00 18:43.00 - -
481 Tarmo Tarlap Porter Racing EST 21494 0 19:05.00 18:49.00 - 12:06.00
488 Ain Pello Mercury EST 4847 0 - - 19:25.00 12:32.00
511 Andres Viira Viimsi EST 12280 0 - - - 12:16.00
519 Veikko Veikko Kape EST 1053 0 19:13.00 18:47.00 19:19.00 12:38.00
549 Kaido Nurja Nõmme EST 603 0 - - 19:07.00 -
563 Rein Zaitsev OK Peko EST 493 0 - 18:52.00 18:59.00 -
586 Vello Solna Peko EST 495 0 - - 19:01.00 -
618 Priit Pääslane Ilves EST 738 0 19:09.00 18:53.00 - -
628 Meelis Zimmermann Kape EST 2000 0 19:11.00 18:44.00 19:29.00 12:42.00
632 Ain Nemvalts EST 16013 0 - - 19:23.00 12:28.00
636 Dmitri Shved SRD EST 1029 0 - - - 12:30.00
971 Andres Hummai Kunda OK EST 9466 0 - - - 12:04.00
972 Reserv M45 0 0 18:59.00 18:38.00 18:49.00 11:58.00
973 Reserv M45 0 0 19:00.00 18:35.00 18:53.00 12:00.00
974 Reserv M45 0 0 18:58.00 18:37.00 18:47.00 12:02.00
975 Reserv M45 0 0 19:01.00 18:36.00 18:51.00 -
2610m 17KP Climb 25m {Start nr:1 , To start:200m}
3480m 18KP {Start nr:1 , To start:900m}
3600m 14KP {Start nr:2 , To start:2100m}
7460m 58KP {Start nr:2 , To start:2100m}
9 Rolf Wettstein OLZimmerberg SUI 0 0 18:50.00 18:24.00 18:23.00 11:54.00
36 Ülo Viru Orvand EST 2539 0 18:49.00 18:22.00 18:27.00 11:52.00
93 Luc Cloostermans CO LIEGE BEL 0 0 18:45.00 18:21.00 18:09.00 11:08.00
143 Guttorm L Egge OSI Orientering NOR 0 0 18:54.00 18:29.00 18:19.00 11:32.00
154 Andrej Mitenkov Azimut, SPB RUS 0 0 18:56.00 18:26.00 18:13.00 11:46.00
340 Vladimir Savinov SRD EST 4690 0 18:46.00 18:30.00 - -
371 Sergei Matvijenko Talkur EST 21524 0 18:55.00 - - -
372 Ants Turban Rakvere OK EST 644 0 - - 18:35.00 11:42.00
376 Tatsuya Miyakawa Tokorozawa JPN 21565 0 - - 18:15.00 11:20.00
387 Matis Märtson Novaator RSK EST 14771 0 - - - 11:28.00
468 Andres Palk TAOK EST 1751 0 18:47.00 - - 11:14.00
473 Arvo Raja TON EST 5822 0 - - - 11:16.00
477 Urmas Laev SK Mercury EST 1077 0 18:52.00 18:32.00 - 11:40.00
479 Magnus Eriksson Aaterbaaten SWE 0 0 - - 18:39.00 11:48.00
480 Eduard Pukkonen KEKRSK EST 4278 0 - 18:33.00 - 11:10.00
482 Gunnar Eriksson SNO SWE 0 0 - - 18:37.00 11:12.00
483 Pontus Eriksson SMOL SWE 0 0 - - 18:25.00 11:34.00
484 Jörgen Theander Aaterbaaten SWE 0 0 - - 18:11.00 11:24.00
496 Andres Talver SK Mercury EST 133 0 - - - 11:22.00
517 Margus Jaanus Koop EST 917 0 18:53.00 18:28.00 18:43.00 11:50.00
518 Toomas Tarve OK Põlva Kobras EST 5931 0 - - 18:17.00 11:18.00
559 Argo Kauge Põrgupõhja EST 6452 0 18:48.00 18:25.00 18:33.00 11:38.00
561 Sindre Langaas Nydalens Skiklub NOR 0 0 - - 18:41.00 11:26.00
564 Aivar Meindok TON EST 312 0 18:51.00 18:27.00 - -
579 Toomas Laur EST 12890 0 - - - 11:44.00
580 Antti Roose OK Kobras EST 4962 0 - - 18:21.00 -
592 Kari Lehto KEKRSK FIN 16311 0 - 18:31.00 18:31.00 11:30.00
605 Aleksander Pritsik Rakvere OK EST 2018 0 - 18:23.00 18:29.00 11:36.00
991 Victor Timakov Sparta-RUS RUS 0 0 18:44.00 18:17.00 18:07.00 11:00.00
992 Reserv M50 0 0 18:41.00 18:18.00 18:03.00 11:02.00
993 Reserv M50 0 0 18:43.00 18:20.00 18:01.00 11:04.00
994 Reserv M50 0 0 18:42.00 18:19.00 18:05.00 11:06.00
2420m 16KP Climb 23m {Start nr:1 , To start:200m}
3040m 19KP {Start nr:1 , To start:900m}
3390m 11KP {Start nr:1 , To start:2100m}
6460m 51KP {Start nr:1 , To start:2100m}
6 Gary Simmons Guildford Orienteers GBR 0 0 18:42.00 18:04.00 19:24.00 11:08.00
54 Eugenijus Mikšys Šilalės SM LTU 0 0 18:45.00 18:10.00 19:42.00 11:22.00
82 Jaanus Reha Koop EST 1275 0 18:50.00 18:12.00 19:46.00 11:20.00
89 Oleksandr Letychevskyi O-CLUB UKR 0 0 18:48.00 18:13.00 19:32.00 11:32.00
90 Oleksandr Mykhailichenko O-CLUB UKR 0 0 18:52.00 18:05.00 19:34.00 11:26.00
163 Gordon Ross INTERLOPERS GBR 0 0 18:43.00 18:07.00 19:48.00 11:30.00
212 Jarmo Lehto VeVe FIN 0 0 18:49.00 18:11.00 19:26.00 11:16.00
438 Juha Liukkonen Hiidenkiertäjät FIN 0 0 18:46.00 18:09.00 - -
447 Rein Rooni OK Orvand EST 240 0 18:44.00 - - -
459 Kalmer Keevend JOKA EST 73 0 - - 19:36.00 11:36.00
490 Mihkel Nahkur Jõhvikas EST 4310 0 - - - 11:40.00
497 Ivars Pucens Mona OK LAT 0 0 - 18:08.00 19:38.00 11:18.00
501 Ando Post Koop EST 169 0 - - 19:28.00 11:38.00
512 Matti Betlem EST 1859 0 18:51.00 18:06.00 - -
551 Riho Kokk Rakv EST 3750 0 - - 19:44.00 11:34.00
553 Tõnu Karp Tempo EST 3621 0 - - 19:50.00 11:12.00
560 Knut Anders Løken Fossum IF NOR 0 0 - - 19:52.00 11:14.00
568 Aigar Pindmaa OK Võru EST 3724 0 - 18:15.00 - -
570 Tuomo Puustinen Pihkaniskat FIN 0 0 - - 19:30.00 11:28.00
572 Väinö Nurvo Pihkaniskat FIN 0 0 - - 19:54.00 -
601 Andrus Rämmann Koop EST 11806 0 18:47.00 18:14.00 19:40.00 11:10.00
634 Urmas Tammemäe OK Orvand EST 837 0 - - 19:56.00 11:24.00
1011 Tore Kjølseth NOR 0 0 18:41.00 18:01.00 19:18.00 11:04.00
1012 Reserv M55 0 0 18:40.00 18:02.00 19:16.00 11:02.00
1013 Reserv M55 0 0 18:39.00 18:03.00 19:20.00 11:06.00
1014 Jukka Peltonen KalevanRasti FIN 0 0 18:38.00 18:00.00 19:22.00 11:00.00
2190m 13KP Climb 14m {Start nr:1 , To start:200m}
3230m 17KP {Start nr:1 , To start:900m}
3030m 12KP {Start nr:1 , To start:2100m}
5870m 45KP {Start nr:1 , To start:2100m}
40 Mikhail Gryaznevich TVOC GBR 0 0 18:26.00 19:00.00 18:17.00 11:49.00
65 Thomas Sjöholm Mullsjö SOK SWE 0 0 18:25.00 19:01.00 18:09.00 11:53.00
308 Markku Vainio Koovee FIN 0 0 18:24.00 19:05.00 - -
346 Riho Männi Lehola EST 902 0 18:23.00 19:04.00 18:19.00 11:43.00
361 Mikko Sani HU-46 FIN 0 0 - 19:03.00 - -
445 Tiit Ploompuu Jõhvikas EST 3512 0 - 19:02.00 18:15.00 11:45.00
467 Risto Airaksinen Oulun Tarmo (OuTa) FIN 0 0 - - 18:13.00 11:51.00
475 Ahto Karu JOKA EST 884 0 - - - 11:55.00
492 Rein Kriks Rakv OK EST 1823 0 - - 18:11.00 11:41.00
567 Mati Karp Tempo EST 274 0 - - - 11:47.00
593 Markku Nurminen SuosmSa FIN 0 0 - 19:06.00 - -
1031 Reserv M60 0 0 18:20.00 18:58.00 18:01.00 11:35.00
1032 Reserv M60 0 0 18:22.00 18:59.00 18:03.00 11:39.00
1033 Reserv M60 0 0 18:19.00 18:57.00 18:05.00 11:37.00
1034 Reserv M60 0 0 18:21.00 18:56.00 18:07.00 11:33.00
2190m 13KP Climb 14m {Start nr:1 , To start:200m}
3230m 17KP {Start nr:1 , To start:900m}
2500m 9KP {Start nr:1 , To start:2100m}
5870m 45KP {Start nr:1 , To start:2100m}
12 Peep Koppel Koop EST 456 0 18:10.00 18:43.00 18:45.00 11:11.00
39 Vladimir Vari EST 5998 0 18:07.00 18:39.00 18:55.00 11:29.00
44 Ilmar Kirjanen TAOK EST 411 0 18:11.00 18:38.00 18:49.00 11:17.00
84 Tiit Tatter TON EST 66 0 18:15.00 18:40.00 18:47.00 11:21.00
113 Teuvo Lehtinen Rastivarsat FIN 0 0 18:14.00 18:41.00 18:59.00 11:25.00
136 Heldur Väljamäe Orvand EST 836 0 18:04.00 18:45.00 18:43.00 11:23.00
155 Kai Saksman TON FIN 10327 0 18:17.00 18:49.00 18:53.00 11:15.00
172 Rein Hanstein Okas EST 3277 0 18:09.00 18:46.00 18:57.00 11:13.00
303 Christopher Drew HH GBR 0 0 18:05.00 18:42.00 - -
305 Toomas Naelapää KEK RSK EST 2851 0 18:12.00 18:51.00 - -
329 Mati Randoja Jõhvikas EST 14226 0 - - - 11:09.00
332 Pjotr Aksjonov Jõhvikas EST 1695 0 - - - 11:19.00
391 Agu Koppa Johvikas EST 425 0 18:13.00 18:47.00 18:51.00 -
397 Johannes Tasa Tammed EST 281 0 18:16.00 18:53.00 - -
412 Timo Rapakko Suomusjärven Sisu FIN 0 0 18:06.00 18:52.00 - -
436 Arvo Kivikas OK Ilves EST 247 0 - - 19:01.00 11:27.00
471 Vesa Turku Helsingin Suunnistaj FIN 0 0 - 18:44.00 - -
542 Kari Sane Helsingin Suunnistaj FIN 0 0 - 18:54.00 - -
543 Ülo Vainura Tammed EST 188 0 - 18:48.00 - -
606 Risto Partanen Hyvinkään Rasti FIN 0 0 18:08.00 18:50.00 - -
1051 Reserv M65 0 0 18:02.00 18:35.00 18:41.00 11:01.00
1052 Reserv M65 0 0 18:01.00 18:34.00 18:37.00 11:05.00
1053 Reserv M65 0 0 18:00.00 18:36.00 18:39.00 11:07.00
1054 Rein Küttim EST 0 0 18:03.00 18:37.00 18:35.00 11:03.00
1870m 12KP Climb 6m {Start nr:1 , To start:200m}
2270m 13KP {Start nr:1 , To start:900m}
2200m 8KP {Start nr:2 , To start:2100m}
4960m 37KP {Start nr:2 , To start:2100m}
4 Jaakko Teppo Aron Haka FIN 0 0 18:52.00 18:14.00 19:10.00 11:12.00
13 Tiit Koppel Orion EST 455 0 18:53.00 18:16.00 19:12.00 11:08.00
110 Mihkel Mälter KEK RSK EST 122 0 18:57.00 18:17.00 19:18.00 11:14.00
121 Aarno Hovikorpi Hämeenlinnan Suunnis FIN 0 0 18:56.00 18:15.00 19:14.00 11:16.00
139 Pekka Syväterä FIN 0 0 18:54.00 18:12.00 19:06.00 11:20.00
317 Jüri Püssim Tammed EST 4878 0 - - - 11:10.00
337 Kalju Tilk Orion EST 104 0 18:55.00 18:13.00 19:08.00 11:22.00
360 Mati Tõnus Orion EST 167 0 18:51.00 18:18.00 19:16.00 11:18.00
1071 Mati Poom 1073 0 18:50.00 18:10.00 19:04.00 11:04.00
1072 Reserv M70 0 0 18:48.00 18:08.00 18:58.00 11:06.00
1073 Reserv M70 0 0 18:47.00 18:11.00 19:00.00 11:00.00
1074 Reserv M70 0 0 18:49.00 18:09.00 19:02.00 11:02.00
1870m 12KP Climb 6m {Start nr:1 , To start:200m}
2270m 13KP {Start nr:1 , To start:900m}
2200m 8KP {Start nr:2 , To start:2100m}
3960m 28KP {Start nr:2 , To start:2100m}
22 Feliks Kipper Orion EST 913 0 18:44.00 18:06.00 18:54.00 12:02.00
45 Jaan Orav TON EST 305 0 18:43.00 18:05.00 18:52.00 12:08.00
328 Lev Migdalski Jõhvikas EST 14227 0 - - - 12:06.00
546 Nikolai Makhalov Kalinka RUS 0 0 18:45.00 18:04.00 - -
638 Tõnu Raid Tammed EST 182 0 - - - 12:04.00
1091 Rein Küttim Orion EST 306 0 18:39.00 - 18:46.00 11:54.00
1092 Reserv M75 0 0 18:41.00 18:03.00 18:50.00 11:56.00
1093 Reserv M75 0 0 18:40.00 18:02.00 18:48.00 11:58.00
1094 Reserv M75 0 0 18:42.00 18:01.00 18:44.00 12:00.00
1095 Reserv M75 0 0 - 18:00.00 - -
1260m 6KP Climb 13m {Start nr:1 , To start:200m}
1420m 7KP {Start nr:1 , To start:900m}
1290m 4KP {Start nr:3 , To start:900m}
1750m 8KP {Start nr:3 , To start:400m}
202 Grete Johanna Korb XT Sport EST 16556 0 18-19:30 18-19:30 18:09.00 11:14.00
386 Linda-Johanna Kägu EST 15993 0 - - - 11:18.00
507 Marta-Miina Ojaliiv JOKA EST 0 0 - - - 11:16.00
508 Loore-Lee Ojaliiv JOKA EST 0 0 - - - 11:08.00
510 Liisa-Lota Ojaliiv JOKA EST 0 0 - - - 11:20.00
535 Viola Nikitino SRD EST 20400 0 - - 18:13.00 11:12.00
573 Mariann Zernant Ilves EST 13655 0 - - 18:11.00 11:10.00
711 Mari Ottesson - EST 14444 0 18-19:30 - - -
712 Lisette Kuusmaa 18753 0 18-19:30 18-19:30 18:03.00 11:00.00
713 Reserv W8NR 0 0 18-19:30 18-19:30 18:01.00 11:06.00
714 Laura Vesilind SRD 22133 0 18-19:30 - - -
715 Jekaterina Petuhhova 16816 0 18-19:30 - - -
716 Anete Pärnits 0 0 18-19:30 - - -
717 Reserv W8NR 0 0 - 18-19:30 18:07.00 11:02.00
718 Reserv W8NR 0 0 - 18-19:30 18:05.00 11:04.00
1260m 6KP Climb 13m {Start nr:1 , To start:200m}
1420m 7KP {Start nr:1 , To start:900m}
1290m 4KP {Start nr:3 , To start:900m}
1750m 8KP {Start nr:3 , To start:400m}
157 Anastasiia Silakova SKRUM Moscow RUS 0 0 18-19:30 18-19:30 18:51.00 11:54.00
526 Herta Kesküla HOK EST 18832 0 - - - 11:56.00
531 Maria Eller HOK EST 18830 0 - - - 11:52.00
537 Mari Ann Mahla Peko EST 14689 0 - - 18:47.00 12:02.00
554 Iris Abram Tammed EST 15091 0 18-19:30 18-19:30 18:45.00 11:58.00
620 Sofia Pahhomenkova SRD SK EST 13293 0 18-19:30 18-19:30 18:49.00 12:00.00
731 Jete Mari Jürjo Saaremaajooks EST 0 0 18-19:30 - - -
732 Grete Kuub 0 0 18-19:30 - 18:39.00 -
733 Reserv W10NR 0 0 18-19:30 18-19:30 18:37.00 11:50.00
734 Reserv W10NR 0 0 18-19:30 18-19:30 18:43.00 11:46.00
735 Reserv W10NR 0 0 - 18-19:30 18:41.00 11:48.00
736 Reserv W10NR 0 0 - 18-19:30 - 11:44.00
2043 Ingela Lehtla 0 0 18-19:30 - - -
2055 Eeva Bianca Lents 0 0 18-19:30 - - -
1500m 10KP Climb 13m {Start nr:1 , To start:200m}
2110m 16KP {Start nr:1 , To start:900m}
1680m 6KP {Start nr:3 , To start:900m}
2200m 15KP {Start nr:3 , To start:400m}
48 Kamilė Bliudžiūtė Šilalės SM LTU 0 0 18:04.00 18:06.00 18:14.00 11:23.00
61 Laura Lään Rakvere OK EST 22128 0 18:09.00 18:10.00 18:16.00 11:21.00
67 Sofia Leesment SRD EST 13299 0 18:10.00 18:11.00 18:26.00 11:15.00
137 Aigi Einmaa Rakvere OK EST 18159 0 18:11.00 18:07.00 18:24.00 11:25.00
147 Lola Pichel OLG St. Gallen/Appen SUI 0 0 18:06.00 18:09.00 18:22.00 11:09.00
193 Agniia Pokrovskaia SKRUM Moscow RUS 0 0 18:07.00 18:08.00 18:10.00 11:17.00
200 Leana Jete Korb Peko EST 12812 0 18:08.00 18:04.00 18:20.00 11:13.00
430 Sandra Ivask EST 23598 0 - - 18:18.00 -
432 Mia Anett Must EST 23600 0 - - 18:08.00 -
525 Eliise Kesküla HOK EST 17460 0 - - - 11:19.00
558 Karmen-Eveli Kauge Põrgupõhja EST 9574 0 18:05.00 18:05.00 18:12.00 11:11.00
751 Karolin-Kristiin Piirmets EST 17483 0 18:00.00 18:00.00 - -
752 Carolin Tammsoo 22624 0 18:01.00 18:03.00 - -
753 Reserv W12 0 0 18:03.00 18:01.00 18:06.00 11:07.00
754 Reserv W12 0 0 18:02.00 18:02.00 18:04.00 11:03.00
755 Reserv W12 0 0 - - 18:00.00 11:05.00
756 Reserv W12 0 0 - - 18:02.00 11:01.00
1500m 10KP Climb 13m {Start nr:1 , To start:200m}
2110m 16KP {Start nr:1 , To start:900m}
1680m 6KP {Start nr:3 , To start:900m}
3260m 24KP {Start nr:2 , To start:2100m}
35 Agneliis Pilt Rakvere OK EST 16092 0 18:48.00 18:32.00 19:10.00 11:49.00
49 Gabija Bliudžiūtė Šilalės SM LTU 0 0 18:53.00 18:35.00 19:20.00 11:51.00
51 Emilija Pociūtė Šilalės SM LTU 0 0 18:51.00 18:31.00 19:12.00 12:11.00
135 Izabela Borzym UKS Kusy Warszawa POL 0 0 18:45.00 18:33.00 19:14.00 12:05.00
140 Zuzanna Kanarek UKS Kusy Warszawa POL 0 0 18:50.00 18:36.00 19:18.00 11:55.00
167 Stanislava Starostina SKRUM Moscow RUS 0 0 18:47.00 18:37.00 19:24.00 12:03.00
207 Kaidy Kaasiku Ambla SK EST 18956 0 18:46.00 18:38.00 19:22.00 11:59.00
208 Keidy Kaasiku Ambla SK EST 18957 0 18:52.00 18:34.00 19:26.00 11:53.00
348 Paula Liis Viljamaa EST 6371 0 - 18:40.00 19:16.00 11:45.00
421 Anastasija Pahhomenkova SRD SK EST 6238 0 18:49.00 18:39.00 19:08.00 12:01.00
527 Siiri Talts HOK EST 12448 0 - - - 11:57.00
528 Helena Maripuu HOK EST 10990 0 - - - 12:09.00
603 Johanna Laanoja OK Põlva Kobras EST 14786 0 - - - 11:47.00
604 Lorely Kõrvel OK Põlva Kobras EST 16609 0 - - - 12:07.00
771 Reserv W14 0 0 18:44.00 18:29.00 19:06.00 11:41.00
772 Reserv W14 0 0 18:42.00 18:27.00 19:04.00 11:43.00
773 Reserv W14 0 0 18:41.00 18:28.00 19:02.00 11:39.00
774 Reserv W14 0 0 18:43.00 18:30.00 19:00.00 11:37.00
2070m 13KP Climb 13m {Start nr:1 , To start:200m}
3040m 14KP {Start nr:1 , To start:900m}
2020m 7KP {Start nr:2 , To start:2100m}
3260m 24KP {Start nr:2 , To start:2100m}
57 Kaisa Rooba Rakvere OK EST 10827 0 19:00.00 18:56.00 19:00.00 12:25.00
70 Roos Lisette Parmas SRD EST 8022 0 18:58.00 18:55.00 18:54.00 12:49.00
75 Ksenija Shved SRD EST 6655 0 18:50.00 19:03.00 18:44.00 12:45.00
78 Kelly Vildek Rakvere OK EST 13967 0 18:53.00 18:58.00 19:04.00 12:39.00
86 Eveliina Talvioja RaHa FIN 0 0 18:51.00 19:01.00 18:52.00 12:23.00
119 Teele Telgma Tammed EST 6307 0 18:56.00 18:54.00 18:58.00 12:33.00
134 Julia Głowacz UKS Kusy Warszawa POL 0 0 18:54.00 18:59.00 18:46.00 12:29.00
184 Darya Panchenko Nord West RUS 0 0 18:57.00 18:53.00 19:02.00 12:31.00
185 Olga Ludanova Nord West RUS 0 0 18:55.00 18:57.00 18:50.00 12:47.00
187 Olga Vasilyeva Nord West RUS 0 0 19:01.00 19:02.00 18:42.00 12:27.00
189 Polina Zaytseva Nord West RUS 0 0 18:59.00 19:00.00 18:56.00 12:35.00
444 Kristin Puusepp EST 21974 0 - 18:52.00 - -
449 Heleri Karmen Hõrrak OK Võru EST 14270 0 - 19:04.00 18:48.00 12:37.00
529 Triin Helimets HOK EST 9506 0 - - - 12:41.00
548 Kristel Kõivo OK PEKO EST 13286 0 18:52.00 - - -
621 Kati Iher Võru EST 5690 0 - - - 12:43.00
791 Reserv W16 0 0 18:48.00 18:51.00 18:34.00 12:21.00
792 Reserv W16 0 0 18:47.00 18:48.00 18:40.00 12:15.00
793 Reserv W16 0 0 18:49.00 18:50.00 18:38.00 12:17.00
794 Reserv W16 0 0 18:46.00 18:49.00 18:36.00 12:19.00
2190m 13KP Climb 14m {Start nr:1 , To start:200m}
3100m 17KP {Start nr:1 , To start:900m}
3030m 12KP {Start nr:1 , To start:2100m}
5350m 40KP {Start nr:1 , To start:2100m}
33 Kristin Viikmaa West EST 5534 0 18:36.00 18:45.00 18:39.00 11:50.00
42 Merilin Anijärv Sk Mercury EST 11171 0 18:32.00 18:46.00 18:33.00 11:46.00
71 Yana Zjuhova SRD EST 22122 0 18:34.00 18:47.00 18:35.00 11:44.00
186 Anna Korzhavina Nord West RUS 0 0 18:33.00 18:44.00 18:37.00 11:52.00
633 Marie Tammemäe OK Orvand EST 5444 0 18:35.00 18:48.00 18:31.00 11:48.00
811 Aleksandra Leesment SRD EST 9141 0 18:30.00 - - -
812 Reserv W18 0 0 18:29.00 18:42.00 18:29.00 11:40.00
813 Reserv W18 0 0 18:28.00 18:40.00 18:23.00 11:42.00
814 Reserv W18 0 0 18:31.00 18:43.00 18:27.00 11:36.00
815 Reserv W18 0 0 - 18:41.00 18:25.00 11:38.00
2610m 17KP Climb 25m {Start nr:1 , To start:200m}
3550m 17KP {Start nr:1 , To start:900m}
3390m 11KP {Start nr:1 , To start:2100m}
5350m 40KP {Start nr:1 , To start:2100m}
181 Darya Krasilnikova Nord West RUS 0 0 18:27.00 19:04.00 18:44.00 12:12.00
182 Anastasia Pesegova Nord West RUS 0 0 18:28.00 19:05.00 18:42.00 12:06.00
183 Irina Stroganova Nord West RUS 0 0 18:26.00 19:03.00 18:48.00 12:10.00
532 Silvia Luup OK Võru EST 4493 0 18:25.00 - - 12:04.00
612 Jaanika Kikkas Tallinn EST 0 0 - - - -
624 Margret Zimmermann Kape EST 4484 0 - - 18:46.00 12:08.00
831 Zlata Malysheva RUS 0 0 18:21.00 18:59.00 18:38.00 12:00.00
832 Reserv W20 0 0 18:23.00 19:01.00 18:36.00 11:56.00
833 Reserv W20 0 0 18:22.00 19:00.00 18:34.00 11:58.00
834 Reserv W20 0 0 18:24.00 19:02.00 18:40.00 12:02.00
2740m 18KP Climb 29m {Start nr:1 , To start:200m}
4100m 19KP {Start nr:1 , To start:900m}
4420m 17KP {Start nr:1 , To start:2100m}
7710m 67KP {Start nr:1 , To start:2100m}
25 Martina Ruch Swiss Orienteering T SUI 0 18903 18:50.00 18:48.00 19:02.00 12:11.00
26 Lisa Holer Swiss Orienteering T SUI 0 18902 19:01.00 18:51.00 19:14.00 12:03.00
28 Lilly Gross Swiss Orienteering T SUI 0 28702 19:03.00 19:03.00 18:54.00 11:59.00
29 Sina Tommer Swiss Orienteering T SUI 0 20205 19:07.00 19:01.00 19:10.00 12:07.00
30 Marion Aebi Swiss Orienteering T SUI 0 23 19:05.00 18:58.00 18:58.00 12:15.00
97 Anu Kuusmaa Orion EST 2966 19778 18:44.00 18:57.00 - -
145 Helen Palmer Halden Skiklubb GBR 0 4396 19:02.00 18:52.00 19:16.00 11:51.00
164 Ulrika Uotila Koovee FIN 0 6094 18:51.00 18:49.00 19:22.00 12:01.00
179 Tatiana Bevza Nord West RUS 0 18950 19:04.00 19:04.00 19:04.00 12:13.00
197 Maria Fyodorova Nord West RUS 0 1473 18:48.00 18:53.00 19:18.00 12:05.00
210 Maija Sianoja MS Parma FIN 0 5370 18:56.00 19:05.00 19:12.00 11:49.00
213 Tuulia Viberg MS Parma FIN 0 6220 18:52.00 19:07.00 19:06.00 11:57.00
319 Heleri Kirss Koop EST 16566 2888 18:58.00 18:59.00 - -
353 Ade Timmusk HOK EST 17672 17248 18:53.00 - - -
364 Adele Puusalu OK Põlva Kobras EST 4304 4754 18:57.00 19:00.00 19:08.00 -
392 Marge Sargma SK Saue Tammed EST 13775 5153 18:46.00 - - -
394 Kirti Rebane Tammed EST 375 4840 19:14.00 19:12.00 19:36.00 12:29.00
400 Viivi-Anne Soots Saue Tammed SK EST 1003 5547 19:13.00 19:13.00 - -
405 Eleri Hirv OK Võru EST 4238 2207 - - 19:34.00 12:25.00
420 Aleksandra Andronova Lytkarino RUS 0 21747 18:47.00 18:56.00 19:20.00 12:09.00
442 Margit Mälter EST 2985 0 - 18:54.00 - -
443 Emilia Rantanen MS Parma FIN 0 20272 - - 19:00.00 11:53.00
470 Sandra Grosberga OK Meridiāns LAT 0 1865 18:59.00 - - -
489 Laura Joonas OK Võru EST 3717 20217 - - 19:32.00 12:31.00
550 Outi Hytönen SK100 FIN 0 4284 19:00.00 - - -
566 Kerstin Uiboupin OK Võru EST 3797 6080 - - 19:38.00 12:27.00
576 Helene Arula Kooperaator EST 13036 0 18:55.00 19:06.00 - 11:55.00
609 Merill Mägi Kape EST 4105 23229 18:45.00 18:45.00 - -
611 Susan Pihelgas SK Saue Tammed EST 17472 4588 19:06.00 19:02.00 - -
622 Maiki Jäädmaa OK Võru EST 4306 19902 18:54.00 18:55.00 18:56.00 -
626 Margret Zimmermann Kape EST 4484 6631 19:12.00 - - -
629 Kaisa Sander OK Ilves EST 9430 21474 18:49.00 18:50.00 - -
866 Kristi Uudeberg Metsakunnid EST 977 - - - - 11:47.00
867 Reserv W21A 0 0 18:43.00 - 18:50.00 11:39.00
868 Reserv W21A 0 0 18:42.00 18:44.00 18:52.00 11:41.00
869 Reserv W21A 0 0 18:39.00 18:47.00 18:44.00 11:43.00
870 Reserv W21A 0 0 18:41.00 18:42.00 18:46.00 11:37.00
871 Reserv W21A 0 0 18:38.00 18:46.00 18:48.00 11:45.00
872 Reserv W21A 0 0 19:10.00 19:08.00 19:30.00 12:21.00
873 Reserv W21A 0 0 19:11.00 19:10.00 19:26.00 12:17.00
874 Reserv W21A 0 0 19:08.00 19:11.00 19:24.00 12:23.00
875 Reserv W21A 0 0 19:09.00 19:09.00 19:28.00 12:19.00
876 Reserv W21A 0 0 18:40.00 18:43.00 18:42.00 -
2110m 14KP Climb 21m {Start nr:1 , To start:200m}
3100m 17KP {Start nr:1 , To start:900m}
3390m 11KP {Start nr:1 , To start:2100m}
5350m 40KP {Start nr:1 , To start:2100m}
14 Siiri Mere EST 3739 0 18:12.00 18:16.00 18:26.00 11:26.00
52 Eglė Mikšytė Šilalės SM LTU 0 0 18:08.00 18:23.00 18:16.00 11:12.00
68 Liubov Kutsenina SRD EST 2111 0 18:09.00 18:14.00 18:08.00 11:20.00
104 Ada Shagalova O-MEPHI RUS 0 0 18:10.00 18:17.00 18:18.00 11:24.00
115 Kadri Kalvo Sundsvalls OK SWE 0 0 18:13.00 18:20.00 18:20.00 11:08.00
118 Kairi Luigelaht-Teder OK Kobras EST 2526 0 18:07.00 18:18.00 18:12.00 11:22.00
149 Ganna Kalinichenko Kamvol UKR 0 0 18:04.00 18:19.00 18:30.00 11:16.00
199 Ausra Miksyte Šilalės SM LTU 0 0 18:06.00 18:25.00 18:28.00 11:32.00
311 Katerina Fedorova IZHORA RUS 0 0 18:11.00 18:21.00 18:14.00 11:10.00
354 Ade Timmusk HOK EST 17672 0 - - 18:22.00 11:28.00
355 Kairi Tuulmägi SK Mercury EST 16589 0 18:14.00 18:15.00 - 11:30.00
375 Natallia Kazarynava Orion BLR 0 0 - 18:22.00 - -
380 Kadi Niggulis EST 12090 0 - - 18:10.00 11:14.00
410 Maria Nakonechnaya RUS 0 0 18:05.00 18:24.00 - -
637 Anu Kuusmaa Orion EST 2966 19778 - - 18:24.00 11:18.00
901 Reserv W21B 0 0 18:02.00 18:12.00 18:04.00 11:00.00
902 Reserv W21B 0 0 18:03.00 18:13.00 18:00.00 11:06.00
903 Reserv W21B 0 0 18:00.00 18:10.00 18:06.00 11:02.00
904 Reserv W21B 0 0 18:01.00 18:11.00 18:02.00 11:04.00
2070m 13KP Climb 13m {Start nr:1 , To start:200m}
3040m 14KP {Start nr:1 , To start:900m}
1970m 6KP {Start nr:3 , To start:900m}
3250m 23KP {Start nr:3 , To start:400m}
11 Vanessa Wettstein OLZimmerberg SUI 0 0 18:04.00 18:27.00 18:24.00 11:37.00
73 Tais Vakrõõm SRD EST 3700 0 18:09.00 18:21.00 18:26.00 11:39.00
76 Leena Leesment SRD EST 9206 0 18:05.00 18:25.00 18:30.00 11:33.00
129 Anita Karnit SRD SK EST 3185 0 18:08.00 18:22.00 18:32.00 11:31.00
153 Nataliya Hatsuk Kamvol BLR 0 0 18:06.00 18:24.00 18:28.00 11:41.00
343 Olga Pochtar SRD EST 20500 0 18:11.00 18:28.00 - -
363 Lüüli Suuk Spordiselts EST 21290 0 18:07.00 - - 11:27.00
416 Jaana Jokela Kymin suunnistajat FIN 0 0 - 18:29.00 - -
425 Michaela Kolistanikova AUOC SVK 0 0 18:10.00 18:26.00 - -
452 Erika Raudsepp Okas EST 4162 0 - - - 11:35.00
505 Maret Karu JOKA EST 11404 0 - - - 11:43.00
533 Kristina Vesilind SRD EST 4748 0 - - - 11:29.00
597 Sanni Ruuhiala Hiisi FIN 0 0 - 18:23.00 - -
921 Teele Eensaar TÜ EST 12817 0 - - - 11:25.00
922 Reserv W21C 0 0 18:03.00 18:17.00 18:18.00 11:23.00
923 Reserv W21C 0 0 18:02.00 18:20.00 18:22.00 11:19.00
924 Reserv W21C 0 0 18:01.00 18:19.00 18:20.00 11:21.00
925 Reserv W21C 0 0 18:00.00 18:18.00 18:16.00 -
2420m 16KP Climb 23m {Start nr:1 , To start:200m}
3550m 17KP {Start nr:1 , To start:900m}
3030m 12KP {Start nr:1 , To start:2100m}
6460m 51KP {Start nr:1 , To start:2100m}
56 Ingrid Piht SK Mercury EST 2687 0 18:36.00 18:56.00 19:23.00 12:24.00
156 Ekaterina Rebrova SKRUM Moscow RUS 0 0 18:34.00 18:57.00 19:19.00 12:16.00
169 Maret Hallikma EST 6571 0 18:35.00 18:55.00 19:21.00 12:22.00
384 Piia Avaste Saue Tammed EST 0 0 - - - 12:18.00
591 Helen Jürjo Elion SK EST 21004 0 - - - 12:20.00
607 Hanna-Riikka Partanen Hyvinkään Rasti FIN 0 0 18:33.00 18:54.00 - -
941 Reserv W35 0 0 18:29.00 18:50.00 19:17.00 12:14.00
942 Reserv W35 0 0 18:32.00 18:51.00 19:11.00 12:12.00
943 Reserv W35 0 0 18:31.00 18:53.00 19:13.00 12:08.00
944 Reserv W35 0 0 18:30.00 18:52.00 19:15.00 12:10.00
2420m 16KP Climb 23m {Start nr:1 , To start:200m}
3550m 17KP {Start nr:1 , To start:900m}
2780m 8KP {Start nr:2 , To start:2100m}
4960m 37KP {Start nr:2 , To start:2100m}
8 Tiina Kangilaski TON EST 4504 0 18:18.00 18:15.00 19:13.00 13:04.00
23 Vaike Murumets EST 16086 0 18:16.00 18:12.00 19:21.00 13:06.00
32 Anne-Ly Viikmaa West EST 1667 0 18:21.00 18:09.00 19:33.00 13:00.00
37 Triina-Britt Preden TON EST 1361 0 18:20.00 18:11.00 19:17.00 12:58.00
59 Raili Rooba Rakvere OK EST 4179 0 18:26.00 18:10.00 19:19.00 12:46.00
91 Siiri Vallner EST 527 0 18:24.00 18:13.00 19:31.00 12:48.00
144 Audrun Utskarpen OSI Orientering NOR 0 0 18:19.00 18:14.00 19:23.00 12:38.00
159 Aleksandra Kondrateva SKRUM Moscow RUS 0 0 18:25.00 18:08.00 19:11.00 12:54.00
161 Tatiana Simanova Team SPIRIT RUS 0 0 18:23.00 18:05.00 19:25.00 12:40.00
336 Lembe Reiman West EST 3222 0 - - 19:29.00 -
365 Oksana Letychevska O-CLUB UKR 0 0 18:17.00 - - -
370 Ilona Poljakova LSF PT EST 9211 0 18:22.00 18:06.00 19:09.00 12:52.00
378 Tiia Elvre Orvand EST 9124 0 18:27.00 18:04.00 - 12:50.00
393 Marge Sargma SK Saue Tammed EST 13775 5153 - 18:07.00 - -
474 Mari Turban Rakvere OK EST 3390 0 - - - 13:02.00
487 Anneli Pello Mercury EST 4749 0 - - 19:35.00 12:42.00
623 Jana Kink Kape EST 2470 0 - - 19:15.00 12:44.00
627 Marje Zernant Ilves EST 5271 0 - - 19:27.00 12:56.00
961 Reserv W40 0 0 18:12.00 18:01.00 19:01.00 12:36.00
962 Reserv W40 0 0 18:14.00 18:02.00 19:05.00 12:30.00
963 Reserv W40 0 0 18:15.00 18:03.00 19:07.00 12:34.00
964 Reserv W40 0 0 18:13.00 18:00.00 19:03.00 12:32.00
2190m 13KP Climb 14m {Start nr:1 , To start:200m}
3230m 17KP {Start nr:1 , To start:900m}
2780m 8KP {Start nr:2 , To start:2100m}
4960m 37KP {Start nr:2 , To start:2100m}
85 Hanna Talvioja RaHa FIN 0 0 19:03.00 18:27.00 18:51.00 12:08.00
323 Maarika Saks SOK EST 3247 0 19:02.00 18:25.00 - -
333 Rita Ojala JOKA EST 970 0 - 18:24.00 18:45.00 12:16.00
342 Ella Shved SRD EST 996 0 - - 18:43.00 12:10.00
359 Külli Tõnus HOK EST 1691 0 19:00.00 18:32.00 18:49.00 12:20.00
381 Maari Idnurm EST 526 0 - 18:30.00 18:47.00 12:12.00
388 Merike Paapson TON EST 2741 0 19:05.00 18:26.00 18:57.00 12:22.00
401 Airi Alnek Võru EST 1301 0 19:04.00 18:29.00 18:53.00 12:26.00
465 Ilvi Vare OK West EST 3715 0 19:01.00 - - -
509 Maret Viira Viimsi EST 12425 0 - - - 12:18.00
520 Maris Roosipuu TON EST 283 0 19:07.00 18:28.00 18:41.00 -
600 Anneli Rämmann EST 8644 0 19:06.00 18:31.00 18:55.00 12:24.00
613 Mai Viirmann Põrgupõhja EST 86 0 - - - 12:14.00
981 Liybov Timakova Sparta-RUS RUS 0 0 18:58.00 18:21.00 18:35.00 12:06.00
982 Reserv W45 0 0 18:57.00 18:23.00 18:37.00 12:04.00
983 Reserv W45 0 0 18:59.00 18:20.00 18:33.00 12:02.00
984 Reserv W45 0 0 18:56.00 18:22.00 18:39.00 12:00.00
2190m 13KP Climb 14m {Start nr:1 , To start:200m}
3230m 17KP {Start nr:1 , To start:900m}
2780m 8KP {Start nr:2 , To start:2100m}
4960m 37KP {Start nr:2 , To start:2100m}
3 Koidu Laanemets Harju KEK RSK EST 1949 0 18:46.00 18:11.00 18:21.00 11:44.00
34 Marje Viirmann Harju KEKRSK EST 183 0 18:53.00 18:14.00 18:19.00 11:52.00
47 Anu Malts TON EST 10483 0 18:47.00 18:13.00 18:11.00 11:38.00
55 Meeli Kerem EST 278 0 18:43.00 18:18.00 18:29.00 11:54.00
81 Marika Müür EST 17644 0 18:44.00 18:08.00 18:27.00 11:56.00
116 Mare Kitsnik Saku EST 941 0 18:54.00 18:05.00 18:17.00 11:42.00
120 Auli Hovikorpi Hämeenlinnan Suunnis FIN 0 0 18:51.00 18:09.00 18:25.00 11:36.00
122 Tiia Laul EST 9757 0 18:50.00 18:17.00 18:13.00 11:46.00
205 Mari Roots TAOK EST 137 0 18:49.00 18:06.00 18:15.00 11:50.00
320 Inger Jalakas Harju KEK RSK EST 2843 0 - 18:16.00 - 11:40.00
347 Anu Järv EST 279 0 - 18:10.00 18:09.00 11:48.00
403 Annamari Vierikko Helsingin Suunnistaj FIN 0 0 18:52.00 18:12.00 - -
456 Kersti Ehala JOKA EST 295 0 18:45.00 18:04.00 18:23.00 -
478 Riina Laev SK Mercury EST 2338 0 18:42.00 18:07.00 - -
495 Aari Talver SK Mercury EST 134 0 - - - 11:34.00
585 Ingrid Kuningas Tammed EST 5411 0 18:48.00 - - -
595 Päivi Ruuhiala Hiisi FIN 0 0 - 18:15.00 - -
1001 Riina Kink Koop EST 11392 0 18:41.00 - - -
1002 Reserv W50 0 0 18:40.00 18:02.00 18:03.00 11:28.00
1003 Reserv W50 0 0 18:38.00 18:01.00 18:05.00 11:32.00
1004 Reserv W50 0 0 18:39.00 18:00.00 18:07.00 11:30.00
1005 Reserv W50 0 0 - 18:03.00 18:01.00 11:26.00
1870m 12KP Climb 6m {Start nr:1 , To start:200m}
3340m 16KP {Start nr:1 , To start:900m}
2500m 9KP {Start nr:1 , To start:2100m}
4280m 28KP {Start nr:1 , To start:2100m}
16 Tiina Talisoo Harju KEK RSK EST 3119 0 18:32.00 18:31.00 18:25.00 11:29.00
38 Gea Rennel Harju KEK RSK EST 2853 0 18:36.00 18:33.00 18:15.00 11:13.00
64 Katarina Sjöholm Mullsjö SOK SWE 0 0 18:28.00 18:34.00 18:17.00 11:31.00
77 Ülle Raudsepp Okas EST 709 0 18:34.00 18:37.00 18:21.00 11:15.00
94 Martine Taffeiren CO LIEGE BEL 0 0 18:27.00 18:30.00 18:09.00 11:09.00
211 Ulla Lehto KyS FIN 0 0 18:33.00 18:40.00 18:13.00 11:11.00
310 Tatyana Belousova IZHORA RUS 0 0 18:31.00 18:32.00 18:19.00 11:23.00
322 Ülle Kadak OK Lehola EST 705 0 18:29.00 18:36.00 18:27.00 11:27.00
327 Olga Jakovleva Jõhvikas EST 14224 0 - - - 11:25.00
334 Marika Kirsspuu TAOK EST 260 0 18:35.00 18:38.00 18:29.00 11:21.00
345 Siiri Poopuu JOKA EST 1250 0 18:37.00 - 18:11.00 11:17.00
362 Tuula Sani HU-46 FIN 0 0 - 18:39.00 - -
433 Tatiana Yaroslavtseva Ramenskoye RUS 0 0 - 18:35.00 18:31.00 11:19.00
499 Heli Kain EST 2779 0 - - 18:23.00 11:33.00
582 Helve Luht Harju KEK EST 3015 0 18:30.00 - - -
1021 Aleidis Løken NOR 0 0 - - 18:05.00 -
1022 Ilme Roosi Orvand EST 8401 0 18:23.00 - - -
1023 Merike Mändsoo 0 0 18:24.00 18:27.00 18:07.00 11:03.00
1024 Reserv W55 0 0 18:25.00 18:28.00 18:01.00 11:07.00
1025 Reserv W55 0 0 18:26.00 18:29.00 18:03.00 11:01.00
1026 Reserv W55 0 0 - 18:26.00 - 11:05.00
1870m 12KP Climb 6m {Start nr:1 , To start:200m}
3340m 16KP {Start nr:1 , To start:900m}
2200m 8KP {Start nr:2 , To start:2100m}
3960m 28KP {Start nr:2 , To start:2100m}
5 Kirsti Kattilakoski Aron Haka FIN 0 0 18:20.00 18:14.00 18:28.00 11:38.00
15 Kersti Mardiste Harju KEK RSK EST 123 0 18:11.00 18:19.00 18:38.00 11:50.00
41 Inara Gipsle TVOC GBR 0 0 18:14.00 18:17.00 18:34.00 11:42.00
46 Mare Niitsoo OK TON EST 2298 0 18:13.00 18:22.00 18:40.00 11:34.00
69 Niina Karnit SRD EST 1015 0 18:21.00 18:20.00 18:26.00 11:32.00
109 Lembe Lutterus Tammed EST 4212 0 18:15.00 18:18.00 18:30.00 11:40.00
114 Eeva Matilainen Rastivarsat FIN 0 0 18:19.00 18:15.00 18:36.00 11:48.00
396 Hille Tasa Tammed EST 280 0 18:17.00 18:13.00 - 11:46.00
423 Eha Arb - EST 310 0 18:18.00 18:21.00 - -
426 Evi Vahu OK Orion EST 3687 0 18:12.00 18:16.00 - -
472 Kaija Turku Helsingin Suunnistaj FIN 0 0 - 18:24.00 - -
491 Eha Kriks Rakv OK EST 1822 0 - - 18:32.00 11:36.00
506 Anu Palllon JOKA EST 7138 0 - - - 11:44.00
545 Irina Stepanova Kalinka RUS 0 0 18:16.00 18:23.00 - -
1041 Reserv W60 0 0 18:08.00 18:09.00 18:18.00 11:26.00
1042 Reserv W60 0 0 18:09.00 18:12.00 18:24.00 11:28.00
1043 Reserv W60 0 0 18:07.00 18:10.00 18:22.00 11:30.00
1044 Reserv W60 0 0 18:10.00 18:11.00 18:20.00 11:24.00
1870m 12KP Climb 6m {Start nr:1 , To start:200m}
3340m 16KP {Start nr:1 , To start:900m}
2200m 8KP {Start nr:2 , To start:2100m}
3960m 28KP {Start nr:2 , To start:2100m}
301 Anne Stoor Kokkolan Suunnistaja FIN 0 0 - 18:04.00 18:12.00 11:12.00
302 Tatjana Sumilo Jõhvikas EST 6993 0 18:05.00 - 18:08.00 11:08.00
304 Liz Drew HH GBR 0 0 18:04.00 18:06.00 - -
306 Virve Orav Tammed EST 304 0 - - 18:14.00 11:16.00
307 Tiiu Kaasik Ilves EST 102 0 - - 18:10.00 11:14.00
324 Liis Lille Harju KEK RSK EST 2846 0 - 18:05.00 - 11:20.00
325 Juta Virkepuu Harju KEK RSK EST 172 0 - 18:07.00 - 11:10.00
530 Anu Saue Hok EST 946 0 - - - 11:18.00
1061 Ene Ehrenpreis OK Rakvere EST 7515 0 - - 18:06.00 11:00.00
1062 Reserv W65 0 0 18:00.00 18:02.00 18:04.00 11:02.00
1063 Reserv W65 0 0 18:02.00 18:03.00 18:02.00 11:04.00
1064 Reserv W65 0 0 18:01.00 18:01.00 18:00.00 11:06.00
1065 Reserv W65 0 0 18:03.00 18:00.00 - -
1500m 10KP Climb 13m {Start nr:1 , To start:200m}
2050m 12KP {Start nr:1 , To start:900m}
2020m 7KP {Start nr:2 , To start:2100m}
3260m 24KP {Start nr:2 , To start:2100m}
18 Malle Viilma OK TON EST 532 0 18:39.00 18:13.00 18:26.00 11:29.00
138 Hillevi Syväterä FIN 0 0 18:38.00 18:14.00 18:30.00 11:31.00
437 Ilona Vanaveski Ilves EST 2734 0 - - 18:28.00 11:33.00
1081 Reserv W70 0 0 18:35.00 18:12.00 18:20.00 11:21.00
1082 Reserv W70 0 0 18:34.00 18:10.00 18:18.00 11:23.00
1083 Reserv W70 0 0 18:36.00 18:11.00 18:22.00 11:25.00
1084 Reserv W70 0 0 18:37.00 18:09.00 18:24.00 11:27.00
1500m 10KP Climb 13m {Start nr:1 , To start:200m}
2050m 12KP {Start nr:1 , To start:900m}
2020m 7KP {Start nr:2 , To start:2100m}
3260m 24KP {Start nr:2 , To start:2100m}
1 Maimu Tornberg Koop EST 428 0 18:31.00 18:07.00 18:12.00 11:15.00
2 Kiira Tarassova TON EST 700 0 18:29.00 18:04.00 18:14.00 11:09.00
17 Ilse Uus TON EST 300 0 18:32.00 18:06.00 18:10.00 11:17.00
195 Urvi Sarv ORION EST 222 0 18:30.00 18:05.00 18:08.00 11:13.00
639 Maire Raid Tammed EST 181 0 - - - 11:11.00
1101 Reserv W75 0 0 18:28.00 18:01.00 18:06.00 11:05.00
1102 Reserv W75 0 0 18:27.00 18:03.00 18:04.00 11:01.00
1103 Reserv W75 0 0 18:25.00 18:00.00 18:02.00 11:07.00
1104 Reserv W75 0 0 18:26.00 18:02.00 18:00.00 11:03.00
SK 100 - WMOC 2016